film: Kill Bill

Japońskie filmy, filmy o KKW itd.

Moderator: Sillhre

Postautor: qadesh » 15 czerwca 2005, 14:44 - śr

Vaernil pisze:Chociaż między innymi przez taki filmy jak KB, ludzie zapisują się na iaido bądź kendo dlatego, że myślą, że pozwoli im to obcinać każdemu rękę/głowę, to film można obejrzeć :D


no ja tylko z tego wględu się na iaido/kendo zapiszę!!! a potem jeszcze będę chodzić po drogach i próbować nowe miecze na przechodniach!! nie rozwieewaj moich marzń i nie mów że to niemożliwe!! :D
Awatar użytkownika
qadesh
 
Posty: 171
Rejestracja: 22 października 2004, 14:22 - pt
Lokalizacja: kraków


Postautor: Sillhre » 23 sierpnia 2005, 14:08 - wt

Znajomi, którzy widzieli "Kill Bill 1-2" w kinie zachwalali, kusili, obiecywali nie wiadomo , jakie widowisko i jakie doznania. A ja powiem tak: najzwyczajniej w świecie straszliwie się rozczarowałam, gdy pierwszy raz obejrzałam ten film (bo mimo rozbicia na 2 części, każdy to widzi, że to całość, oczywista oczywistość, o której niepotrzebnie piszę). Boże, to było wręcz dziwaczne uczucie. Świat to byli fani Killa Billa i ja :) hehe
Spodziewałam się po prostu czegoś zgoła odmiennego, bo ja wiem, więcej atmosfery rodem z Wschodu i innej atmosfery. Moja wina, prawo pierwsze: zanim nie zobaczysz, nie wyobrażaj sobie, nie rozczarujesz się :) Wiele scen walki (jatek) oglądałam na podglądzie, po prostu nie mogłam zdzierżyć, za dużo (zwlaszcza w tej "restauracyjce"), za często i po co? Przejaskrawienie, ale już takie, że zgroza mnie ogarniała.
Ostatnio miałam okazję obejrzeć film powtórnie. Z większym chyba dystansem. Akurat projekcja miała miejsce pod gołym niebem :) Dosyć mi się podobało.
Po prostu pastisz.
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj

Poprzednia

Wróć do Kinematografia japońska

cron