Jak radzą sobie Japończycy w Polsce ?

Tutaj wszystkie inne tematy ;-)

Re: Jak radzą sobie Japończycy w Polsce ?

Postautor: Lii » 23 października 2008, 22:05 - czw

Witajcie wydaje mi się ze jestem w temacie mój ojciec jest z pochodzenia japonczykiem i mam dom w Warszawie i w Tokio :PPP przeprowadzilem sie do Polski rok temu ,podoba mi sie tutaj ale to jednak nie Japonia :)
Lii
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 października 2008, 21:15 - czw


Re:

Postautor: senpai » 28 marca 2010, 20:22 - ndz

Aki-chan pisze:wszędzie Japonce tylko nie u mnie -_-
tylko iśc na stryczek XD :(


Aki-chan nie płacz, u mnie też ich nie ma^^. Chodzi mi oczywiście o takich sensownych, nie za starych, a jak już się trafią (raz na pół roku) to albo facio po 40-stce albo mamuśka z dzieckiem :P
Awatar użytkownika
senpai
 
Posty: 10
Rejestracja: 14 lutego 2010, 15:29 - ndz
Lokalizacja: sieradz

Re: Jak radzą sobie Japończycy w Polsce ?

Postautor: Marylka » 30 maja 2013, 23:40 - czw

Ja szukam jakiegoś Japończyka na śląsku (Katowice najlepiej) może wy wiecie gdzie oni są.
Marylka
 
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2007, 13:15 - wt

Re: Jak radzą sobie Japończycy w Polsce ?

Postautor: Niltinco » 31 maja 2013, 13:32 - pt

Na dniu japońskim na UŚ chwilę rozmawialam z jakąś parą Japończyków z Katowic. Chłopak pracuje w szkole językowej (lingua jak dobrze pamiętam), a dziewczyna nie mam pojęcia co robi. Możesz też poszujać na wydziale polonistyki w Katowicach.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Jak radzą sobie Japończycy w Polsce ?

Postautor: dawidoo » 14 października 2013, 13:09 - pn

Fajnie ze japończykom dobrze u nas, a i my Polacy moze sie sporo do nich nauczyc
dawidoo
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 października 2013, 13:02 - pn

Re: Jak radzą sobie Japończycy w Polsce ?

Postautor: tolanowak » 19 marca 2014, 16:10 - śr

Moim zdaniem sobie bardzo dobrze radza jak na to w jakim kraju żyją a jak wiadomo Polska do najbardziej tolerancyjnych krajów nie należy... Oczywiście jest dzisiaj dużo lepiej niz niegdyś, ale moim zdaniem nadal nie brakuje prostaków wołających żółtki;/
tolanowak
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 marca 2014, 16:00 - śr

Re: Jak radzą sobie Japończycy w Polsce ?

Postautor: koparek » 12 stycznia 2015, 16:04 - pn

Ja także uważam, że Japończycy radzą sobie świetnie w Polsce. Wiadomo, że zawsze i wszędzie znajdą się osoby, którzy będą im uprzykrzać życie.
koparek
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 12:29 - ndz

Re: Jak radzą sobie Japończycy w Polsce ?

Postautor: monisia8732 » 18 stycznia 2015, 21:01 - ndz

Ja uważam że radzą sobie dobrze. A co do ludzi uprzykrzających im życie to nie ma co się nimi przejmować, zawsze sie tacy znajdą.
monisia8732
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 17:42 - pt

Re: Jak radzą sobie Japończycy w Polsce ?

Postautor: suzumiya » 22 stycznia 2015, 16:25 - czw

Z tego co słyszałam od znajomych na japonistyce w Poznaniu, to całkiem dobrze sobie radzą:) Chyba dyskryminacja narodowościowa się zmniejsza, chociaż wiadomo, że zawsze trafi się ktoś, kto będzie szydził z innych osób ze względu na kolor skóry, czy włosów, albo przez ubrania itd. Mam nadzieję, że kiedyś Polska stanie się jeszcze bardziej przyjaznym krajem dla cudzoziemców:)
suzumiya
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 listopada 2014, 20:13 - pn

Re: Jak radzą sobie Japończycy w Polsce ?

Postautor: Przedator » 12 marca 2015, 14:47 - czw

Nie w Polsce, lecz w Irlandii miałem okazję poznać polsko-japońskie małżeństwo. Zdecydowali się zamieszkać w trzecim kraju, aby nikt z nich nie był bardziej uprzywilejowany i aby obeje musieli się nauczyć żyć w nowej kulturze i rozmawiać w obcym języku.
Przedator
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 marca 2015, 14:38 - czw

Re: Jak radzą sobie Japończycy w Polsce ?

Postautor: hipijo » 16 marca 2015, 21:09 - pn

Myślę, że to zależy od miasta w którym żyją. Niektórzy na pewno wytykają ich palcami, z czym sama się spotkałam i łatwo im tam nie jest. Ale w większych miastach, gdzie jest więcej emigrantów pewnie żyje im się całkiem dobrze. Chociaż dobrze żeby umieli sprawnie posługiwać się angielskim, a niestety często tak nie jest.
hipijo
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 marca 2015, 19:31 - pn

Poprzednia

Wróć do Hyde Park

cron