Umeblowanie domów w Japonii

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Umeblowanie domów w Japonii

Postautor: Pinq » 20 kwietnia 2010, 15:35 - wt

Witam :) Nigdy jeszcze nie byłam Japonii.
Ostatnio zastanawiałam się nad tym, czy w zwykłych domach, przeciętnego mieszkańca Japonii nadal funkcjonują maty do spania? Czy umeblowanie oraz wystrój ich mieszkań bardzo różnią się od naszego, europejskiego?
Pinq
 
Posty: 15
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 17:58 - sob


Re: Umeblowanie domów w Japonii

Postautor: kurimon » 20 kwietnia 2010, 18:04 - wt

Wszystko zalezy od tego co kto chce miec w domu.

W wiekszosci domow i wiekszych mieszkan w blokach, ktore widzialem byl co najmniej jeden pokoj tatami (i futony w szafie). Na folderach zachecajacych do kupna mieszkan tez przewaznie taki pokoj widnieje.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Umeblowanie domów w Japonii

Postautor: konoyaro » 21 kwietnia 2010, 05:42 - śr

和室 (pokoj z tatami) to czesc kultury -> tam sie instaluje swiatynie grobowa z prochami zmarlych przodkow. Jakos ciezko sobie wyobrazic taka swiatynie w pokoju "europejskim" dlatego jeden taki pokoj jest w najnowszych domach. Co do samego wystroju, wszystko jest dostepne na miejscu -> od ratanowych krzesel z Wietnamu do sof wloskich projektantow, co chcesz to kupisz.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Umeblowanie domów w Japonii

Postautor: Pinq » 21 kwietnia 2010, 15:59 - śr

Dziękuję za odpowiedź :)
Pinq
 
Posty: 15
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 17:58 - sob

Re: Umeblowanie domów w Japonii

Postautor: Anna2 » 21 kwietnia 2010, 16:26 - śr

Jak szukalismy mieszkania w zeszlym roku to odwiedzilismy chyba ze dwadziescia roznych kompleksow apartamentowych. W zadnych z nowo-wybudowanych nie bylo pokoju z tatami. Tylko zwykle parkietowe podlogi. A w starszych budynkach jak sa renowacje to wydzieraja tatami i wkladaja parkiety. Mieszkamy w takim wlasnie budynku. Tatami byly na broszurze, a jak poszlismy mieszkania ogladac, to po renowacji pokoje z tatami zniknely.

I kurimon ma racje, wszystko zalezy od tego co chce sie miec w domu. Nawet te prochy przodkow ludzie teraz stawiaja gdzie maja miejsce, a nie obowiazkowo w pokoju tatami. ;)
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: Umeblowanie domów w Japonii

Postautor: Aki-chan » 21 kwietnia 2010, 17:54 - śr

My na początku marca przenieśliśmy się na nowe mieszkanie. Tzn nie takie nowe, bo mansion jest ok 20 letni ^^;;
Podczas oglądania mieszkania w obu dwóch pokojach były stare tatami, babka z agencji mówiła, że zanim się przeniesiemy to wymienią nam na nowe tatami. Nikt o zwykłym parkecie nawet nie wspominał, ale wiem, że w nowych mieszkaniach zwykle spotyka się właśnie parkty ;/ Osobiście wolę tatami ^^
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo


Wróć do Japonia obecnie

cron