Konstytucja Japonii - temat pracy, bibliografia - pomocy

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Konstytucja Japonii - temat pracy, bibliografia - pomocy

Postautor: kriker1 » 09 maja 2007, 19:10 - śr

Witam, studiuje prawo na 4 roku, chce napisać prace mgr-ską odnośnie
Konstytucji Japonii,
byłbym wdzięczny za podanie tytułów książek i autorów odnośnie tej tematyki. Szczególnie chodzi o ustrój polityczny, początki konstytucji, organy państwa i wszystkie nowinki związane z polityką Japonii obecnie.

Jeśli ktoś pisał już prace, artykuły odnośnie tej kwestii będę wdzięczny za pomoc i przydatne materiały. :wink:
kriker1
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2007, 18:50 - śr


Postautor: shirokaze » 09 maja 2007, 19:46 - śr

no z tym to będzie ciężko... jedyna rzecz która przychodzi mi do głowy to "System konstytucyjny Japonii" napisana przez pana Karolczaka a wydany nakładem wydawnictwa sejmowego - problem w tym że to cieniutka broszurka i magisterki to Ty z niej nie napiszesz. Sugerował bym poszperanie po sieci i to raczej tej anglojęzycznej. eśli na coś jescze trafię napiszę niechybnie
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: kriker1 » 10 maja 2007, 02:28 - czw

dzieki za trud jednak bede musiał zrezygnować z tego tematu (niestety) własnie z powodu małej ilości ksiązke o tej tematyce. :evil:
kriker1
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2007, 18:50 - śr

Postautor: Kelly » 15 maja 2007, 08:55 - wt

Szkoda, bo wbrew pozorom materiały da się znaleźć. Istnieje co najmniej jeszcze jedna broszura poświęcona japońskiemu parlamentaryzmowi oprócz tej, którą wspominał Shirokaze. Po wtóre o początkach Konstytucji mozna przeczytać w wielu wydanych przez Wydawnictwo TRIO biografiach. Jest na pewno także wydawnicwo jednej z uczelni lubelskich, całkiem gruba książeczka poświecona prawodawstwu japońskiemu. Własnie z niej korzystałem pisząc swoje artykuły na temat roli cesarza wyrazonej przez obydwie Konstytucje, co mozna zauważyć na stronie głównej portalu dział Historia.
Kelly
Straż Przyboczna
 
Posty: 583
Rejestracja: 04 października 2004, 13:07 - pn
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: shirokaze » 15 maja 2007, 10:00 - wt

No fakt, całkiem zapomniałem o L. Leszczyńskim (żeby tak własny uniwerek zaniedbywać :) )

prof. Leszek Leszczyński:

1. Gyoseishido w japońskiej kulturze prawnej : nieformalne działania
administracji a prawo wyd. Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin 1996

2. Japonia : kontynuacje i negacje, Lublin 1994

Może jednak się zdecydujesz na ten temat ;)
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Neo » 28 maja 2007, 18:54 - pn

Ja bym koledze radził poszukać u źródła tzn. skontaktować się z ambasadą japońską w Polsce a może cud się zdarzy i ktoś tam cię naprowadzi na jakieś pomocne materiały możesz też spróbować wytworzyć własne materiały źródłowe tj. wywiad jeśli w bibliografii dasz coś więcej niż tylko książki (jakieś materiały nadesłane ci ewentualnie z ambasady albo własne opracowania - wywiad albo kwerenda jakichś zbiorów archiwalnych) to na pewno podniesie to wartość twojej pracy a więc i ocenę na egzaminie :wink:
ja właśnie tak podrasowałem swoją magisterkę choć nie pisałem o Japonii :-P
Awatar użytkownika
Neo
 
Posty: 71
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:11 - pn
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Niltinco » 30 maja 2007, 14:28 - śr

Odrobinę informacji o konstytucji można znaleźć w książce "Historia państw świata w XX wieku - Japonia". Co do samej konstytucji to jej treść po polsku jest dostępna na stronie Ambasady Japonii http://www.pl.emb-japan.go.jp/relations/konstytucja.htm .
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Konstytucja Japonii - temat pracy, bibliografia - pomocy

Postautor: kussitofu » 27 września 2008, 21:25 - sob

Prosze powiedzcie po ilu latach mozna starac sie o obywatelswo japoni??
kussitofu
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 września 2008, 19:40 - ndz

Re: Konstytucja Japonii - temat pracy, bibliografia - pomocy

Postautor: Kajzer » 30 września 2008, 23:59 - wt

Ja bym dorzucił jeszcze:

Konstytucja Japonii, przeł. z jez. Jap. Teruji Suzuki, Piotr Winczorek,
wstep A. I L. Garliccy, Wrocław 1990
Awatar użytkownika
Kajzer
 
Posty: 60
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 21:06 - czw
Lokalizacja: Żory


Wróć do Japonia obecnie

cron