Niebezpieczeństwa Japonii

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: misiasny37 » 09 sierpnia 2009, 16:07 - ndz

Tak jak w temacie, chodzi tu o niebezpieczeństwa jakie możemy zauważyc w japonii. Oprócz czynników pogodowych i trzęsień ziemi, ciekawi mnie to, czy tam można natknąc się na kiboli, dresów bądź rasistów, co u nas nie trudno. :?
Awatar użytkownika
misiasny37
 
Posty: 47
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 15:56 - sob
Lokalizacja: Lublin


Re: Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: kurimon » 09 sierpnia 2009, 17:18 - ndz

W roznych rozrywkowych miejscach bardzo sporadycznie mozna sie natknac na yakuze lub pseudo-yakuze. Jak sie urzna to nalezy omijac i nie wdawac sie w zadne dyskusje. Poza tym w niektorych lokalach (snack, kyabakura) mozna za pare piw nabic sobie kilkadziesiat tysiecy rachunku (tez rzadko sie zdarza).

Generalnie duzo wieksze zagrozenie stanowia pijani obcokrajowcy w Roppongi. Nie ma sie czym przejmowac.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: Aki-chan » 09 sierpnia 2009, 18:25 - ndz

Warto też dodać, że w Japonii morderstwa, kradzieże też się zdarzają i to wcale nie rzadko ;/
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: Anna2 » 10 sierpnia 2009, 14:32 - pn

A na prowincji to dresiarzy (tutejszy wariant) jest calkiem sporo. Rasistow tez.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: Majutsutora Katsurui » 10 sierpnia 2009, 16:49 - pn

Ja z kolei słyszałam, że procentowo morderstw, rabunków i tym podobnych przestępstw w Japonii jest dużo mniej niż gdzie indziej na świecie, za to gwałtów jest bardzo dużo... :| (większość z nich i tak podobno jest nie zgłaszana :? )
Daimyo Klanu Tygrysa
Awatar użytkownika
Majutsutora Katsurui
 
Posty: 29
Rejestracja: 31 lipca 2008, 15:17 - czw
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: Aki-chan » 10 sierpnia 2009, 17:51 - pn

Amerykańscy żołnierze gwałcą małe Japonki. :? btw
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: misiasny37 » 10 sierpnia 2009, 22:12 - pn

a powodzie się tam zdarzają? i jak często?
Awatar użytkownika
misiasny37
 
Posty: 47
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 15:56 - sob
Lokalizacja: Lublin

Re: Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: Majutsutora Katsurui » 11 sierpnia 2009, 02:12 - wt

Powodzie zdarzają się na pewno (biorąc pod uwagę ilość opadów jakie potrafią tam wystąpić), do tego dochodzę pewnie i lawiny błotne... :? nieciekawie...
Daimyo Klanu Tygrysa
Awatar użytkownika
Majutsutora Katsurui
 
Posty: 29
Rejestracja: 31 lipca 2008, 15:17 - czw
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: Aki-chan » 11 sierpnia 2009, 04:52 - wt

Akurat od tygodnia w TV pokazują, że w Japonii są powodzie. Do tego do Saitama-ken tajfun się zbliża >_< Ale pogoda coś słoneczna, więc chyba już sobie "poszedł" o.O Dodatkowo o 5 rano obudziłam się, bo znowu trzęsło.... :evil:
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: kurimon » 11 sierpnia 2009, 10:31 - wt

Fakt:) Dzis rano u mnie byla 4:) Az sie z futona zerwalem a siostra w ogole byla w szoku. Tajfun u mnie byl wczoraj i w sumie to slabiej niz zwykle. Wiatru nie bylo, tyle tylko ze lalo jak z cebra.

Hmm tu chyba jest tak, ze w sumie zagrozen jest malo i wystepuja stosunkowo rzadko. Ale jesli juz wystapia to od sa konkretne.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: Anna2 » 11 sierpnia 2009, 13:38 - wt

Co do tych gwaltow to nawet bylo ostatnio w telewizji ze 70% nie jest nawet zglaszanych. I Aki, to nie tylko amerykanscy zolnierze gwalca male Japonki, ale i Japonczycy.
Wiekszosc szpitali nie posiada nawet normalnych "rape kits" jakie sa powszechnie uzywane w Europie czy w USA. Do niedawna nie bylo nawet w kraju zadnego 24-godzinnego osrodka do pomocy ofiarom gwaltu. A nawet jak kobieta chce zglosic przestepstwo gwaltu na policje, to moze nie byc potraktowana powaznie przez panow policjantow. Dlatego tez wiele kobiet tego nie robi.

A tych wstrzasach co dzis rano i w weekend byly, to jak jeszcze jeden taki sie zdarzy zanim sciane naprawimy, to nam sie pracownia ceramiczna zawali!
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: Majutsutora Katsurui » 11 sierpnia 2009, 18:23 - wt

...moze nie byc potraktowana powaznie przez panow policjantow.


Świadomość pań że to one są ofiarami a nie prowokatorkami tych zdarzeń leży rozłożona na łopatki :? :-(
Daimyo Klanu Tygrysa
Awatar użytkownika
Majutsutora Katsurui
 
Posty: 29
Rejestracja: 31 lipca 2008, 15:17 - czw
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: konoyaro » 18 sierpnia 2009, 08:19 - wt

W Japonii jest bardzo bezpiecznie. Przedmowczyni mowila, ze na wsi sa dresiarze i rasisci - bez przesady. Nie ma czegos takiego jak u nas, ze idziesz i dostaniesz po buzi za telefon lub wyglad. Jest to jeden z najbezpieczniejszych krajow na swiecie, takze nie ma sie czego bac. Jesli nie trafisz na seriala lub nie zostaniesz zmiazdzony przez drzwi od stodoly w trakcie tajfunu, nic sie nie powinno wydarzyc. Pijany chinpira (mala jakuzka) nic ci nie zrobi jesli specjalnie go nie sprowokujesz. Powodzie sa, duze, na zachod od Tokio (glownie Kyushu, Shikoku oraz zachodnia czesc Honshu) - lawy blotne na porzadku dziennym. Trzesienia tez sa, ale zginac w tym jest tak samo prawdopodobne, jak wygrac na loterii. Niektorzy maja pecha. Tak samo jak ta kobieta, ktora spoznila sie na Air France z Brazylii i nie poleciala. Samolot spadl a ona jedyna z listy pasazerow ocalala - tydzien pozniej zginela w wypadku samochodowym. 運命だ。
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: Anna2 » 18 sierpnia 2009, 14:40 - wt

Kono, mowisz jak facet, wiec oczywiscie twoje realia sa troche inne. Nikt cie nie obmacuje w pociagu i nikt nie lapie twoich cyckow jak idziesz sobie ulica. Nikt za toba tez do domu nie idzie i nie pcha sie do twojego genkan lapiac cie przy drzwiach i mowiac "sex please."

Nie wiem jak dlugo mieszkales na japonskiej wsi i skad czerpiesz swoje wiadomosci na temat rasistowskich lujkow, ale niestety twoja wiedza na ten temat jest raczej powierzchowna.
A to ze Japonia jest jednym z najbezpieczniejszych krajow swiata to tez mit, bo wiekszosc przestepstw po prostu nie jest zglaszana.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: Niebezpieczeństwa Japonii

Postautor: konoyaro » 19 sierpnia 2009, 03:44 - śr

Kobito straszysz ludzi i tyle. Jesli Cie ktos obmacuje w pociagu to zacznij krzyczec i bedzie po klopocie. Lapanie cyckow jak idziesz ulica? Powiedz ile razy dziennie sie to zdarza - mam wielu znajomych i oczywiscie sa ewenementy. W kazdej sytuacji polecam szybki telefonik na policje i gosciowi rura mieknie. Polecam nie straszyc ludzi.

W Japonii mieszkam dlugo, na tyle, zeby nie byc powierzchownym. Podaj jakies konkretne przyklady, co Ci zrobili jacys zli ludzie, "rasistowskie lujki" jak mowisz. Co do bezpieczenstwa - to samo, bylem w wielu krajach - Europa/Azja - nie byly to tygodniowe wycieczki, raczej dluzej. Nadal uwazam, ze Japonia jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na swiecie.

A to ze Japonia jest jednym z najbezpieczniejszych krajow swiata to tez mit, bo wiekszosc przestepstw po prostu nie jest zglaszana. -> Prosze nie uzywaj jakichs takich sloganow wzietych z sufitu albo z jakich ksiazek. Jesli cos mowisz, poprzyj to swoimi doswiadczeniami. Ile razy bylas ofiara przestepstwa i nie zglosilas? Jestem bardzo ciekawy.

Pozdrawiam
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Następna

Wróć do Japonia obecnie

cron