Seria: Zatoichi

Japońskie filmy, filmy o KKW itd.

Moderator: Sillhre

Seria: Zatoichi

Postautor: H4ku » 27 września 2005, 06:51 - wt

Kazdy z was prawdopodobnie widzial nowy film Zatoichi, nie kazdy jednak wie ze ten film powstal duzo wczesniej i ma o wiele wiecej czesci Shintaro Katsu wystapil w wielu filmach i serialach serii Zatoichi:

1. Zatoichi (26 filmow o roznych tytulach, np. Zatoichi at large, czy Zatoichi Rooyaburi, podal bym wszystkie tytuly, ale nie mam przy sobie)
2. Zatoichi serial w TV (w japonii byl takze serial TV!!!)

Shintaro Katsu "przegral swoje zycie" (w filmach). Widac na filmach jak z filmu na film sie starzeje (w 2 ostatnich jest juz siwy). Obejzalem juz film, teraz sciaga mi sie serial. Serial mi sie bardzo podoba i to az prosi sie o mange/anime w takim stylu: wedrowny wojownik, chodzi od wioski do wioski i zabija skorumpowanych ludzi, oczywiscie kazda czesc konczy sie zabiciem bossa :P jak w grze. Polecam sciaganie (na eMule), badz kupowanie (o ile ktos ma mozliwosc, bo nigdzie w polsce tego nie widzialem)

PS. Wybaczcie, jezeli cos napisalem nie logicznie, bezsensu, albo glupio, ale napilem sie troszku herbaty z wiskey na rozgrzewke (jestem chory) i chyba nalalo mi sie za duzo wiskey :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
H4ku
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 kwietnia 2005, 07:55 - pn
Lokalizacja: Bytom


Postautor: Sillhre » 27 września 2005, 09:44 - wt

Kupić można w sklepach internetowych (zagranicznych co prawda) ew. poszukać chociażby na allegro ludzi , którzy mogą wystawić film i to w zasadzie, jaki tylko chcemy - bo sami je sprowadzają (np. z Hong Kongu :D, ja tak ostatnio kupiłam oryginalną serię Cowboya Bebopa tyle, że na rynek Hong Kongu i teraz się cieszę, jak durny osioł z nabytku :):D:) i bynajmniej nie zapłaciłam nie wiadomo, ile za anime )...
I jest oprócz tego pewien sklep internetowy :-D - polski , w którym można kupic filmy japońskie, chińskie, koreańskie (pogrupowane gatunkami: dramat, komedia, sztuki walki, horror itp.). Moje ostatnie odkrycie.
Tylko trzeba poszukać. Ja przeszperałam chyba "w te i wewte" net poszukując interesujących mnie tytułów.



1. Zatoichi (26 filmow o roznych tytulach, np. Zatoichi at large, czy Zatoichi Rooyaburi, podal bym wszystkie tytuly, ale nie mam przy sobie)
2. Zatoichi serial w TV (w japonii byl takze serial TV!!!) (...)
Obejzalem juz film


Który? :]

Zachęciłeś mnie do rzucenia okiem na inne pozycje związane z Zatoichim :)
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj

Postautor: walker_san » 27 września 2005, 10:47 - wt

hmmm nie wiem czy to obojetne czy jak ale te stare filmy nosily w nazwie ichi, ten nowy z kolei zatoichi, wiec chyba nie ma serii zatoichi :P :P

PS. wiem czepiem sie 8)
FU-RIN-KA-ZAN
Awatar użytkownika
walker_san
 
Posty: 72
Rejestracja: 26 września 2005, 20:53 - pn
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Sillhre » 27 września 2005, 10:55 - wt

Z tego , co wiem to Zatoichi oznacza tyle, co ślepy, niewidomy Ichi, więc wszystko by się zgadzało, ale może się mylę...

Np.
Zoku Zatoichi monogatari (AKA Return of Masseur Ichi, The / Tale of Zatoichi Continues, The / Zatoichi 2) (1962)

Zatoichi kyojo tabi (AKA Masseur Ichi, the Fugitive / Zatoichi, Crazy Journey) (1963)

Ichi znany jako Zatoichi :)
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj

Postautor: H4ku » 27 września 2005, 17:54 - wt

Zato-no-ichi to jego pelne imie, gdy byl maly jego przybrana matka mowila na niego Ichi, wiec tak zostalo (zdradzam wam tresc) pamietam pare tytulow:

Zatoichi Rooyaburi (Zatoichi the outlaw)
Zatoichi at large
Zatoichi meets Yojimbo
Zatoichi and the chest of gold
i wiele innych polecam szukania na emule, na pewno cos sie znajdzie :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
H4ku
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 kwietnia 2005, 07:55 - pn
Lokalizacja: Bytom


Wróć do Kinematografia japońska

cron