Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: s_k » 14 czerwca 2008, 20:52 - sob

Mała uwaga do tego, co napisałe Kicek:
limit bagażu, we wszystkich liniach to 20 do do 25 kg na osobę. 30 kg jest tylko w przypadku lotów do USA i Kanady. W Polsce często się czepiają, jednak w Japonii nawet nie mrugną, jeśli przekroczysz limit o ok 5 kg (taka niepisana zasada jest, wiem od znajomej, która pracuje na lotnisku w Nagoi).
Kwit bagażowy naklejają ci teraz na paszport, więc nie powinnaś zgubić.
Nie martw się o trafienie do drugiego terminalu, bo wszystko będzie dobrze oznaczone, a jakby co, to pytaj ludzi z obsługi, na pewno pomogą, po to tam są. Gate'y są przydzielane często dopiero w dniu wylotu, nr będzie napisany na karcie pokładowej, ale warto patrzeć na monitory na lotnisku, bo może się zmienić.
Jesteś pewna, że lecisz? SASem? Oni nie latają przez Helsinki, jak już to przez Kopenhagę, przez Helsinki to FinnAir.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt


Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: kicek » 14 czerwca 2008, 23:37 - sob

oczywiście macie racje co do kwitów bagażowych, ale zdarza się osoba roztrzepana w obsłudze. po prostu pilnuj tego. Nie wiem jak to jest z tymi limitami, może zależy to od linii, jak latałem Jal-em miałem 30 kg. Jestem tego pewien bo wracając była afera bo Lot oczywiście udawał głupiego i mówili że samolot przeciążony. prawda jest taka, że obecnie mogę tylko odradzać lot \LOT-em, z tego co widziałem to serwis zaczyna się zbliżać do Aerofłotu, a nie Europy. kolega poprosil o colę i u słyszał dosłownie " tu nie restauracja", o podwójnych biletach na ten sam lot już nie wspomnę. Na jeden rejs bylo ich OSIEM. Czujecie to 23 grudnia wieczór i to dość póżny a tu takie cyrki. Punkt odbioru przesiadkowej karty pokładowej otrzymasz przy odprawie bagażowej o ile pamiętam.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: s_k » 15 czerwca 2008, 19:09 - ndz

Kredytowe są akceptowane raczej wszystkie (VISA, MASTERCARD, AMERICAN EXPRESS, może poza POLCARD), choć nie tak powszechnie, jak u nas.
Problem możesz mieć, jeśli posiadasz tylko kartę bankomatową/płatniczą, bo takie często nie są obsługiwane przez japońskie terminale.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: s_k » 17 czerwca 2008, 23:15 - wt

destroyer pisze:mówisz? ;/ to jake karty są obsługiwane? bo jak piszesz że z bankomatowymi/płatniczymi może być problem .. to sie zastanawiam jaka karta bedzie potrzebna ... bo większośc przecież ma karte bankomatową/płatniczą

Tak, jak napisałem, lepiej wziąć kartę kredytową, jeśli się takową ma. Mi się wydaje, że jednak większość ma, no może nie większość, ale całkiem dużo osób :)
Jeśli takiej nie masz, to pozostaje ci wypłata gotówki z bankomatów (tu nie powinno być problemów, choć nigdy nic nie wiadomo. Ja w każdym razie nie słyszałem, by ktoś miał). Z tym, że część bankomatów nie jest czynna całą dobę, więc lepiej mieć ze sobą więcej gotówki na zapas :)
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: Aki-chan » 23 czerwca 2008, 21:24 - pn

s_k pisze:Mała uwaga do tego, co napisałe Kicek: limit bagażu, we wszystkich liniach to 20 do do 25 kg na osobę.

Wiem, pytałam się i limit to 20 kg + 5kg podręczny. A jakie są wymiary bagażów? Nigdzie nie mogę znaleźć, a w biurze jak dzwonię to tylko wagę podają.

Gate'y są przydzielane często dopiero w dniu wylotu, nr będzie napisany na karcie pokładowej...

Jeśli mam lot z przesiadką, to dostanę obie karty pokładowe w Polsce?

Jesteś pewna, że lecisz? SASem? Oni nie latają przez Helsinki, jak już to przez Kopenhagę, przez Helsinki to FinnAir.

LOL tak Kopenhaga, nie wiem co mi Helsinki w głowie od jakiegoś czasu >.<

obecnie mogę tylko odradzać lot \LOT-em, z tego co widziałem to serwis zaczyna się zbliżać do Aerofłotu, a nie Europy. kolega poprosil o colę i u słyszał dosłownie " tu nie restauracja"

hehehe ostatnio każdy narzeka na LOT. I Lufthanse (bynajmniej u mnie). Moja ciotka jakieś 4 msc temu leciała LOTem i w cenę biletu miała wliczony obiad.. którego nie było. ŻAL!

BTW:
Ja nic nie wiem, dlatego tak pytam Obrazek


taki edit co do kart:
"Nie wszystkie karty kredytowe i płatnicze wydane w Polsce są w Japonii honorowane. Można korzystać z karty Visa i Master Card. Nierzadko można napotkać trudności przy płatnościach kartą w sklepie, hotelu, punkcie usługowym, dlatego dobrze mieć przy sobie zapas gotówki." (z wikipedi)
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: s_k » 23 czerwca 2008, 22:32 - pn

A jakie są wymiary bagażów? Nigdzie nie mogę znaleźć, a w biurze jak dzwonię to tylko wagę podają.

Wymiary bagażu głównego nie są tak istotne, jak jego waga. No chyba, że przewozisz np. deskę surfingową :) Ale każda walizka będzie ok. W przypadku bagażu podręcznego łączne wymiary nie powinny przekraczać 115 cm, ale też nikt raczej nie robi problemów, zwłaszcza na dłuższych lotach.

Jeśli mam lot z przesiadką, to dostanę obie karty pokładowe w Polsce?

Powinnaś. Jednak czasami się zdarza, że przy check-inie nie mogą ci wydać karty na następny lot, ale wtedy w Kopenhadze pójdziesz sobie do Transfer Centre, gdzie pobierzesz numerek (przycisk dla lotów SAS), odczekasz swoje w kolejeczce :), podejdziesz do pani, której podasz swoje dane, nr lotu, itp. i ona przydzieli ci miejsce i wyda kartę. Jak leciałem z kumpelą do Tokio właśnie przez Kopenhagę, to ja miałem od razu obie karty, ona nie i swoją dostała właśnie w Transfer Centre.
Na 99% polecisz samolotem Airbus A340-300 - tym :)
Warto wziąć miejsce przy oknie, po prawej stronie samolotu, w tylnej części kadłuba :-) i spróbować kanapek/tortilli z mięsa renifera, o ile jeszcze takie rozdają. Normalnie droga i trudno dostępna rzecz, ale w długodystansowych samolotach SAS przy powrocie do Kopenhagi serwują coś takiego 8)

taki edit co do kart:
"Nie wszystkie karty kredytowe i płatnicze wydane w Polsce są w Japonii honorowane. Można korzystać z karty Visa i Master Card. Nierzadko można napotkać trudności przy płatnościach kartą w sklepie, hotelu, punkcie usługowym, dlatego dobrze mieć przy sobie zapas gotówki." (z wikipedi)

Nie do końca. Jak pisałem wcześniej. Kredytowe - tak, akceptowane raczej bez problemu, ale płatnicze - nie, nie wszystkie i nie wszędzie. Ostanie zdanie, nt. wzięcia gotówki jak najbardziej prawdziwe i godne zapamiętania, zwłaszcza dla osób przyzwyczajonych do kart (jak np. ja...)
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: Aki-chan » 27 czerwca 2008, 01:47 - pt

Dzisiaj dzwoniłam i się doiadywałam o szczegółachco to bagażu i mówili, że laptop może być w osobnej torbie i nie jest wiczany.

Niestety prawdopodobnie drugą kartę pokładową będę musiała odebrać w Kopenhadze, ale tto nie jest jeszcze pwene, w biurze mówili, że dopiero w dniu odlotu będzie wszystko wiadome.

Hehehe na bilecie elektronicznym mam własnie napisane, że bede lecieć Airbus A340-300 :) Jeśli będę mogła wybrać sobie miejsce wybiore jakieś przy oknie, bardziej z tyłu, bo ponoć "na skrzydle" się źle siedzi i trzęsie.

A można do podręcznego wsadzić jakieś kanapki? Bo mi w biurze mówili że można tylko jest warunek, żeby zjeść przed londowaniem w Tokyo, bo tamnic wwozić nie wolno.
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: s_k » 27 czerwca 2008, 02:16 - pt

Akiko Yoshitomi pisze:A można do podręcznego wsadzić jakieś kanapki? Bo mi w biurze mówili że można tylko jest warunek, żeby zjeść przed londowaniem w Tokyo, bo tamnic wwozić nie wolno.

Szczerze mówiąc nie wiem. Jednej osobie, która kiedyś ze mną leciała zabrali, ale sam nigdy nie miałem, więc nie wiem :)
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: Aki-chan » 29 czerwca 2008, 01:13 - ndz

s_k pisze:Szczerze mówiąc nie wiem. Jednej osobie, która kiedyś ze mną leciała zabrali, ale sam nigdy nie miałem, więc nie wiem :)

No własnie, i dotego każdy mówi co innego w tej sprawie więc sama nie wiem ;/ ale skoro w biurze mówili że mozna, to chyba można.

a jeszcze takie pytanie, czy w Japonii w wakacje są jakieś darmowe kursy językowe?

EDIT:
zapomniałam jeszc ze o jednym, czy jest mozliwość bycia w Japonii, na innych zasadach niż małżeństwo, szkoła i wiza pracownicza? Chodzi mi o długoterminowe pobyty.
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: s_k » 29 czerwca 2008, 01:38 - ndz

Akiko Yoshitomi pisze:a jeszcze takie pytanie, czy w Japonii w wakacje są jakieś darmowe kursy językowe?

EDIT:
zapomniałam jeszc ze o jednym, czy jest mozliwość bycia w Japonii, na innych zasadach niż małżeństwo, szkoła i wiza pracownicza? Chodzi mi o długoterminowe pobyty.

co do pierwszego pytania - raczej nie, choć są pewne organizacje religijne / sekty, które takie kursy mogą oferować. Do mnie kiedyś przyszli świadkowie Jehowy z propozycją m.in. nauki języka, ale nie wiem, czy to ich stała "oferta" :)

Co do drugiego pytania, to ta strona powinna pomóc: http://www.immi-moj.go.jp/english/index.html
Jednak małżeństwo, szkoła i wiza pracownicza to w skrócie jedyne formy umożliwiające dłuższy pobyt w Japonii. Można zostać nielegalnie, bo tak też się da, ale chyba jednak nie polecam :)
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: Aki-chan » 29 czerwca 2008, 01:56 - ndz

s_k pisze:co do pierwszego pytania - raczej nie, choć są pewne organizacje religijne / sekty, które takie kursy mogą oferować. Do mnie kiedyś przyszli świadkowie Jehowy z propozycją m.in. nauki języka, ale nie wiem, czy to ich stała oferta

hehe nieźle. Z tym, że mi ostatnio Yoshi oznajmił, że załatwił mi szkołę językową a jak zapytałkam ile mnie kosztować bedzie powiedział, że jest darmowa o_O i tak się zdziwiłam tym,...

s_k pisze:Co do drugiego pytania, to ta strona powinna pomóc: http://www.immi-moj.go.jp/english/index.html
Jednak małżeństwo, szkoła i wiza pracownicza to w skrócie jedyne formy umożliwiające dłuższy pobyt w Japonii. Można zostać nielegalnie, bo tak też się da, ale chyba jednak nie polecam :)

dzięki za stronę, kiedyś widziałam coś podobnego ale po japońsku.
Nie ma czegoś takiego jaki wiza imigracyjna jak to jest w przypadku Stanów?
Wiem, że można nielegalnie zostać, ale potem ponoć 5 lat jest zakaz przebywania w Japonii :?
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: s_k » 29 czerwca 2008, 13:55 - ndz

Akiko Yoshitomi pisze:hehe nieźle. Z tym, że mi ostatnio Yoshi oznajmił, że załatwił mi szkołę językową a jak zapytałkam ile mnie kosztować bedzie powiedział, że jest darmowa o_O i tak się zdziwiłam tym,...

Fajnie, tylko jak to bywa ze wszystkim, co za darmo - sprawdź dokładnie, zanim zaczniesz tam chodzić na dobre. Oczywiście nie ma też co wymagać super, hiper wysokiego poziomu :) (w końcu na pewno "coś" oprócz nauki jest) , ale skoro za darmo, to narzekać nie wolno.

dzięki za stronę, kiedyś widziałam coś podobnego ale po japońsku.
Nie ma czegoś takiego jaki wiza imigracyjna jak to jest w przypadku Stanów?
Wiem, że można nielegalnie zostać, ale potem ponoć 5 lat jest zakaz przebywania w Japonii :?

Albo 10 lat... albo w ogóle zakaz dożywotni... :? zależy jak bardzo się "przeskrobie" :)
A wizy, w stylu Zielonej Karty w Japonii nie ma, choć ostatnie badania pokazują, że Japonia będzie niedługo potrzebować cirka 10 mln imigrantów i coś się zaczyna w tym kierunku dziać. Jest więc szansa, że wprowadzą ułatwienia dla chcących się w Nihonie osiedlić, ale nie liczyłbym jednak na to, że skierowane to będzie do Europejczyków (przynajmniej na początku) :-|
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: Aki-chan » 30 czerwca 2008, 16:19 - pn

Yoshi sprawdził wszystko, to jest szkoła językowa dla gaijinów i w wakacje osoby do 24 roku życia mogą się uczyć za darmo :D Jeśli po kursie (5 tygodni) ktoś chce mieć certyfikat to musi płacić za egzamin, ale cena ponoć nie jest wysoka.

Możliwe, że niedługo wprowadzą ułatwienia dla tych to chcą się tam osiedlić, no ale jak mówisz, pewnie będzie to tyczyć USA, Brazylii, Australii a z Europy UK, Niemcy... do nas pewnie "nie dotrze" nic takiego.

Dziś wieczorem wybywam do Wawy a stamtąd do Tokyo, mam nadzieję, że podróż będzie miła i bezpieczna.
dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam Obrazek
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: kussitofu » 27 września 2008, 21:18 - sob

Prosze pomuszcie. Kiedy a raczej po ilu latach pobytu w japoniii mozna dostac japonskie obywatelstwo pomocy
kussitofu
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 września 2008, 19:40 - ndz

Re: Podróż do Japonii - Pomoc ludzi którzy już tam byli

Postautor: s_k » 27 września 2008, 22:03 - sob

kussitofu pisze:Prosze pomuszcie. Kiedy a raczej po ilu latach pobytu w japoniii mozna dostac japonskie obywatelstwo pomocy

Primo - pisze się pomóżcie na miłość boską!
Secundo - a co ty taki zdesperowany(-a?)?
A co do odpowiedzi na pytanie - starać się można po 5 latach, ale jak to kiedyś napisała Niltinco w odpowiedzi na podobne pytanie - "tego nie rozdają, jak Mikołaj cukierki", więc najpierw sobie trochę na ten temat poszukaj informacji w necie, a potem zastanów się, czy na pewno chcesz obywatelstwo japońskie mieć.
A tak w ogóle, to ty byłeś(aś) w ogóle w Japonii, że ci tak spieszno po japońskie obywatelstwo?
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

PoprzedniaNastępna

Wróć do Japonia obecnie

cron