Warszawa sushi - gdzie tanio i smacznie?

Restauracje japońskie, przepisy na dania japońskie. Zapraszamy do podzielenia się informacjami z innymi...

Warszawa sushi - gdzie tanio i smacznie?

Postautor: ibanez » 17 maja 2007, 16:18 - czw

Może ktoś podać jakąś restaurację w której można niedrogo i smacznie zjeść sushi? Ostatnio byłem w knajpie w Arkadii - wszystko super oprócz cen :|
Awatar użytkownika
ibanez
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 września 2006, 20:14 - wt


Postautor: o'tosa » 18 maja 2007, 18:25 - pt

JA niestety też znam tylko takie :cry: A jak chcę niedrogo, to sam toczę :P
“Do or do not... there is no try.”
Centrum Aikido Aikikai w Warszawie
Awatar użytkownika
o'tosa
 
Posty: 166
Rejestracja: 01 marca 2006, 19:10 - śr
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kicek » 19 maja 2007, 00:00 - sob

nie wiem czy nie drogo ale w okolicach Wilcza - Nowogrodzka narobilo sie teraz pare susharni. Sadzxac po ilosci konsumentow tanio nie jest ale za to jak jest nowy budynek przy Romie to tam w przejsciu maja czasem promocje
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: o'tosa » 22 maja 2007, 15:38 - wt

A tą restaurację akurat znam: jak poszedłem tam z żoną, to za 2 porcje sushi, 2 zielone herbaty i 1 japońskie piwo zostawiłem ponad 200zł...
“Do or do not... there is no try.”
Centrum Aikido Aikikai w Warszawie
Awatar użytkownika
o'tosa
 
Posty: 166
Rejestracja: 01 marca 2006, 19:10 - śr
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kicek » 22 maja 2007, 16:50 - wt

mam prosty plan robmy sushi sami zniszczymy ich gospodarczo. z tymi cenami to jednak przegiecie ja jeszcze nigdzie nie bylem bo zona sushi nie lubi a ja jak mam tyle wydac to wole na co innego i robie sobie sam
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: olusia » 22 maja 2007, 17:26 - wt

Otpowiedzmy sobie szczerze na pytanie... czy składniki które znajduja sie w zestawie sushi gdzie jest ok. 6 sztuk np. maki z lososiem jest wart ceny ok. 30 zl?? Bo ja uwazam ze nie.... Tak juz jest i sadze ze to sie nie zmieni, sushi est dogie wszedzie... moja kolezanka ktora mieszka w japonii rowniez nie zaliczyla syshi to najtansych potraw .
Awatar użytkownika
olusia
 
Posty: 69
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 21:58 - sob

Postautor: kicek » 22 maja 2007, 22:08 - wt

no nie przesadzaj za talerz sushi placilem 120 yenow to jest okolo 3 zlote. Maki byly trzy na talerzyku. do wyboru do koloru. nie wiem gdzie Twoja kolezanka jadla, ale skoro drogo to pewnie w jakims hotelu albo dobrej restauracji. normalnie w zwyklych susharniach nie spotkalem nic powyzej 150 yenow. Oczywiscie sa talerzyki po 200 i po 400 yenow ale to sa rarytasy i zawsze jak tam jedlismy bralo sie taki jeden cymes a reszta jak szlo albo plynelo. Nie dosc tego herbaty ile zechcesz tak goracej jak i zimnej z lodem, samemu sie robi i tak samo z marynowanym imbirem. masz przed soba sloje z herbata i i mbirem i jak zabraknie to zaraz donosza nowe. Tam sie liczy obrot. Przepustowosc tych lokali jest ogromna choc czasem sa malenkie i stoja przed nimi kolejki czakajacych na miejsce
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: olusia » 23 maja 2007, 17:43 - śr

No nie wiem, ja nie bylam wiec nie powiem ale wydaje mi sie ze w jakis lepszych restauracjach duza porcja jest drga.
Awatar użytkownika
olusia
 
Posty: 69
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 21:58 - sob

Postautor: kicek » 23 maja 2007, 23:17 - śr

Oczywiscie u nas tez kawa w Bristolu kosztuje 50 zl, ale to przeciez nie o to chodzi. Dla zwyklego zjadacza sushi jest dostepne. z tego co pamietam to to w barach bylo tansze niz to w sklepie. Jednak jak idziesz do baru to na jednym dwoch nie przestaniesz. moj rekord to 10 talerzykow. Ufff juz sie poce jak sobie przypomne ciezki powrot do hotelu
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: ana » 05 października 2007, 00:33 - pt

Witam
Polecam RED SUN na Puławskiej 17 w Europlexie
ana
 
Posty: 2
Rejestracja: 03 października 2007, 14:18 - śr
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sillhre » 22 stycznia 2008, 17:25 - wt

A ja polecam... Muzę na Chmielnej.
Zestawy sushi od 35-39 zł ( mniej wiecej 8 x maki i 6 nigiri).
Pojedyncze maki (yarkomaki itp), nigiri i sashimi - w zalezności od tego , z jakś rybą - kilka sztuk to kilkanaście zł.
CHodzę od kilku lat do Muzy na sushi z moją przyjaciólką, zawsze każda z nas zamawia sobie jakiś zestaw, bo tak się bardziej w sumie opłaca niz komponowac samemu taki posiłek.
Jesli chodzi o smak, jakość sushi - nigdy , ale to nigdy nie narzekałam na to, co jadłam w Muzie. Wszystko świeże i smaczne. Równie smaczne jak w typowo japońskich restauracjach - no a przy tym dużo mniejszy strzał cenowy.
Szczerze polecam Muzę.
pozdrawiam
Sill
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj

Re: Warszawa sushi - gdzie tanio i smacznie?

Postautor: sylwia00 » 04 lutego 2011, 14:38 - pt

sushi przyjeło sie na zachodzie jako danie drogie i nie dla wszystkich, tak już jest. Ja bywam w Nihon Sushi na Ochocie, czesto zamawiam lunch boxy, ogólnie polecam.
sylwia00
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 lutego 2011, 14:31 - pt

Re:

Postautor: Muscat » 06 lutego 2011, 19:46 - ndz

kicek pisze:mam prosty plan robmy sushi sami zniszczymy ich gospodarczo. z tymi cenami to jednak przegiecie ja jeszcze nigdzie nie bylem bo zona sushi nie lubi a ja jak mam tyle wydac to wole na co innego i robie sobie sam


Pozwolę sobie wobec tego serdecznie zaprosić na stronę http://www.sushi-online.pl/ gdzie podajemy sporo przepisów na sushi, a na forum wymieniamy się różnymi trikami i "tajemnicami" związanymi z przyrządzaniem sushi.

Też uważam, że zdzierstwo w restauracjach powinno się skończyć. Oni naprawdę zarabiają zbyt dużo.
Awatar użytkownika
Muscat
 
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwietnia 2010, 12:49 - wt

Re: Warszawa sushi - gdzie tanio i smacznie?

Postautor: Guniek25 » 25 lutego 2011, 14:47 - pt

Witam,
zapraszam do restauracji Shinesaba sushi na Al. Jana Pawła II 43a lok 22b, poziom -1 Pawilony Muranów.
Smacznie, świeżo i w porównaniu do innych restauracji naprawdę tanio. Sami sprawdźcie www.shinesaba.pl albo na facebook'u http://www.facebook.com/#!/pages/Shinesaba-Sushi/166660190011741, gdzie jest bardzo dużo zdjęc.
Mają również dostawy. Polecam.
Guniek25
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 lutego 2011, 14:37 - pt

Re: Warszawa sushi - gdzie tanio i smacznie?

Postautor: banan » 07 marca 2011, 13:39 - pn

Ja polecam tę restaurację:

Gruba Ryba
ul. Kasprzaka 7(bliska Wola)
Warszawa

Nie jest bardzo drogo, cennik można znaleźć na ich stronie. Byłem z moją lubą jakoś w styczniu - trochę przez przypadek, bo dostałem od znajomego kupon z MyDeal, którego on nie mógł wykorzystać (50 zł zamiast 100 zł) - naprawdę za 100 zł się najedliśmy :) Poza tym jest czysto, schludnie a sushi dobre :) Generalnie polecam, może nawet tam wrócę? :)
banan
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 marca 2011, 13:25 - pn

Następna

Wróć do Kuchnia japońska

cron