Strona 1 z 1

Satyra Polityczna w Japonii

Post: 15 stycznia 2009, 16:29 - czw
autor: Sakura_1986
Witam Was Serdecznie ;))

Założyłam ten temat, ponieważ jestem w nie lada tarapatach ;( Muszę na pracę z przedmiotu Satyra Polityczna opisać Japonię i niestety nie mogę nic odnaleźć w kwestii informacji. Japonia jako kraj bardzo mnie fascynuje, natomiast kwestia polityczna już niestety nie.. Dlatego miała bym wielką prośbę, czy Ktoś może orientuje się bądź wie gdzie mogę znaleźć jakieś informacje na temat satyry politycznej w Japonii? Jeżeli tak, to była bym niezmiernie wdzięczna za pomoc!

Gorąco Wszystkich Pozdrawiam ;*

Sakura.

Re: Satyra Polityczna w Japonii

Post: 18 stycznia 2009, 23:12 - ndz
autor: kicek
Masz problem. O ile wiem to Japończycy mają kiepskie poczucie humoru szczególnie na swój temat. Nie wiem czy coś takiego istnieje jak satyra rządu JCM. Jak na razie jedyne co słyszałem to: Jak było spotkanie premiera z nowo wybranym klubem parlamentarnym partii do której należał, to je przerwał bo wszyscy uczestnicy oglądali w laptopach erotyki anime, nikt nie był zainteresowany tym o czym mówił.

Re: Satyra Polityczna w Japonii

Post: 18 stycznia 2009, 23:53 - ndz
autor: noel
Owszem, nie ma jakichś super publikacji na ten temat, ale wystarczy wstukać w google "japanese political satire" i już wyskakuje gros wyników. Jest kilka dobrych artykułów z prasy zagranicznej o panu Hikaru Ota, które ma niezłe dokonania na polu satyry politycznej. NY Times opisuje niektóre z jego "akcji"
http://www.nytimes.com/2006/08/12/world/asia/12ota.html

Na tej podstawie możnaby przejrzeć troche japońskich mediów i pewnie by się coś jeszcze znalazło. Ponadto można zajrzeć do "Talking Politics in Japan Today" - jest tam niezła wskazówka i kilka przykładów senryu.
http://books.google.com/books?id=Q1vC0p ... #PPA192,M1

Oczywiście, żeby dobrze zgłębić temat trzeba na bieżąco mieć wgląd w japońskie media. A tak na marginesie to po co się rzucać na takie tematy, jak człowiek nawet nie wie co pisać? Bo nie uwieżę, że wykładowca wskazał palcem i powiedział "masz pisać o Japonii/Zimbabwe/Arabii Saudyjskiej itd.".

noel

Re: Satyra Polityczna w Japonii

Post: 19 stycznia 2009, 16:54 - pn
autor: Sakura_1986
Po pierwsze bardzo Wam dziękuje za wskazówki ;*

Co do tematu, to niestety zawsze trafi się wykładowca, który ma coś nie tak z głową i właśnie w tym przypadku tak jest..
Tzn. każdy z Nas losował kraj i miał za zadanie zagłębić się w jego polityce w kwestii satyry. Nie interesuje Go to że ktoś może kompletnie nie wiedzieć jak ma taką prace napisać bo wylosował np. kraje Azji ( w tym właśnie Ja..), gdzie satyra polityczna nie jest nakreślana aż w takim stopniu jak w krajach Europy. Nic dodać, nic ująć ;((

Dlatego strasznie Wam dziękuje za pomoc, którą uważam za nieocenioną ;]

Pozdrawiam Was gorąco ;*