Toshiaki Toyoda

Japońskie filmy, filmy o KKW itd.

Moderator: Sillhre

Toshiaki Toyoda

Postautor: Nakato » 31 października 2005, 03:10 - pn

Jakiś czas temu oglądałem świetny film tegoż wyżej wymienionego reżysera film. Nazywa się "Aoi Haru" (polecam szczególnie ten film). Niedawno trafił w moje ręce inny film tego reżysera "9 Souls" (także świetny). Ale o co mi chodzi? Więc poszukuje filmów tegoż pokroju. Jeżli ktoś wie o jakie kino mi chodzi z chęcią przeczytam post. Jeśli ktoś nie oglądał tych filmów gorąco polecam bo są naprawdę świetne.
Awatar użytkownika
Nakato
 
Posty: 30
Rejestracja: 31 października 2005, 00:23 - pn
Lokalizacja: Legnica


Postautor: Sillhre » 31 października 2005, 11:21 - pn

Nie słyszałam/nie czytałam nic o tych filmach. Jedyne, co znajome to twarz Matsudy :D
Napisz ciut więcej o tych filmach. Z tego, co widzę to (CHYBA?) oba filmy rozgrywają się w szkole średniej, nie brzmi to jakoś specjalnie ekscytująco... uczniowie, szkółka, ale pewno to pozory.
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj

Postautor: HebinoMetaru » 31 października 2005, 11:48 - pn

Sillhre pisze:Napisz ciut więcej o tych filmach. Z tego, co widzę to (CHYBA?) oba filmy rozgrywają się w szkole średniej, nie brzmi to jakoś specjalnie ekscytująco... uczniowie, szkółka, ale pewno to pozory.


Mnie już same te dwa słowa zachęcają do obejrzenia filmu. A widziałem go już dosyć dawno temu. O filmie napisałem bardzo krótko w encyklopedii na stronie Straży Przybocznej
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: Nakato » 31 października 2005, 12:24 - pn

Dokładnie, akcja rozgrywa się w szkole, ale w pzypadku Aoi Haru zabieg ten jest arcy-swietny:) Są oczywiście motywy Które są trudne do zinterpretowania dla europejskiego widza, ale tak czy inaczej filmy są świetne i polecam je nie tylko fanom Japonii, ale z drugiej strony trudniej przyzwyczaić się do mentalności bohaterów w filmie. Ale wracam do mojego pytania, czy ktoś wie, zna, oglądał kino tego pokroju. A jak nie to poproszę o tytuły jakiś dobrych azjatyckich (sam mam koło 100 takich filmów, ale zawsze mało :D )
Awatar użytkownika
Nakato
 
Posty: 30
Rejestracja: 31 października 2005, 00:23 - pn
Lokalizacja: Legnica


Wróć do Kinematografia japońska

cron