Japonia - Lato 2010

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Japonia - Lato 2010

Postautor: amatsukaze » 03 maja 2010, 21:47 - pn

Witam,

Z racji tego, że jest to pierwszy mój post na tym forum, wypada mi się przywitać:
初めまして!アーサーです。私はイギリスで法学をべんきょうをしています。
Planuję w te wakacje 40'dniowy wyjazd do Japonii. W pierwszej kolejności miesiąc czasu spędze w szkole językowej w Sapporo, a następnie dziesięć dni na zwiedzaniu rejonu Kansai oraz Tokyo. W Kyoto będę od 21'ego do 27'ego Sierpnia, może ktoś z Was również wyjeżdża tam w tym czasie? Przejrzawszy japan-guide planuję itinerary, ale myślę, że i tu otrzymam ciekawe wskazówki. Myślę także o wejściu na Fujisan, ale nie wiem ile czasu powinienem z góry poświęcić na taką wyprawę. Zastanawiam się czy mogę to potraktować jako day-trip, czy też powinienem przenocować w okolicach Fuji.

ありがとう!
Awatar użytkownika
amatsukaze
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 lutego 2010, 17:14 - pn


Re: Japonia - Lato 2010

Postautor: s_k » 04 maja 2010, 00:12 - wt

amatsukaze pisze:Myślę także o wejściu na Fujisan, ale nie wiem ile czasu powinienem z góry poświęcić na taką wyprawę. Zastanawiam się czy mogę to potraktować jako day-trip, czy też powinienem przenocować w okolicach Fuji.

ありがとう!

Miałem Ci odpisać na innym forum, ale niech będzie i tu :)
No więc na Fuji wchodzi się całkiem długo. Także potrzebne będą dwa dni. I to niekoniecznie dlatego, że nie da się tego w jeden zrobić, ale dlatego, że zwykle wygląda to tak, że wchodzi się późnym popołudniem i w nocy, by być na szczycie na wschód słońca, bo po to się tam idzie :)
Nie wiem tylko, czy możliwe jest indywidualne wejście, czy trzeba się zapisać do grupy. Kiedy parę lat temu ja planowałem taki wypad powiedziano mi, że muszę wykupić wycieczkę z grupą, ale a) nie wiem, czy to prawda była b) teraz mogło się coś zmienić.
Ostatecznie zrezygnowałem z wejścia, bo pogoda nie zapowiadała się zbyt ciekawie.
Opinie na temat wspinaczki na Fuji są podzielone. Jedni mówią, że trzeba, choćby po to, by samemu mieć własną opinię, a inni że to nie ma najmniejszego sensu, bo góra wygląda ładniej z daleka. Moim zdaniem jak masz czas, to powinieneś wejść, choćby po to, by zrobić zdjęcia i opisać co nie co tutaj :D
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Japonia - Lato 2010

Postautor: amatsukaze » 04 maja 2010, 02:47 - wt

s_k pisze:
amatsukaze pisze:Myślę także o wejściu na Fujisan, ale nie wiem ile czasu powinienem z góry poświęcić na taką wyprawę. Zastanawiam się czy mogę to potraktować jako day-trip, czy też powinienem przenocować w okolicach Fuji.

ありがとう!

Moim zdaniem jak masz czas, to powinieneś wejść, choćby po to, by zrobić zdjęcia i opisać co nie co tutaj :D


W tym wypadku wręcz czuję się zobowiązany do tej wyprawy. ^^ Z tego co mi na dzień dzisiejszy wiadomo, to nie ma konieczności zapisu do grupy. Dwóch moich znajomych weszło samotnie na Fuji na samym początku sezonu ( 2-3 Lipiec ) kilka lat temu, jeśli poszperać, to pewnie znajdzie się z tego jeszcze filmik na YT. Moja dziewczyna ( oczywiście Japonka ^^ ) również mnie do tego nakłania, chociaż sama nie znosi zbyt dobrze wysokości. :mrgreen: W cenie około 5000円 na piątej stacji istnieje możliwość przenocowania, więc pewnie bym z tego skorzystał... Anyway, bardzo dziękuję za odpowiedź. Na pewno tutaj zrelacjonuję każdy ciekawszy detal mojej podróży po Japonii, wliczając Mt. Fuji. ^^
Awatar użytkownika
amatsukaze
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 lutego 2010, 17:14 - pn


Wróć do Japonia obecnie

cron