Praca, i inne takie pytania

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Praca, i inne takie pytania

Postautor: Playboy223 » 24 stycznia 2010, 15:59 - ndz

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć(poprosić), żeby odpowiadały osoby które mają jakieś pojęcie o japonii, które mają wiedze, albo mieszkają tam..


1. Na jakie średnie zarobki(usługi, przemysł), może liczyć cudzoziemiec, a na jakie japończyk..?

2. Słyszałem, że szefowie wielkich firm, wolą czasem zatrudniać gaijinów, bo są mniej ograniczeni, ma to jakieś ujście w rzeczywistości?

3. Żeby dostać wizę pracowniczą, trzeba zarabiać miesiecznie 200 tys jenów(gwarantowane przez pracodawce), czy taka kwota wystarczy żeby przeżyć miesiąc?.

4. Jak jest z internetem w japonii, jest tak samo dostępny jak w Polsce?..

5. Jak jest z częściami komputerowymi, ponoć w akihabarze jest mnóstwo sklepów z elektroniką?

6. Jak jest z bankami, czy dla cudzoziemca nie będzie problemem otworzyć normalnego konta?

7. Czy japończycy będą tolerancyjni?.. Tzn. nie obrazi się jeśli, gaijin źle coś zrobi, czy powie.

8. Ile czasu zajmuje, żeby się ogarnąć w Tokio, tzn.. Chodzenie po ulicy, wielkość miasta, metro.. itd..

9. Ile może kosztować wynajem apartamentu..., takie składane cosie w których mieszkają japończycy..

10. Czy pracodawca w Japonii, będzie zwracał uwagę na specjalizacje wyrobioną w Polsce, czy wręcz przeciwnie. Będzie szkolił pracownika?..

11. Czy jedna osoba może prowadzić godne życie w Tokio(nie mówie o ogromnym mieszkaniu itp..), i może się utrzymać?

12. Ile trzeba czekać na wizę pracowniczą?



To takie moje myśli, każda osoba która powie coś mądrego na t. jednego pytania, będzie moim zbawicielem..

Z góry dziękuje
Playboy223
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:43 - ndz


Re: Praca, i inne takie pytania

Postautor: kurimon » 24 stycznia 2010, 16:32 - ndz

1. Zalezy od stanowiska i wykonywanej pracy. Raczej dysproporcji nie ma. Jesli firma zdecyduje sie zatrudnic cudzoziemca to dostaje on takie samo wynagrodzenie jakie dostawalby Japonczyk. Kwestie awansow i zwiazanych z tym podwyzek to inna rzecz.
2.Jesli potrzebuja to zatrudniaja.
3.Wystarczy.
4. Jest lepiej, szybciej i chyba nawet taniej.
5. Pewnie tak samo jak wszedzie. Sklepy z elektronika sa nie tylko w Akihabarze.
6.Raczej nie jesli bedzie posiadal japonskie id (gaijin touroku sho)
7.Jeszcze sie nikt na mnie z tego powodu nie obrazil. Ale jesli ktos wali gafe za gafa przez dluzszy czas to niektorzy moga zaczac zwyczajnie unikac takiej osoby.
8. Pare dni.
9. Moze kosztowac 10000 (sponsorowany przez firme) a moze 1000000 (duzy apartament w Tokyo).
10. Zalezy od pracy, firmy itp.
11. A dlaczego nie?
12. Od 2 tygodni do ok 3 m-cy (taki przypadek znam)

Konkretniejszych informacji udzielamy po wplaceniu odpowiedniej kwoty na nasz rachunek w SMBC:)
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Praca, i inne takie pytania

Postautor: Playboy223 » 24 stycznia 2010, 16:43 - ndz

up@

To była ironia?.. z tym wpłaceniem?..


Dzięki ci za odpowiedź.. czekam na inne mądre odpowiedzi..


Mam jeszcze inne pytanie.. co do znalezienia pracy...


W Tokio są jakieś specjalne agencje, takie jak u nas? "Biuro Pracy", idziesz do urzędu, rozmawiasz z urzędnikiem i on próbuje znaleźć ci pracę?.

down@

Uważasz że pojadę do Japonii, bez znajomości japońskiego?.. To zabójstwo..


http://www.tfemploy.go.jp/en/coun/cont_2.html


i składa się, że w Shinjuku mówią po angielsku...
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2010, 17:42 - ndz przez Playboy223, łącznie zmieniany 2 razy
Playboy223
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:43 - ndz

Re: Praca, i inne takie pytania

Postautor: kurimon » 24 stycznia 2010, 17:37 - ndz

Sa. Bodajze HelloWork sie zwa. Z tego co slyszalem tylko mowia tylko po japonsku.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Praca, i inne takie pytania

Postautor: isetagumoto » 24 stycznia 2010, 18:23 - ndz

.Jeżeli gajini nierobią problemów to czemu nie mówie tu o wyrozumiałości mentalność przez japończyków przez co musimy sie przystosować
wiem że internet jest bardzo szybki tani mają wiele banków które są przystosowane specjalnie do cudzoziemców i dla ułatwienia bezproblemowo możesz wymienić waluty
7. japończycy wybaczą nam uchybienie wiedząc że jesteśmy gajinami więc sie nieprzejmuj jakcoś źle zrobisz czy powiesz masz prawo niewiedzieć
8. to zależy ile masz wolnego czasu :)
10. z tego co słyszałam to ich zabardzo nieobchodzi co robiłeś wcześnij i w czym sie specjalizowałeś ale może to zależeć w niektórych firmach
11 hmm jeżeli chodzi o godne życie w tokio , wiesz dobrze że ono jest drogie w stolicy ale zarobki tam pozwolą ci przetrwać
lecz pamietaj to ty sie przystosuj do nich nie na odwrót :)
http://www.c-fam.org/campaigns/id.179/default.asp
Wielkie talenty dojrzewają powoli.
Awatar użytkownika
isetagumoto
 
Posty: 50
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 11:19 - ndz

Re: Praca, i inne takie pytania

Postautor: Playboy223 » 24 stycznia 2010, 19:16 - ndz

Doskonale o tym wiem.. Ale napewno zasymilowanie się z kulturą Japońską będzie trudne..
Playboy223
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:43 - ndz

Re: Praca, i inne takie pytania

Postautor: isetagumoto » 24 stycznia 2010, 20:42 - ndz

a jedziesz jakoś na wymiane czy pracować playboy223 ?? :)
http://www.c-fam.org/campaigns/id.179/default.asp
Wielkie talenty dojrzewają powoli.
Awatar użytkownika
isetagumoto
 
Posty: 50
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 11:19 - ndz

Re: Praca, i inne takie pytania

Postautor: Playboy223 » 24 stycznia 2010, 21:44 - ndz

Pracowac, ale to za jakis czas... Polska mnie odraza, a Jap. to chyba najbardziej cywilizowany kraj

Nie stworzylem topicu, zeby rozmawiac o moich osobistych pobudkach..

Uzylem zlego slowa, po prostu chce sprobowac czegos nowego..
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2010, 00:36 - pn przez Playboy223, łącznie zmieniany 1 raz
Playboy223
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:43 - ndz

Re: Praca, i inne takie pytania

Postautor: s_k » 24 stycznia 2010, 23:49 - ndz

Playboy223 pisze:Polska mnie odraza, a Jap. to chyba najbardziej cywilizowany kraj

LOL
A na jakiej podstawie tak twierdzisz? I co cię w Polsce tak odraża?
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Praca, i inne takie pytania

Postautor: isetagumoto » 25 stycznia 2010, 05:51 - pn

przecież tylko tak sie zapytałam :roll:
http://www.c-fam.org/campaigns/id.179/default.asp
Wielkie talenty dojrzewają powoli.
Awatar użytkownika
isetagumoto
 
Posty: 50
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 11:19 - ndz

Re: Praca, i inne takie pytania

Postautor: Playboy223 » 25 stycznia 2010, 12:28 - pn

Tak przeglądam sobie GaijinPot, i patrze że za 100 000 JPY można wynająć całkiem niezłą "kawalerkę" internet, kuchnia, prysznic, spanie, tylko nie wiem na jakich zasadach to działa


nie wiem czym różnią się Serviced Apartaments od Rental Apartaments
Playboy223
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:43 - ndz

Re: Praca, i inne takie pytania

Postautor: kurimon » 25 stycznia 2010, 16:51 - pn

Playboy223 pisze:Tak przeglądam sobie GaijinPot, i patrze że za 100 000 JPY można wynająć całkiem niezłą "kawalerkę" internet, kuchnia, prysznic, spanie, tylko nie wiem na jakich zasadach to działa


nie wiem czym różnią się Serviced Apartaments od Rental Apartaments


No jak dla Ciebie 100000 JPY za "kawalerke" to nie jest tak wiele to spoko:)

Serviced jak sama nazwa wskazuje oferuja jakies uslugi. To taki hotel tylko ze nie pojedynczy pokoj a mieszkanie (np. sprzataja, wymieniaja reczniki itp.). To drugie to zwykle mieszkanie do wynajecia.

Co do Hello Work to fakt ze na ich stronie "mowia po angielsku" to jedna sprawa. Jak jest naprawde to inna:D W urzedzie imigracyjnym i prawie kazdym urzedzie miasta tez mowia...A sprobuj sie czegos w ten sposob dowiedziec to zobaczysz jak Ci pojdzie. Inna rzecz to np. to, ze przez 4 lata poznalem tu sporo osob i ani jednej, ktora znalazla prace przez Hello Work:)
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Praca, i inne takie pytania

Postautor: Playboy223 » 25 stycznia 2010, 20:54 - pn

Za 100 to juz wywalona w kosmos, za 50 mozna godnie mieszkac


Ogolnie znalezienie pracy jest trudne? Nikt mi niepowiedzial jakie sa srednie zarobki w Tokyo


Down@

Uwazasz ze uczenie angielskiego to wszystko? Jak pracowales kiedy tam byles?
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2010, 00:50 - wt przez Playboy223, łącznie zmieniany 1 raz
Playboy223
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:43 - ndz

Re: Praca, i inne takie pytania

Postautor: kurimon » 26 stycznia 2010, 00:38 - wt

Zalezy jakiej pracy sie szuka, jaka wize sie ma itp. Zaraz po przyjezdzie nie majac kilku lat doswiadczenia w jakims bardzo pozadanym zawodzie (czyli zostaje uczenie angielskiego) mozna dostac od 200.000 do 300.000 JPY.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Praca, i inne takie pytania

Postautor: Aki-chan » 26 stycznia 2010, 07:33 - wt

w Hello Work mają anglojęzykowego interpratora. Przed spotkaniem trzeba go sobie "zamówić". Oczywiście rejestracja itp jest za darmo. Na miejscu pan lub pani wypyta Cię o doświadczenia w pracy, jaką pracę chcesz wykonywać, poszuka odpowiednich prac i podzwoni po firmach w miarę mozliwości umówi Cię na interview z firmami.


playboy:
o.O
Jeśli Polska Cię obraża to nie masz czego szukać w Japonii, tu zawsze będziesz tym gorszym.

heh 100000 za kawalerkę to bardzooo dużo. Za połowę tego można wynająć całkiem fajne mieszkanko w okolicach Saitama-shi skąd do Tokyo jest rzut beretyem.

..............
ps: jutro jadę do Yokohamy na interview o pracę i składam papiery do Tokyo. :|
Trzymajcie kciuki za mnie! d(^-^)b
お願いします。
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Następna

Wróć do Japonia obecnie

cron