Strona 1 z 1

Japońska księga duchów i demonów

Post: 13 maja 2013, 12:54 - pn
autor: hyoger
Właśnie ukazała się najnowsza książka wydawnictwa Kirin - "Japońska księga duchów i demonów. Zbiór historii dawnych i obecnych Konjaku monogatari", wydana jako drugi tom serii "Legendy Japonii".

XII-wieczny zbiór Konjaku monogatari shū zawierał pierwotnie ponad tysiąc setsuwa (japońskich opowiadań anegdotycznych) o różnej tematyce. Prezentowana księga to jeden z tomów zbioru, w całości poświęcony duchom, demonom i tajemniczym zdarzeniom. Opowiadania w nim zawarte, przekazywane z pokolenia na pokolenie, miały na celu przestraszyć, rozśmieszyć, może zastanowić, ale przede wszystkim zapewnić rozrywkę. Czytelnik może dowiedzieć się z nich, dlaczego lepiej nie zapuszczać się w odludne okolice, nie zatrzymywać się w nieznanych budynkach i dlaczego należy uważać na miejsca niezbyt popularne, takie jak urzędy. Historie pozwalają spojrzeć na Japonię z czasów, gdy na ulicach stolicy spotkać można było najprawdziwszego demona, a piękna nieznajoma mogła okazać się w rzeczywistości... lisem.

Obrazek

Książkę już w tej chwili można nabyć przez sklepik wydawcy oraz Allegro, a jeszcze w tym tygodniu powinna pojawić się w innych księgarniach.

Dodatkowo aktualnie trwa promocja na pierwsze dwa tomy serii, w której się ukazała. Zamawiając "Księgę" w pakiecie razem z nowym wydaniem "Wojowników dawnej Japonii" płaci się 49,90 zamiast 59,80 zł. Polecam :)

Re: Japońska księga duchów i demonów

Post: 20 lipca 2013, 20:27 - sob
autor: hyoger
Proponuje śledzić promocje na podanym sklepiku (lub przez FB: https://www.facebook.com/KirinPL). Aktualnie trwa promocja na starsze tytuły -20% (do końca lipca).

Re: Japońska księga duchów i demonów

Post: 30 grudnia 2016, 19:59 - pt
autor: pirka
Zaiste fascynująca i wciągająca pozycja