Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: Aki-chan » 28 września 2008, 00:09 - ndz

Słyszało się o zmiane obywatelstwa na japońskie kogoś kto nie jest zamężny/zamężna z kimś z Japonii, ale byli to głównie sportowcy, a to inna bajka. Jeśli nie jesteś w związku małrzeńskim to dostanie obywatelstwa japońsego jest bardzo trudne, no chyba , żę Twój rodzic pochodzi z Japonii.

Z tego co wiem (jak s_k pisał) po 5 latach można się starac o japońskie obywatelstwo, ale musi być spełniony szereg wymogów. Jeśli jesteś żonaty/zamężna za kogoś z Japonii może to trwać nawet krócej niż 5 lat.

Druga sprawa, ponoć czarni lub biali z japońskimi paszportami są gorzej traktowani niż ktoś kto zostaje przy swoim obywatelstwie. Kiedyś usłyszałam o tym od znajomego, ale nie wiem ile wtym prawdy.

Pozatym wiza jest ważniejza. Jeśli masz wize pracowniczą możesz sobie żyć w Japonii i nie potrzebujesz zmieniac obywatelstwa.

W każdym kraju procedury wyżekania się i przyjmowania obywatelstwa są inne. Najpierw mysiałbyś/musiałabyś wyżec się obywatelstwa polskiego i potem starać o japońskie pozostając tak zwanym "bezpańskim pieskiem". Zmiana obywatelstwa na japońskie trwa ok roku lub dwóch.

Skrócone warunki to:
- mieszkać w Japonii 5 lat
- mieć minimum 20 lat (pełnoletność w Japonii)
- nie karalność i dobre zachowanie
- ponoć zmieniając obywatelstwo na japonskie nie mozesz już zmienic na żadne inne
- znać japońkie prawo
- znajomość japońskiego minimum kyuu3

Potrzebne dokumenty:
- akt urodzin
- paszport i inne dokumenty potwierdzające obywatelstwo (w tym przypadku Polskie)
- świadectwo ślubu rodziców (jeśli jesteś dzieckiem z związku jesli któreś z Twoich rodziców jest Japończykiem)
- Twoje świadectwo slubu, narodzin dzieci (jesli masz męża/żone z Japonii)
- masa japońskich dokumentów (karta gaijina, formularze, papiery gdzie mieszkasz, gdzie pracujesz ile zarabiasz, lista adresów)
- i wielw wiele innych

Po otrzymaniu obywatelstwa jest jakiś jakby okres "próbny", ale nie zagłebiałam w to i nie wiem.

ps: a po co Ci obywatelstwo japońskie?
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo


Poprzednia

Wróć do Japonia obecnie

cron