Noclegi w Japonii

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Noclegi w Japonii

Postautor: daryush111 » 06 lutego 2010, 16:12 - sob

Witam wszystkich.
Obecnie planuje razem ze znajomymi wyjazd na 3 tygodnie do Japonii (w kwietniu). Chcemy zwiedzic Japonie od Kyushu po Hokkaido, zatem bedzie to wyjazd objazdowy z noclegami w roznych czesciach kraju.
Stanelismy przed dylematem czy wstepnie zarezerwowac noclegi czy najzwyczajniej w swiecie "pojsc na zywiol" i szukac noclegow na miejscu..
Z Waszego doswiadczenia-ktora z opcji bylaby bardziej odpowiednia?? Czy na miejscu jest szansa,zeby znalezc lepsze oferty noclegow? W jakich miejscach glownie zatrzymywaliscie sie zwiedzajac Japonie??
Z niecierpliwoscia oczekuje Waszych postow.
Pozdrawiam serdecznie :)
daryush111
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 lutego 2010, 15:41 - czw


Re: Noclegi w Japonii

Postautor: Playboy223 » 23 lutego 2010, 18:50 - wt

Zawsze mozesz liczyc na goscinnosc jezeli Ci sie pofarci..
W kazdej wiekszej miescinie jest napewno jakis Hotel..
Rezerwowanie ma sens kiedy zatrzymujesz sie gdzies na dluzszy czas, rzuc rozpoznanie na hotele tam gdzie bedziesz jezdzil

Przydaloby sie zeby ty, albo twoi towarzysz(e) znali japonski w stopniu komunikatywnym..
Playboy223
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:43 - ndz

Re: Noclegi w Japonii

Postautor: konoyaro » 24 lutego 2010, 13:46 - śr

Pomysl klasa, mam nadzieje, ze bedzie to niezapomniana podroz. W takiej sytuacji polecam isc na zywiol - nie chodzi o lepsze oferty noclegowe, ale o adrenaline. Pod warunkiem, ze tak jak mowi przedmowca, ktos chociaz cokolwiek duka. Jak bedziecie w Tohoku to koniecznie dajcie znac, obale z Wami happoshu.

※ Kwiecien to dobry plan poniewaz jest to Sakura season w polnocnej czesci Japonii. Tutaj watro polecic HIROSAKI - w Aomori-ken.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Noclegi w Japonii

Postautor: Iga » 26 lutego 2010, 16:34 - pt

Z mojego doświadczenia powiem ci, że nie opłaca się szukać noclegów na miejscu bo to strata czasu, a często i pieniędzy. Zupełnie nie rozumiem co to za adrenalina plątać się po nieznanym mieście w poszukiwaniu hotelu, próbując dogadać się po angielsku (no chyba że znacie japoński). Taniej na pewno nie będzie, a raczej drożej. Ja kilka razy wybrałam się gdzieś w Japonii bez rezerwacji i zdarzyło mi się, że przez godzinę nie mogłam znaleźć pokoju bo właśnie była jakaś impreza w mieście i wszystko zarezerwowane. Szukanie hotelu to strata czasu, który można przeznaczyć na zwiedzanie.
Ja też w kwietniu jadę z grupą osób do Japonii. Wszystkie noclegi mamy zarezerwowane (biznes hotele), a i tak spędziłam sporo czasu w necie, żeby znaleźć odpowiednie hotele tzn. w miarę tanie i blisko dworca.
Udanej wycieczki życzę!
Iga
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 lutego 2010, 15:04 - śr

Re: Noclegi w Japonii

Postautor: kurimon » 26 lutego 2010, 16:40 - pt

Jesli wyjazd jest objazdowy to spanie jest nieistotne. Czyli mozna byle gdzie. Ja jak juz musze gdzies poza domem kimac to przewaznie wybieram love hotel:) Wszedzie sa. Ceny w tygodniu przyzwoite (i placi sie za 2 osoby/pokoj!!) , czesto sniadanie/drinki/przekaski za 100 JPY no i przewaznie rewelacyjna lazienka (wanny z babelkami itp.) Minusem jest dosc monotematyczna tv...;)
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Noclegi w Japonii

Postautor: occulta » 01 kwietnia 2010, 15:38 - czw

Lecimy we wtorek do Tokio. Chcielibyśmy wybrać się m.in. na wycieczkę do oceanarium w Osace. Czy znacie tam jakieś tanie noclegi (najchętniej dla 1 pokój dla 2-óch osób)? Czy orientujecie się jak czasowo wychodzi taka wycieczka i czy łatwo jest trafić (nasz japoński kolega niestety wtedy pracuje)? I czy podróż shinkansenem z Tokio to faktycznie 3 i 1/4 h (tak piszą w przewodniku). z góry dzięki za odpowiedzi.
occulta
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwietnia 2010, 12:34 - czw

Re: Noclegi w Japonii

Postautor: s_k » 01 kwietnia 2010, 16:37 - czw

Najszybszy Shinkansen z Tokio do Osaki jedzie 2:25. Najwolniejszy chyba właśnie jakoś nieco ponad 3 godziny.
Ze stacji Shin-Osaka do Akwarium jedzie się ca. 35 minut.
Informacje tutaj:
http://www.kaiyukan.com/language/eng/location/index.htm

Z trafieniem nie powinno być żadnego problemu.

Co do noclegów niestety nie pomogę, gdyż nie miałem nigdy potrzeby szukania zakwaterowania w Osace.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Noclegi w Japonii

Postautor: occulta » 01 kwietnia 2010, 17:54 - czw

Dziękuję. Najszybszym pewnie nie pojedziemy - bo to pewnie nozomi, a nasze railpass niestety go nie obejmują. Ale skoro faktycznie nie jedzie się zbyt długo to może uda nam się zobaczyć w jeden dzień i na noc wrócimy do Tokio.
occulta
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwietnia 2010, 12:34 - czw

Re: Noclegi w Japonii

Postautor: s_k » 01 kwietnia 2010, 18:34 - czw

Uda na pewno, jeśli wystarczająco wcześnie wyjedziecie, ale nie wiem, czy jest sens. Może warto jednak zostać w Osace i zobaczyć co nie co? Bardzo fajne miasto, a i ludzie zupełnie inni, niż w Tokio.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Noclegi w Japonii

Postautor: kurimon » 01 kwietnia 2010, 18:53 - czw

Zdecydowanie na Osake warto poswiecic wiecej niz jeden dzien!

Co do noclegow to kiedys szukajac widzialem najtansze za ok. 4000 od osoby. A przecietnie 6000-7000. Jesli jedziesz z kolezanka/dziewczyna to najekonomicznej bedzie wybrac jakis love hotel w okolicach stacji Umeda.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz


Wróć do Japonia obecnie