Japan Rail Pass, prąd

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: hyoger » 17 lipca 2008, 13:48 - czw

Tak, na wszystkich wiekszych stacjach tablice sa dwujezyczne - zmieniaja sie na przemian japonski i angielski. Ale jest kilka "ale":
-te tablice dotycza najblizszych polaczen, ale jesli chcesz poruszac sie miedzy miastami dosc blisko polozonymi, rzedu tokio-kioto, kioto-hiroshima, to pociagi sa najdalej co pol godziny, wiec mysmy w ogole nie sprawdzali polaczen - tylko w przypadku trasy tokio-sapporo. Jesli chcesz sprawdzic takie polaczenia, polecam te strone:
http://www.hyperdia.com/cgi-english/hyperWeb.cgi
-znajomosc hiragany i znakow na dane miasto bardzo ulatwia i przyspiesza komunikacje - po prostu nie musisz czekac za kazdym razem, az zmieni sie tablica informacyjna, tabliczka na pociagu itp. Jesli masz JRPass, pamietaj, ze nie obejmuje on Nozomi - oczywiscie japonczycy pomysleli o glupich bialasach i kazdy pociag na tablicy oznaczony jest innym kolorem - nozomi jest zolty, kodama jest bodajze czerwona, a hikari... nie pamietam jakim. W kazdym razie umiejetnosc odczytania w hiraganie "nozomi" tez jest pomocna.
-znajomosc geografii tez bardzo sie przydaje. Dla japonczykow np. oczywiste jest, ze jak pociag jedzie z tokio do hakodate, to mija sendai i czasami stacje posrednie sa na tablicach, a czasami nie. takze warto wbic sobie do glowy pi razy drzwi jakie miejscowosci sa na polnoc czy na poludnie od nas.
hyoger
 
Posty: 68
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:25 - wt


Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: Lidia » 18 lipca 2008, 11:10 - pt

Bardzo dziękuję za wszystkie informacje, bardzo przydatne gdy jedziemy gdzieś pierwszy raz.
Podróżując po Europie spotkałam się z tym, że na stacji kolejowej były komputery w których był tylko rozkład jazdy pociągów czyli strona typu "www. hyperdia.com", i każdy mógł sobie w nich w każdej chwili sprawdzić godziny odjazdu pociągów, przesiadki itd. stąd moje pytanie czy takie komputery z rozkładem jazdy są na stacjach kolejowych w Japonii.

Miłego dnia
Lidia
Lidia
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 13:46 - pn

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: tjguzik » 21 kwietnia 2009, 15:06 - wt

Witam
Jako laik z durnowatym pomysłem pojechania do Japonii bez znajomości czegokolwiek, patrze na wiadomości tutaj z japą opadniętą kompletnie :|
Moim pomysłem jest mała wycieczka do Nipponu
pierwsze Kure :mrgreen: wizyta wprost obowiązkowa - muzeum Yamato w środku modelik(taki mały) mojego ukochanego okręciku :mrgreen:
Hiroshima - wizyta w tym mieście jest dla mnie obowiązkiem, chce zobaczyć ten Dzwon i Kopułę .....
Nagasaki - można pomyśleć, że powód jak powyżej - a tymczasem głównym powodem jest braciszek tego maleństwa z Kure :mrgreen: , powstawał w stoczni - tam też chce sie rozglądnąć - byle by mnie nie wzięli za agenta :mrgreen:
Yokosuka - też stocznia - a tu powstawał trzeci bliźniak, tylko przerobiony na takiego płaskiego :mrgreen:
Potem to już tylko rozrywkowo Kioto, Kobe, koniec w Tokio
Planowany czas pobytu - 10-14 dni, osób 2 pewne, w planach cała rodzina czyli 5
Teraz pytanie - jak działa ten JRPass, ile to kosztuje na osobę
Awatar użytkownika
tjguzik
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 17:31 - pn
Lokalizacja: Kraków - Izdebnik

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: kurimon » 21 kwietnia 2009, 16:06 - wt

Wszystko o Rail Pass tutaj-->http://www.japanrailpass.net/eng/en001.html
Google nie gryzie :-D
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: Jeyka » 28 lutego 2011, 17:55 - pn

Witam,

jako, że to jest mój pierwszy post tutaj, na początku chciałam się przywitać :)
A teraz do konkretów: na początku lipca wyjeżdżam na 10 tygodni do Tokio na kurs językowy (zakwaterowanie tzw. homestay, co się równa dojazdom do szkoły komunikacją miejską). W związku z tym mam dwa pytania:
1. Szkoła mieści się w Chiyoda, konkretnie Masakicho (najbliższa stacja, z tego co widzę z google maps, to Suidobashi) - w co najkorzystniej zainwestować, jeśli chodzi o dojazd do szkoły, by wyszło jak najtaniej?
2. Czy opłaca się zakupić Japan Rail Pass, kiedy tylko w soboty i niedziele będę mieć czas na jakieś wycieczki poza Tokio?
Jeyka
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 lutego 2011, 19:03 - ndz
Lokalizacja: Wrocław

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: markus07 » 10 marca 2011, 08:57 - czw

hejka -szybkie sprostowanie.

Pisałem o tym dziesiątki razy - telefony z Polski NIE będą działać. Wyjątkiem są dwie Nokie, ale nie pamiętam modelu. Zakres częstotliwości jest totalnie inny, a 3G polskie ma się nijak do 3G japońskiego.
Poza tym można wypożyczyć telefon na lotnisku i przełożyć kartę - ale znowu uwaga musi to być karta uSIM a nie zwykła SIM. Po czym poznać? Zwykła sim ma jakby dwie kreski, a uSIM całą masę i nawet z lekkim okręgiem wewnątrz - zawsze dobrze spytać swojego operatora.

Nie spodziewaj się, że na każdej stacji ktoś mówi po angielsku i wytłumaczy. Jeśli pokażesz palcem gdzie chcesz jechać, to namalują Ci mapkę z przesiadkami i tak sobie poradzisz.
Przed przyjazdem lub tuż po - możesz iść do kawiarenki internetowej i wcześniej obmyślając co chcesz zwiedzić wydrukować sobie plan podróży. Polecam http://www.jorudan.co.jp/english/norika ... keyin.html najlepsza wyszukiwarka pociągów.
Rail pass - jak najbardziej tak. Poczytaj na www jak inni sugerowali. Jeśli pojedziesz co najmniej 2 razy Shinkansenem - już się opłaca
Co do napięcia w gniazdku - jest 110-120V (w Polsce 220-240V) jeśli masz urządzenie tylko na 220-240V to albo nie będzie działać albo jak pisali poprzednicy będzie duży spadek mocy. Na zasilaczu np od telefonu zawsze jest napisany zakres napięcia. Wtyczka jest inna - warto kupić przejściówkę lub jeden przedłużacz wziąć z Polski plus przejściówka.

@jeyka Co do pytania o dojazd do szkoły - kup normalny bilet miesięczny na stacji razem z Suica i już. A gdzie będziesz mieszkać? (btw nazwa prawidłowa to Masakicho a nie Misakicho?) Można on-line sprawdzić cenę biletu miesięcznego.

@tjguzik odwiedzenie wszystkich miast, które wymieniłeś ze zwiedzaniem w 10-14 dni nie jest możliwe. Proponuję skupić się na 2 blisko siebie leżących. Inaczej wyzioniecie ducha i przyjemności żadnej.
Jeżeli aby być i cyknąć fotkę - to dacie rade :)


Polecam także:
viewtopic.php?t=1163
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: s_k » 10 marca 2011, 15:47 - czw

markus07 pisze:Pisałem o tym dziesiątki razy - telefony z Polski NIE będą działać. Wyjątkiem są dwie Nokie, ale nie pamiętam modelu. Zakres częstotliwości jest totalnie inny, a 3G polskie ma się nijak do 3G japońskiego.

Też o tym pisałem dziesiątki razy i też to przeczyłeś chyba :-)
Większość telefonów 3G sprzedawanych w Polsce BĘDZIE działać w Japonii, mimo różnic w standardzie, ponieważ telefony te zwykle obsługują i japoński, i polski standard 3G. Jest ich znacznie, znacznie więcej niż tylko dwie Nokie (cała masa samsungów). Poza tym wszystkie smartphony.
Ale może nie przerabiajmy już znowu tematu telefonów...
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: Playboy223 » 10 marca 2011, 20:10 - czw

Do lipca kolega powinien się hiragany nauczyć, zamykasz się godzine w pokoju(raz na tydzien), na drzwiach tabliczka(dont enter or die) i tyle..
Playboy223
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:43 - ndz

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: konoyaro » 11 marca 2011, 02:51 - pt

Tak tylko jedna malutka popraweczka.
Napiecie w Japonii to 100V/50Hz (東日本) oraz 100V/60Hz (西日本).
Na zasilaczu musisz miec 100-240V 50-60Hz, inaczej bedzie klops.

Co do telefonow proponuje zaklad. Wplacacie po 1000 zl sekundantowi i s_k wysyla telefon kurirem do japonii. Sprawdzamy czy dziala i jesli dziala to 2000 zl dla s_k, jesli nie dziala to 2000 zl dla markusa. Z tych 2000 zl pokryjemy koszty wysylki w obie strony i koszty paypal. Reszte dostaje zwyciezca. Czy jestescie gotowi podjac to wyzwanie? IDZCIE NA CALOSC!!! BRAMKA NUMER 5!!!! Jako animator rozrywki forumowej, proponuje aby cos sie tu w koncu zaczelo dziac. :)
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: s_k » 11 marca 2011, 14:54 - pt

Ale ja nie mam jak wysłać do Japonii telefonu z Polski, bo tu jestem. Ale np. korzystam z Samsunga Galaxy S. Identyczny jak w Polsce i działa sobie ładnie w DoCoMo :-) Parę lat temu moja motorola coś tam coś tam też działała w roamingu, więc to nie jest tak, że rzucam słowa na wiatr, ale wiem z doświadczenia...
Ale kasa by się przydała.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: kurimon » 11 marca 2011, 15:42 - pt

Moj iphone dziala i w Japonii i w Polsce. Zarowno w 3G i jak tym zwyklym systemie.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Poprzednia

Wróć do Japonia obecnie