Szukam tytułu Japońskiego filmmu

Japońskie filmy, filmy o KKW itd.

Moderator: Sillhre

Szukam tytułu Japońskiego filmmu

Postautor: Andrewix » 08 października 2005, 19:53 - sob

Sciągłem film z emule,chciałem sciagną red eye,ale sciągnął mi sie jakiś japoński.Wszystko jest po japońsku nawet tytuł.
Mam nadzieje ze może ktoś wie jak może sie nazywać.
Film jest chyba o jakimś strasznym pociągu.Zaczyna się sceną gdzie córeczka znajduje na podzłodze matrwą matke.Mama chyba umarła oglądając telewizje.W telewizji leciały wiadomości o jakimś wypadku kolejowym.Dalsza akcja rozgrywa się prawie wyłaćznie w pociągu.To chyba jakiś horror.
Tyle moge podpowiedziec.
czekam na odp.
pozdro
Andrewix
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 października 2005, 19:44 - sob


ZNALAZŁEM!! :)

Postautor: Andrewix » 09 października 2005, 14:46 - ndz

Ok znalazłem tytuł!! :]
http://www.filmweb.pl/Redeu-ai,%282005% ... ,id=172447
temat mozna zamknąć,dzieki
Andrewix
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 października 2005, 19:44 - sob

Postautor: stoyan » 20 października 2005, 23:42 - czw

Żeby nie tworzyć z byle powodu nowych tematów dopiszę się tutaj. Oczywiście witam wszystkich na forum :-D

a teraz pytanie:
Parę lat temu 2 program TVP wyemitował całkiem przyjemny film japońskiej produkcji - niestety nie zapisałem tytułu dlatego mam nadzieję że ktoś mi tutaj pomoże :). Akcja toczy się w średniowiecznej Japonii, głównym bohaterem jest bardzo sprytny samuraj. Zostaje on wysłany przez swojego pana do miasta w którym dzieją się złe rzeczy. O ile pamiętam - lokalni zarządcy [nie wiem jak ich nazwać :-(] potajemnie utworzyli spisek i zaczęli prowadzić nielegalne interesy. Taka "mafia" zagraża interesom pana i bezpieczeństwu mieszkańców więc główny bohater ma za zadanie usunąć niewygodny problem. A robi to w sposób nieszablonowy i zaskakujący :). Nie jest to może jakieś arcydzieło sztuki filmowej. Z tego co pamiętam sporo tam było dowcipu a mało samurajskich walk. Realia historycznie też chyba całkiem nieźle oddane, ale to ocena laika :]. Mimo to film zapadł mi w pamięć. Jeśli ktoś kojarzy go, widział i pamięta tytuł - byłbym wdzieczny.
stoyan
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 października 2005, 23:17 - czw
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Kinematografia japońska

cron