Studia w Japonii

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Studia w Japonii

Postautor: kruk11 » 02 marca 2009, 18:40 - pn

Mam pytanie odnośnie studiów w Japonii dla obcokrajowców.Na zwykłe studia może iść tylko obywatel Japonii ale jak wyglądają studia dla obcokrajowców,czy dostępne są one jedynie w formie stypendiów takich jak te podane na stronie ambasady?Chciałbym podjąć pięcioletnie studia na jednym z siedmiu cesarskich uniwersytetów ale takie stypendium można uzyskać tylko do 22 roku życia.A gdybym chciał zacząć studia w wieku np. 30 lat to czy wtedy miałbym jakiekolwiek dodatki czy musiałbym studiować na takich samych warunkach jak Japończycy,mógłbym w tym czasie podjąć jakąś pracę?
kruk11
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 lutego 2009, 23:47 - czw


Re: Studia w Japonii

Postautor: kurimon » 02 marca 2009, 18:56 - pn

Japonskie uniwersytety nie maja przeciwwskazan co do przyjmowania obcokrajowcow. Z tego co sie orientuje nieliczne maja kursy z jezykiem wykladowym angielskim (np. jeden z lepszych - ICU w Tokio). Aby moc studiowac musialbys zdac egzamin jezykowy (prawdopodobnie JLPT 1 byc moze 2). Oczywiscie studiowanie na wlasna reke jest platne. I to calkiem sporo. Poszukaj na stronach uniwerkow ktore Cie interesuja. Na pewno maja informacje dla studentow z innych krajow.

Co do pracy to generalnie wiza studencka nie zezwala na prace (http://www.mofa.go.jp/j_info/visit/visa/03.html#b).
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Studia w Japonii

Postautor: pektusa » 03 marca 2009, 12:10 - wt

witam a jaka renome maja japonskie uczelnie? czy warto jest sie wybrac tam na studia by potem po powrocie do Polski moc robic kariere w zawodzie?
pektusa
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 marca 2009, 11:49 - wt

Re: Studia w Japonii

Postautor: kruk11 » 03 marca 2009, 17:16 - wt

Japońskie uniwersytety należą do najlepszych na świecie,a w szczególności w Azji np. Uniwersytet Tokijski to najlepsza wyższa szkoła w Azji.Nie wiem jakie znaczenie dla polskiego pracodawcy ma ukończenie takich szkół ale myślę ze lepiej jechać do krajów UE skoro myślisz o dalszej karierze w Polsce.Przede wszystkim jest taniej,bliżej,nie musisz się uczyć japońskiego,są specjalne programy stypendialne,pomiędzy państwami unii istnieje ścisła współpraca naukowa i system uznawania stopni naukowych.Już lepszym rozwiązaniem byłby wyjazd do USA niż do Japonii.
kruk11
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 lutego 2009, 23:47 - czw

Re: Studia w Japonii

Postautor: kruk11 » 04 marca 2009, 21:55 - śr

Ale w jakim sensie płatne?Miałem na myśli to że utrzymanie jest drogie ale czy nauka na państwowym uniwersytecie jest płatna w takim wypadku?
kruk11
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 lutego 2009, 23:47 - czw

Re: Studia w Japonii

Postautor: s_k » 05 marca 2009, 09:05 - czw

kruk11 pisze:Ale w jakim sensie płatne?Miałem na myśli to że utrzymanie jest drogie ale czy nauka na państwowym uniwersytecie jest płatna w takim wypadku?

W takim sensie, że masz do opłacenia czesne i to wysokie. Dokładne ceny radziłbym sprawdzić na stronach danego uniwerku. Każdy uniwersytet w Japonii jest płatny dla samych Japończyków, więc dlaczego miałoby być inaczej dla gaijinów? Polska jest jednym z niewielu krajów, gdzie nauka na uczelniach wyższych jest wciąż przynajmniej w teorii darmowa. Zresztą w Polsce cudzoziemcy też muszą płacić czesne.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Studia w Japonii

Postautor: misiasny37 » 12 sierpnia 2009, 20:24 - śr

czyli studiowanie w Japonii z możliwością zarobku w postaci pracy jest niemożliwe? czy da sie na "czarno" zarabiac?
Awatar użytkownika
misiasny37
 
Posty: 47
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 15:56 - sob
Lokalizacja: Lublin

Re: Studia w Japonii

Postautor: kurimon » 13 sierpnia 2009, 03:02 - czw

Generalnie wiza studencka jest wiza "niezarobkowa". Kiedys na to zerkalem i chyba nie ma mozliwosci pracy (pewny nie jestem). Na czarno da sie pracowac.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Studia w Japonii

Postautor: s_k » 13 sierpnia 2009, 10:53 - czw

Wiza studencka, przynajmniej kiedyś, pozwalała pracować na pół etatu (20h tygodniowo), ale najpierw trzeba było uzyskać pozwolenie od uczelni, którego uczelnie nie bardzo chciał wydać, choć niektórym się udawało. Jednak jeśli ktoś faktycznie chciał pracować, to nie znam osoby, która by sobie głowę takimi pierdołami zawracała, bo praca na czarno jest łatwiejsza.
Jednak od razu mówię, że choć osobiście nie znam, to słyszałem o osobach, które się z Japonią pożegnały właśnie przez nielegalną pracę.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Studia w Japonii

Postautor: vin-chan_2 » 15 sierpnia 2009, 22:11 - sob

jak praca na czarno to już w innym mieście jeszcze ktoś luknie i może donieść a za to jak wspomniano się wylatuje
to chyba łatwo zrozumieć czemu
Awatar użytkownika
vin-chan_2
 
Posty: 11
Rejestracja: 13 sierpnia 2009, 16:34 - czw

Re: Studia w Japonii

Postautor: Dengu » 21 czerwca 2010, 15:24 - pn

Witam:) Nie chciałem tworzyć nowego tematu i zaśmiecać forum.

Od października zaczynam 3rok Biznesu międzyn. na UE w Poznaniu(mam 22lata) i zastanawiam się po skończeniu ich tj.licencjacie wyjechać na uczelnię japońską-rok/dwa? w ramach mojego kierunku.
Pytanie jest takie.Z jakimi kosztami muszę się liczyć prócz przelotu i wyżywienia na początek oraz czy trudno jest załatwić sobie taki transfer?
A może istnieją inne sposoby tj.rozpoczęcie innych studiów na podstawie matury np architekturę,kulturoznawstwo?

Serdecznie dziękuję za ewentualną odpowiedź:]
Awatar użytkownika
Dengu
 
Posty: 4
Rejestracja: 21 czerwca 2010, 14:18 - pn
Lokalizacja: Poznan

Re: Studia w Japonii

Postautor: kurimon » 21 czerwca 2010, 17:07 - pn

Zerknij na google i bez problemu znajdziesz aktualne czesne na wszystkich uczelniach oferujacych studia dla obcokrajowcow.

Transferu jako takiego zalatwic sie nie da (albo bedzie makabrycznie trudno) ale zaczac nowe studia mozna o ile pozwola Ci finanse.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Studia w Japonii

Postautor: Dengu » 21 czerwca 2010, 20:50 - pn

Dzięki za odp.Wujka google umiem używać aczkolwiek rozsądniej było napisać tutaj.Istnieje takowy temat o studiach+jest wielu użytkowników co siedzą w sprawach związanych z Japonią.

Uczelnię już mam wybraną w Hokaido ale zasady przyjęć na magisterkę są niejasne.
Co do zaczęcia studiów od początku nie wiem gdzie byłyby najlepsze warunki pod względem $$ i warunków przyjęć.

Czyli ogólnie prócz przejazdu i wyżywienia musiałbym płacić czesne?O.O-to uczelnie nie są darmowe?I jeszcze nie mogę pracować jednocześnie?damn...
Awatar użytkownika
Dengu
 
Posty: 4
Rejestracja: 21 czerwca 2010, 14:18 - pn
Lokalizacja: Poznan

Re: Studia w Japonii

Postautor: kurimon » 22 czerwca 2010, 00:44 - wt

Uzytkownicy moze i siedza ale jesli ktos nie studiuje to raczej nie jest na biezaco z wysokoscia czesnego na poszczegolnych uczelniach:) Dlatego google to najlepsze wyjscie, ewentualnie wyslac maila do uczelni, ktora Cie interesuje.

Dengu pisze:Czyli ogólnie prócz przejazdu i wyżywienia musiałbym płacić czesne?O.O-to uczelnie nie są darmowe?I jeszcze nie mogę pracować jednocześnie?damn...


No ba!:) A czemu darmowe maja byc? Japonia nie ma zloz ropy i nigdy nie doznala tego oswiecenia jakim dla nas byl marksizm-leninizm:D Na wizie studenckiej mozna pracowac do 20h tygodniowo a w praktyce troche wiecej. Problemem moze byc czy znajdziesz prace.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz


Wróć do Japonia obecnie

cron