Japan Rail Pass, prąd

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Japan Rail Pass, prąd

Postautor: Lidia » 16 czerwca 2008, 13:58 - pn

We wrześniu lecę do Japonii na 3 tyg. Mam przesiadkę w Helsinkach. Czy ktoś z Państwa ma adres mailowy Agencji w Helsinkach w której można kupić Japan Rail Pass i która przesyła go na lotnisko?
W związku z tym, że inne jest napięcie prądu w Japonii niż w Polsce czy można bez problemu naładować telefon komórkowy i baterie do aparatu fotograficznego?

Pozdawiam
Lidia Wąsowska
Lidia
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 13:46 - pn


Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: s_k » 16 czerwca 2008, 14:47 - pn

Co do prądu - można, jak się ma przejściówkę, z tym, że np. niektóre suszarki czy inne urządzenia na mniejszym napięciu nie działają tak, jak powinny, ale ładowarki tak, tylko ładowanie trwa dłużej.
Co do railpassa to poszukaj sobie na stronie http://www.japanrailpass.net, choć nie wiem, czy jakakolwiek agencja przesyła to na lotnisko, ale na tej stronie powinny być adres i numery kontaktowe, więc musisz sobie sprawdzić.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: Lidia » 16 czerwca 2008, 15:13 - pn

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Co do "rail pass" to jest problem. Prosiłam znajomych, którzy w ubiegłym tygodniu byli w Paryżu o kupienie tego biletu i niestety mi nie kupili. Twierdzili, że adresy, które wzięłam ze strony japońskich kolei są nieaktualne. Pisałam na 2 adresy agencji w Helsinkach ale żadna nie odpowiedziała. Stąd próba szukania informacji tutaj.

Pozdrawiam
Lidia
Lidia
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 13:46 - pn

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: hyoger » 16 czerwca 2008, 17:22 - pn

JRPassy, a dokladniej exchange order na nie najlepiej zamowic z www.japantravel.co.uk. W Europie funkcjonuje kilka punktow, gdzie mozna je nabyc, ale przy obecnych kursach walut roznica np. pomiedzy Wlk Brytania a Czechami wynosi 200 zl wlasnie na 3-tygodniowym bilecie. Jak juz zamowisz, przesylaja ci wlasnie JRPass exchange order, ktory wymieniasz juz na terenie Japonii na "prawdziwy" JRPass - na lotnisku, na wiekszych stacjach kolejowych.
A... po co ci komorka w Japonii? Najprawdopodobniej nie bedzie dzialac...
hyoger
 
Posty: 68
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:25 - wt

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: s_k » 16 czerwca 2008, 17:36 - pn

Ewentualnie jest jeszcze biuro w Szczecinie, które też sprzedaje Exchange Order z Niemiec, ale kurs wymiany + ich prowizja = o wiele wyższa cena, więc chyba faktycznie lepiej kupić w UK, jak podał hyoger.
A co do komórki - telefony 3G będą działać bez zarzutu, no może czasami smsy nie dochodzą :)
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: hyoger » 17 czerwca 2008, 08:20 - wt

Z tego co wiem, nawet nie wszystkie modele 3G dzialaja w Japonii. Ale to slyszalam z trzeciej reki, wiec moge sie mylic.
hyoger
 
Posty: 68
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:25 - wt

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: Lidia » 17 czerwca 2008, 10:46 - wt

Bardzo dziękuję za wszystkie rady i wskazówki. Są one dla mnie tym bardziej cenne, że do Japonii lecę po raz pierwszy.

Pozdrawiam
Lidia
Lidia
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 13:46 - pn

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: s_k » 17 czerwca 2008, 14:03 - wt

hyoger pisze:Z tego co wiem, nawet nie wszystkie modele 3G dzialaja w Japonii. Ale to slyszalam z trzeciej reki, wiec moge sie mylic.

Każdy telefon 3G powinien działać. Zazwyczaj powodem niedziałania są dwie rzeczy:
1. albo ktoś zapomniał włączyć roaming
2. albo w telefonie nie jest włączona opcja 3G
Gdy obie opcje działają, telefon nie powinien sprawiać problemów :)
pozdr.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Japan Rail Pass, prąd i inne

Postautor: Lidia » 23 czerwca 2008, 14:09 - pn

Kolejne pytania przed podróżą do Japonii:

1. Jak najprościej pociągiem dojechać z Beppu do Aso czyli do wulkanów?

2. Czy ktoś korzystał z Okayama International Villa? Z której i jakie wrażenia z pobytu? Czy na miejscu można kupić
jedzenie?


Pozdrawiam
Lidia
Lidia
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 13:46 - pn

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: s_k » 23 czerwca 2008, 16:30 - pn

Hehe , jedziesz do Beppu? Naprawdę super pomysł. Byłem - gorąco (dosłownie) polecam :-D
Sam nie byłem w Aso, ale wiem, że można tam dojechać albo pociągiem, albo autobusem.
Pewnie, skoro będziesz mieć Railpass, to chodzi ci o pociąg, ale nie wiem dokładnie, jak one jadą, bo to chyba nie są normalne, rozkładowe pociągi, tylko chyba bezpośrednio jeżdżą tylko sezonowo.
Możesz bodajże jechać do stacji Aso albo Miyaji (kilka innych chyba też, ponieważ teren wulkanów jest bardzo rozległy).
Połączeń kolejowych szukaj na http://www.hyperdia.com. Dość dobra strona, podaje też ewentualne ceny za przejazd i przewoźnika (JR, koleje prywatne).

Co do Okayama I.V. to nie korzystałem i niestety nie znam nikogo, kto korzystał.

P.S.
Jak będziesz wysiadać na stacji Beppu zwróć uwagę na komunikaty, zwłaszcza na sposób mówienia "Beppu" :) Jak będziesz mieć możliwość to nagraj, bo to wg mnie najśmieszniejszy komunikat w Japonii.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: Lidia » 24 czerwca 2008, 10:16 - wt

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Niestety, nie będę miała możliwości technicznych żeby nagrać komunikat, ale dziękuję za zwrócenie mi na to uwagi to chociaż sama się pośmieję.
Co do rozkładu jazdy, to sprawdzałam zanim napisałam pytanie na forum, ale to chyba nie jest to bo wynik poszukiwań to prawie 8 godzin jazdy pociągiem. Stąd moja próba znalezienia informacji od tych co byli.


Pozdrawiam
Lidia
Lidia
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 13:46 - pn

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: s_k » 24 czerwca 2008, 14:13 - wt

Lidia pisze:Co do rozkładu jazdy, to sprawdzałam zanim napisałam pytanie na forum, ale to chyba nie jest to bo wynik poszukiwań to prawie 8 godzin jazdy pociągiem. Stąd moja próba znalezienia informacji od tych co byli.

Niemożliwe. Na pewno szukałaś do tego Aso? Jest kilka.
Bezpośrednio jeździ ekspres Odan.
Wyjazd np. o 11.42, czas podróży - 1:58 do Aso.
Spójrz tu
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: Lidia » 24 czerwca 2008, 14:52 - wt

Serdecznie dziękuję za link. Z całą pewnością to co ja znalazłam to nie było to Aso o które mi chodziło.

Miłego dnia
Lidia
Lidia
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 13:46 - pn

Re: Japan Rail Pass, prąd, kolejowy rozkład jazdy

Postautor: Lidia » 17 lipca 2008, 12:50 - czw

Jak już wcześniej napisałam jadę do Japonii po raz pierwszy, stąd pytanie może troszkę śmieszne ale dla mnie ważne:
czy na stacjach kolejowych np. w Kioto, Tokio są komputery z rozkładami jazdy po angielsku?
Czy muszę całą "makulaturę" weźć z sobą, w myśl zasady "kto z sobą nosi ..."

Pozdrawiam

Lidia
Lidia
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 13:46 - pn

Re: Japan Rail Pass, prąd

Postautor: kicek » 17 lipca 2008, 13:22 - czw

Z tego co pamiętam na głównych stacjach węzłowych dwujęzyczność jest normą. Czy konkretnie w Kioto tak jest to nie wiem, akurat jadąc tam nie korzystałem z kolei.
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Następna

Wróć do Japonia obecnie