Majowe edycje kursu 'Czas Sushi' - WARSZAWA !!

Restauracje japońskie, przepisy na dania japońskie. Zapraszamy do podzielenia się informacjami z innymi...

Majowe edycje kursu 'Czas Sushi' - WARSZAWA !!

Postautor: Masala » 15 kwietnia 2009, 09:04 - śr

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na majowe edycje szkolenia kulinarnego pod tytułem "Czas Sushi" w Warszawie

W trakcie naszego kursu dowiecie się m.in., czym różni się ryż Shinode od ryżu Nishiki musenmai, jaka jest różnica pomiędzy glonami silver i gold, dlaczego kolor nakrętki na sosie sojowym ma znaczenie, jak upiec krewetkę, aby była prosta, pod jakim kątem ciąć stek z tuńczyka i wielu, wielu innych niezbędnych informacji. Zdobędziecie wiedzę na temat historii sushi, ewolucji i zasad, według których należy je przygotowywać. Pod okiem doświadczonych instruktorów, nauczycie się Państwo w praktyce wykorzystywać zdobytą wiedzę, przygotowując maki sushi, nigiri sushi, futomaki, uromaki oraz wiele innych odmian.

Serdecznie zapraszamy do udziału i zapoznania sie z recenzją naszego kursu zamieszczoną na forum portalu miłośników Japonii Konnichiwa. viewtopic.php?t=1088

Szkolenia odbędzą się w siedzibie naszej firmy - Galeria Skład Bananów - przy stacji Metra Służew w Warszawie w dniu
09 maja od godziny 15.30,
14 maja od godziny 18.30,
23 maja od godziny 15.30,
28 maja od godziny 18.30.




Czas trwania szkolenia: około 3-4h.

Grupa: 10-15 osób.

Kurs poprowadzi Pan Tomasz Szymankiewicz - szef kuchni restauracji japońskiej Ginza w hotelu Hilton w Warszawie.

Agenda

Miejsce: "Skład bananów", ul. Wołodyjowskiego 47 koło stacji Metra Służew.

Termin: 09 maja, 14 maja, 23 maja, 28 maja

Czas trwania: 3-4 h (Zajęcia rozpoczynają się o 15.30 lub 18.30 w zależności od wybranego terminu)

Grupa: 10-15 osób.

Program:

* Wykład o historii, istocie i rodzajach sushi
* Omówienie surowców potrzebnych do przygotowania potraw
* Pokaz przygotowania różnorodnych typów sushi połączony z degustacją
* Praktyczny trening dla uczestników kursu

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy przynieść ze sobą:

* Fartuszek
* Deskę do krojenia
* Bardzo ostry nóż (bez ząbków do piłowania)


Cena: 150 zł.

Więcej informacji na stronach:
http://www.masala.com.pl/k596,sushi-kursy-sushi.html
http://www.instytut-sztuki-kulinarnej.pl

Zachęcamy do zakupienia kursu jako prezentu okolicznościowego. Jeśli chcecie Państwo obdarować kogoś oryginalnym prezentem, w poniższym formularzu "Zaproszenie Dla:" prosimy o dokładne podanie imienia i nazwiska osoby obdarowywanej. Specjalne, imienne zaproszenie wyślemy pocztą pod adres zamawiającego lub inny podany.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2013, 21:48 - czw przez Masala, łącznie zmieniany 5 razy
Masala
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 marca 2008, 20:07 - wt


Re: Majowe edycje kursu 'Czas Sushi' - WARSZAWA !!

Postautor: Anna2 » 16 kwietnia 2009, 14:54 - czw

dlaczego kolor nakrętki na sosie sojowym ma znaczenie


Niestety nie ma znaczenia i az dziwnie sie slyszy ze cos takiego instruktor sushi by mowil. Chyba ze o Kikkoman sos chodzi, ale to tez zalezy czy uzywa sie wersji robionych na import, czy kupionych w Japonii. Rozne inne firmy maja swoje rozne kolory, a niektorych firm to kolor nalepki (np, San-J) a nie nakretki ma znaczenie. To co u jednych moze byc usukuchi, u innych marudaizushoyu, a u jeszcze innych cos innego - z tym samym kolorem nakretki.

Chyba ze tak w Polsce ucza zeby ktos nie pomylil Nanchatte Orange z sosem sosjowym!
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: Majowe edycje kursu 'Czas Sushi' - WARSZAWA !!

Postautor: Semko » 14 marca 2012, 22:09 - śr

Przykro mi bardzo ale jest Pani w błędzie. Kolor nakrętki ma znaczenie oczywiście nie wszystkie firmy stosują się do tej umowy, nie w każdym wypadku i nie na każdym rynku. Jednak generalnie większość dużych producentów (Kikoman, Yamasa, Shoda, Marukin) stosuje się do reguły oznaczania kolorem nakrętki rodzaju sosu pod nim. Zresztą nie jest to domena wyłącznie Japońska, Chińscy producenci robią podobnie tylko oczywiście na odwrót :) ( U nich zółta nakrętka oznacza sos ciemny a czerwona jasny). Wspomniana przez Panią firma San-J faktycznie nie stosuje się do tej reguły, z bardzo prostej przyczyny, jest bardzo skupiona na rynku Amerykańskim a jej produkty maja bardzo specyficzne brandowanie z kapslami foliowymi na szyjce, korka nie widać to i informacje trzeba dawać na etykiecie. Zresztą nawet Kikkoman ostatnio wyłamał się oznaczając sos Tamari produkowany na Europę zamiast korkiem niebieskim, korkiem czerwonym i napisem gluten free na etykiecie. Wychodząc pewnie z założenia, iż europejczycy są zbyt tępi żeby pojąć znaczeni kolorów korków oraz fakt że coś produkowane z samej soi nie zawiera glutenu. :)
Semko
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 marca 2007, 17:28 - pn
Lokalizacja: z nienacka

Re: Majowe edycje kursu 'Czas Sushi' - WARSZAWA !!

Postautor: Anna2 » 17 marca 2012, 13:41 - sob

Semko pisze:...Wychodząc pewnie z założenia, iż europejczycy są zbyt tępi żeby pojąć znaczeni kolorów korków oraz fakt że coś produkowane z samej soi nie zawiera glutenu. :)


Wiec pewnie wychodzac z zalozenia, ze Japonczycy tez sa zbyt tepi, bo z nudow poszlam sobie i popatrzylam w supermarkecie i przykro mi, nie masz racji. W praktyce to wyglada nieco inaczej. Ale zawsze fajnie czyta sie teoretyczne teorie "ekspertow".
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: Majowe edycje kursu 'Czas Sushi' - WARSZAWA !!

Postautor: Semko » 21 maja 2013, 21:03 - wt

Cóż, nie siedzę na co dzień w Japonii, nie mogę przeprowadzić badania na istotnej próbie jednego sklepu. Moją wiedzę opieram faktycznie tylko na szkoleniach dotyczących produkcji i rodzajów sosów sojowych prowadzonych przez ekspertów firmy Kikkoman i Yamasa, w których miałem przyjemność uczestniczyć. Jak widać oni się mylą a Pani nie.
Semko
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 marca 2007, 17:28 - pn
Lokalizacja: z nienacka


Wróć do Kuchnia japońska