Seriale klasy D

Japońskie filmy, filmy o KKW itd.

Moderator: Sillhre

Seriale klasy D

Postautor: Kelly » 12 marca 2007, 19:12 - pn

Seriale typu Niewolnica Isaura, czy inne telenowele brazylijskie, tyle, że japońskie. Spora grupa jest na http://www.sars-fansubs.com/?id=bt SARS Fansubs. oglądacie tego typu seriale, lubicie, etc. bowiem, przyznam się, że ja się czasem skuszę oraz obejrze i to, że film jest japoński nawet niekiedy kompensuje mi oczywiste słabości fabuły.
Kelly
Straż Przyboczna
 
Posty: 583
Rejestracja: 04 października 2004, 13:07 - pn
Lokalizacja: Wrocław


Postautor: kicek » 12 marca 2007, 21:23 - pn

Tak na prwde moglem przetrawic w orginalnrj wresji tylko seriale historyczne. Natomiast wspolczesne to jakos nie tak bardzo, bo one mowia raczej o marzeniach niz rzeczywistosci Japonczykow.
Te wszystkie samurajsko - przygodowe tez sa fajne, chociaz przypominaja stylem Zorro. Zawsze wiadomo jak sie skonczy
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Saori » 13 marca 2007, 09:00 - wt

Kelly a który serial ci się najbardziej podobal?
Saori
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 marca 2007, 14:14 - ndz
Lokalizacja: Mysłowice

Postautor: Kelly » 14 marca 2007, 12:44 - śr

Wstyd się przyzznać :) sposród tych co ogladałem tego typu to Kimi wa petto, Lunch Queen oraz H2, czyli lekkie, miłe, prymitywne.
Kelly
Straż Przyboczna
 
Posty: 583
Rejestracja: 04 października 2004, 13:07 - pn
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Aki-chan » 14 marca 2007, 18:46 - śr

W pewnym sensie prawie każda jdrama o współczesnym życiu jest czymś w rodzaju telenoweli (z tym, że jest krótsza i lepiej sie oglada :P ). Teraz po raz kolejny będę ogladać 'Densha Otoko' oraz 'GTO' xDD
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Postautor: Kelly » 16 marca 2007, 15:58 - pt

GTO jest niezły, chociaż animowy Onizuka przypominał prawdziwego zakapiora, natomiast ten jest ugrzeczniony, natomiast Densha Otoko to masakra, masakra, słabe niesamowicie, przynajmniej dla mnie.
Kelly
Straż Przyboczna
 
Posty: 583
Rejestracja: 04 października 2004, 13:07 - pn
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Aki-chan » 11 kwietnia 2007, 10:38 - śr

przypadkiem trafiłam na drame "Musashi", na zdjęciach widać jakby było to o samurajach XD z tym, że nigdy się z nią jeszce nie spotkałam. Czy ktoś to oglądał? warte obejrzenia?
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Postautor: kicek » 11 kwietnia 2007, 11:10 - śr

juz umieszczalem moja prosbe na innym temacie , ale cisza moze ktos tu mnie pomoze?
Szukam linkow do filmow "Szpieg szoguna", serial "Musashi", i inne samurajskie filmy Kurosawy , ale te nie znane u nas.
Z gory domo arigato
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Aki-chan » 11 kwietnia 2007, 15:43 - śr

Torrenty do serialu "Musashi" znajdują się TUTAJ

"Szpieg Szoguna" powinnam mieć w mojej kolekcji filmów, poszukam i załaduje na jakiś serwer.
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Postautor: bobon » 11 kwietnia 2007, 18:43 - śr

no a kolejny film kurosawy już 15 kwietnia w tvp o godz 1.30 :/
a włąśnie do tych seriali to jakieś suby są ??
FIGO FAGO BABCIA NAGO TEGES MAJONES I WAZELINA.... I WOGOLELE LOL xD
Awatar użytkownika
bobon
 
Posty: 297
Rejestracja: 11 lutego 2006, 11:10 - sob
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Aki-chan » 11 kwietnia 2007, 19:58 - śr

ten serial co do niego podałam torrenty to ma odrazu "wbudowany" sub po engliszu xD tak bynajmniej na zdjęciach było widać :D

ooo jak nie wierzycie:
Obrazek
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Postautor: Sillhre » 15 kwietnia 2007, 15:53 - ndz

Kelly - jaki tam wstyd :) Że lekkie, przyjemne, prymitywne :) co z tego?
Akurat co prawda niespecjalnie interesują mnie jakiekolwiek seriale, ale nie widzę nic złego czy wstydliwego, że ktos coś takiego sobie ogląda. Bez przesady, trudno non stop zajmować się wzniosłymi i poważnymi tematami, bo by człowiek zwariował :D
Popkultura jest ok.
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj

Re: Seriale klasy D

Postautor: Hazure » 18 lutego 2009, 19:39 - śr

Ja osobiście bardzo lubię japońskie dramy. Uważam, że są zdecydowanie lepsze od koreańskich itp.
Myślę, że oglądanie dram jest przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu podczas ferii zimowych :)
Nie wszystkie są udane, ale jest naprawdę dużo takich, które warto obejrzeć. Przy wielu z nich można się pośmiać, są też takie które poruszają poważne tematy i są nawet udane, jak ''One liter of tears'' .
Po za tym lubię niektórych japońskich aktorów i dla ich ról oglądam wiele dram :)
Awatar użytkownika
Hazure
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 lutego 2009, 18:48 - śr

Re: Seriale klasy D

Postautor: RedSun » 01 kwietnia 2009, 18:53 - śr

Ja lubie Japońskie dramy ale tylko gdy jest w nie wprowadzony ich specyficzny humor, tak sie złozyło że zacząłem od One litre of tears i to była drama raczej mało smieszna, bardziej do wypłakania się. Natomiast gdy obejrzałem Nobuta Wo Produce to miałem wrażenie jakbym poznał zupełnie inny gatunek filmowy, aktor ktory tam zagrał Akire był po prostu świetny, chciałbym mieć takie spojrzenie na świat jak własnie taka osoba.

Ogólnie wydaje mi sie że dramy Japońskie są zazwyczaj mało realistyczne, akcja przeprowadzana tam jest z jednej skrajności w drugą, albo wszyscy spełniaja swoje marzenia z przyjaciómi albo znów tragedie na ogromną skale, a samo życie zazwyczej jest szare i mało ekscytujące ;P co nie zmienia jednak faktu że sie przyjemnie takie filmy ogląda.
RedSun
 
Posty: 16
Rejestracja: 19 lipca 2006, 15:19 - śr
Lokalizacja: Katowice

Re: Seriale klasy D

Postautor: Hinomoto » 02 kwietnia 2009, 18:46 - czw

ja z kolei polecam

Ganbatte Ikimasshoi - liceum, trzeba wybrac zainteresowanie w jakims kolko. pewna dziewczyna otwiera kolko plywackie na kajakach. zbiera pare innych dziewczyn i przez kolejne lata swojego liceum widza tylko kajaki i zawody :) bardzo fajny, mily, jezeli ktos lubi patrzec na liceum japonskie to polecam.

Ichi rittoru no namida - dosyc popularny serial z Erika Sawajiri, jedna z najwiekszych japonskich gwiazd. opowiada historie mlodej dziewczyny, ktora zachorowala na nieuleczalna chorobe.. wykorzystuje do konca ostatnie chwile ze swojego zycia. przezywa smutek, odrzucenie, przyjazn, milosc.. serial na faktach.

Taiyou no Uta - tez jeden z popularniejszych seriali, bogata obsada - Erika Sawajiri i Kouji Fujishiro. tez o dziewczynie, ktora choruje na chorobe zwana XP (nie, nie windows XP n_n). gra noca na ulicach i w parku na gitarze, tworzy piosenki, w dzien nie moze wychodzic, poniewaz jest uczulona na slonce. tez serial bodajze na faktach. jest tez film, nie jest tak dobry jak serial, ale w swojej obsadzie posiada piosenkarke - YUI ^^

Hana Yori Dango - powracajac do tematu szkoly. jedna z bogatszych szkol w Japonii, chodza tam sami uczniowie, ktorzy sa bogaci. jest jedna dziewczyna natomiast, ktora dostala sie do tej szkoly nie z posiadania olbrzymiej sumy pieniedzy, tylko za wyniki w nauce. napoczatku z wszystkimi sie kloci, potem zdobywa zaufanie w najbardziej szanowanej grupie w szkole, 4 zabijakow/bogaczy :D to wlasnie F4 wprowadza do szkoly swoje zasady.
serial ma dwa sezony, kazdy bodajze po 12 odcinkow plus 1 specjal. w sumie to okolo 14 godzin rozrywki :)

GTO, H2 - byl tutaj juz omawiany :)

Beach Boys - serial bodajze z 1999 roku, opowiada o podrozniku (Takashi Sorimachi), ktory zatrzymuje sie przez przypadek w miescie nad morzem. zaczyna mieszkac w pensjonacie DIAMOND HOTEL (chyba tak :D) i za zadne pieniadze niechce sie stamtad ruszac. do jego pokoju dolacza nieznajomy, ktory jest spiety i agresywnie nastawiony (jest typowym japonskim office workerem). z biegiem czasu staja sie przyjaciolmi.. polecam ten serial, gdyz ma w to sobie cos, czego nie zapomniecie i ogolnie ta atmosfera w tym serialu.. miodzio :D

Nobuta wo produce - kolejny szkolny serial. jeden chlopak rozchwytywany przez wszystkie dziewczyny | jego jeden/dwoch najlepszych przyjaciol. zaczyna sie zastanawiac nad tym, ze w szkole jest nudno, nie ma co do roboty. do szkoly przylacza sie dziewczyna, ktora jest dziwna - dziwne podejscie dokazdej sytuacji, mowia ze wygladajak Samara, jest tepiona przez innych. chca jej pomoc i jak sama nazwa wskazuje - wyprodukowac :D smieszny serial, polecam :)

Attention Please - pewna piosenkarka (rowniez na zywo, bo wystepuje Aya Ueto jako glowna rola) zastanawia sie nad swoja przyszloscia. typowa nieudaczka, nie uczaca sie w szkole podejmuje swoja nauke w szkole/na kursie Stewardessy (chyba tak to sie pisze nie? :D). na poczatku sobie nie radzi, jest tepiona przez swoja sensei, potem jednak postanawia sie zmienic.. polecam rowniez ze wzgledu na wybryki i humor Ayi Ueto :D

Dandori - rowniez cos o szkole, kolejne kolko w liceum tylko ze tym razem postanawiaja zalozyc zespol Cheerleaderek. serial pokazuje obraz japonskiego liceum, hobby gakusei'i :)

Gachibaka - serial bardzo podobny do GTO, bokser chce zostac nauczycielem itd. czasem wyglada,ze jest to klon GTO, jednak jest bardzo dobrym klonem :)

narazie tyle, jak m isie cos przypomni to napisze ;)
obecnie ogladam Nodame Cantabile o szkole muzycznej. potem napisze jaki byl :D
Pozdrawiam ;)
Hinomoto
 
Posty: 8
Rejestracja: 31 marca 2009, 00:46 - wt

Następna

Wróć do Kinematografia japońska

cron