Wyjazd do Japonii

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Wyjazd do Japonii

Postautor: Ewita89 » 11 stycznia 2010, 22:06 - pn

Ohayou !
Potrzebuję pomocy ! Otóż, na początku września tego roku jadę na 2 tygodnie do Japonii. ( Może ktoś wybiera się do Tokio w tym terminie ? We dwójkę byłoby raźniej :D ) To mój pierwszy wyjazd gdziekolwiek za granice, więc błagam o radę wszystkich, którzy już tam byli. Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje !
Z tego co już się dowiedziałam, to nie potrzebuję wizy, a paszport mam wyrobiony. Zamierzam wykupić kartę Euro<26 STUDENT z polisą WORLD jako ubezpieczenie ( mam 20 lat). Korzystał z niej już ktoś ?
Może ktoś się orientuje jakie linie lotnicze byłyby najlepsze ?
Co do znajomości języka, to potrafię bez większych problemów porozumieć się po angielsku oraz uczę się japońskiego ( 1-szy rok fil. jap. ). Mam też w Tokio znajomego japończyka. Wystarczy ?
Jeśli ma ktoś jakieś pomocne informacje lub też jedzie na wakacje do Japonii i szuka towarzysza podróży to błagam o odpowiedź !
Pozdrawiam Ewita-san
Ewita89
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 stycznia 2010, 22:00 - pn


Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: s_k » 11 stycznia 2010, 23:24 - pn

Ewita89 pisze:Pozdrawiam Ewita-san

Filologię japońską studiujesz i podpisujesz się Ewita-san?.... _._

Co do wyjazdu, od groma takich tematów było na tym oraz na innym forum, gdzie umieściłaś taki sam post. Wystarczy poszukać.
Nie wiem, co tam chcesz robić, więc nie wiem, czy "wystarczy", ale jak już pisałem, poczytaj fora, a wiele Ci się wyjaśni.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: Aki-chan » 15 stycznia 2010, 15:40 - pt

viewtopic.php?f=3&t=1163
viewtopic.php?f=3&t=982
w dziale Japonia obecnie jest sporo tematów o podróży do Japonii.

Ewita89 pisze:Zamierzam wykupić kartę Euro<26 STUDENT z polisą WORLD jako ubezpieczenie ( mam 20 lat). Korzystał z niej już ktoś ?

Warto. Ze 55 zł (bo chyba tyle kosztuje karta student) masz ubezpieczenie na rok, plus pełno zniżek w Europie a nawet w Polsce. W Japonii nie ma zniżek na tą kartę, ale nic nie zaszkodzi pokazać i zapytać czy była by zniżka. Ja 2 razy w ten sposób kupiłam wejściówkę ze zniżką w Tokyo :mrgreen:

Może ktoś się orientuje jakie linie lotnicze byłyby najlepsze ?

hum.. Finnair, Austrian Airline i Sas.
Odradzam British Airline, francuskie linie i LOT.
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: kinio_64 » 16 stycznia 2010, 04:29 - sob

Tanio można lecieć Air China :D jeśli się lubi takie rzeczy :alien:
kinio_64
 
Posty: 6
Rejestracja: 06 stycznia 2010, 02:09 - śr

Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: kurimon » 16 stycznia 2010, 13:19 - sob

Do tej pory zawsze latalem Thai+ANA lub Lufthansa+ANA i zle nie bylo. A w tym roku wybralem SAS i musze powiedziec ze bardzo przyjemnie sie lecialo. Niby standard ten sam ale obsluga jakas taka bardziej w porzadku i na luzie. Mniej dzieciakow a jak juz byly to jakies biale wiec stosunkowo ciche (tak wiem jestem rasista - i dobrze mi z tym;). Zalezy jeszcze skad wylatujesz. Mi w tym roku wyszlo ze lot do Gdanska byl o 40000 JPY tanszy niz do Poznania:)
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: konoyaro » 16 stycznia 2010, 14:10 - sob

Mozna tez leciec trasa Okecie-Szeremietiewo-Narita, bedzie chyba najtaniej. Аэрофлот.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: Aki-chan » 16 stycznia 2010, 16:01 - sob

konoyaro, nie koniecznie. Czasami fińskie linie czy austriackie robią duże promocje. Ja np w czerwcu kupowałam bilet jednostronny z Austrian'a za 1200 zł, w dwie strony był za 2300zł. Natomiast Aeroflot w tym czasie najtańszy to 2900zł.

Ewita, zajrzyj tutaj --> http://www.aero.pl/
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: kurimon » 16 stycznia 2010, 18:35 - sob

Dokladnie jak mowi Aki. Wazne jest kiedy sie leci i dokad. Okecie przewaznie nie jest najtansza opcja. Nie oszukujmy sie ale w skali swiata Okecie, Lawica czy inny Walesa to prawie ta sama liga.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: s_k » 17 stycznia 2010, 21:34 - ndz

Warto czasami samemu poszperać w trasach, a nie zdawać się na wyszukiwarkę. Kilka lat temu leciałem z Poznania przez Monachium (Lufa), Dubai (2x Emirates) do Nagoi. Bilet kupowany dość późno i każda inna linia oferowała bilety za ca. 4000 zł (wylot w czerwcu), a w tej kombinacji udało się kupić za 2900,- :)
Jeśli chodzi o to, która linia będzie tańsza, to zależy od np.
- tego, na jak długo się leci - nawet Lufthansa może zaoferować tani bilet, ale zwykle mają ograniczenia w długości pobytu do 1-2 miesięcy
- kiedy kupujemy bilet - niekoniecznie wcześniej-taniej, bo bilet kupiony 3 miesiące przed wylotem nie musi być tańszy niż ten kupiony 3 tyg. przed. To dlatego, że wiele linii nieco później ogłasza promocję. Polecam zapisanie się do różnych newsletterów, lub sprawdzanie działu promocje na aero.pl lub samoloty.onet.pl
- warto często zaznaczyć wybór "student" zamiast zwykły "dorosły", nawet jeśli nie ma zniżek, to często (np. Finnair) oferowane są lepsze warunki, np. w najtańszej taryfie można za opłatą zmienić datę powrotu (mnie to się raz baaardzo przydało, dlatego piszę).


Moderatorzy mogliby ten temat połączyć z innym, już istniejącym.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: oni » 28 maja 2010, 11:01 - pt

Witam,

Również wybieram sie w te wakacje do Japonii na miesiac wylot z Okęcia 16 Lipca powrót 15 sierpnia z Narity. Trasa Warszawa-Moskwa-Tokio. Koleżanka Amatsukaze wybiera sie w jakim terminie? :)

Byłoby cudownie jakby znalazla sie osoba która leci również 16ego z Wawy. Lece sam i jak już zauważono, we dwojke byloby razniej :)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz ^_^
oni
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 marca 2010, 11:51 - czw

Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: she88 » 27 czerwca 2010, 15:27 - ndz

hej
ja również lece do Japonii..
mam bilet na 27.07 przez Paryz moze leci ktos w tym terminie???zawsze jakos razniej :)
pozdrawiam
she88
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 15:25 - ndz

Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: kabusan » 14 lipca 2010, 16:49 - śr

Byc możne zrobię wykop.... jednak z mojego doświadczenia a leciałem na trasie Tokio - Helsink Helsinki -Tokio kilka razy i zawsze był jeszcze ktoś z Polski na pokładzie. Jak to się mówi swój pozna swojego po jednym spojrzeniu. Z ostatniej podroży pamiętam Pana z lotniska Tokio-Narita, szedł gdzieś obok check in. Pomyślałem Polak. Po kilkunastu godzinach razem wsiadaliśmy do tego samego pociągu na Dworcu Warszawa Centralna :D.
kabusan
 
Posty: 47
Rejestracja: 03 kwietnia 2006, 23:03 - pn
Lokalizacja: Tokio

Re: Wyjazd do Japonii

Postautor: konoyaro » 14 lipca 2010, 18:47 - śr

Tak - Polacy zawsze sie znajda - mi Ajerkoniaflot zgubil walizki w Moskwie - przy kantorku 1 osoba, ten sam problem - Polak.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく


Wróć do Japonia obecnie

cron