Dokształcanie poza granicą

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Dokształcanie poza granicą

Postautor: FreeStyle » 19 lipca 2010, 04:55 - pn

Witam, postanowiłem napisać posta z pytaniem na tym forum, ponieważ uważam, że grono z owego forum jest na tyle poważne (i doświadczone), żebym dostał chociaż jedną pozytywną (jeśli owa istnieje) odpowiedź, otóż: Chciałbym się zapytać osoby, która miała styczność z edukacją japońską, czy jest możliwość, abym spędził 3 lata licealne w Japonii? Chodzi mi konkretnie o to, aby dostać potrzebne papiery, które umożliwią mi pobyt w Japonii na te 3 lata, żebym nie nabawił się jakiś nieprzyjemności ze strony prawa. A więc, nie chcę robić sobie za dużo nadzieji, temu piszę ten post, bo jestem ciekaw, czy w ogóle mogę będąc niepełnoletni wylecieć sam (do jakiegoś znajomego japończyka / znajomej japonki) i spokojnie zapisać się do pobliskiej szkoły. Jest w ogóle jakaś szansa, aby tego dokonać? (słyszałem jak dotąd tylko i wyłącznie o rocznych kursach w wybranym obszarze kraju, których cena jest... kosmiczna). Z góry dziękuję za odpowiedź (i jako taką powagę).
FreeStyle
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 lipca 2010, 04:45 - pn


Re: Dokształcanie poza granicą

Postautor: kurimon » 19 lipca 2010, 07:13 - pn

Nie.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Dokształcanie poza granicą

Postautor: FreeStyle » 19 lipca 2010, 08:18 - pn

Heh, tak myślałem. Dzięki za response.
FreeStyle
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 lipca 2010, 04:45 - pn

Re: Dokształcanie poza granicą

Postautor: wejder » 23 lipca 2010, 23:36 - pt

To ja mam takie pytanko, czy jest możliwość aby dostać się do Japonii na wymianę studencką? Ktoś z was uczestniczył e takim czymś? Jeśli tak, to jakie szkoły umożliwiają takie wyjazdy, i ogólnie jak to wygląda?
wejder
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 lipca 2010, 23:32 - pt

Re: Dokształcanie poza granicą

Postautor: misiasny37 » 24 lipca 2010, 00:26 - sob

Jest to możliwe. Moj kolega za rok leci na wymiane.
Awatar użytkownika
misiasny37
 
Posty: 47
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 15:56 - sob
Lokalizacja: Lublin

Re: Dokształcanie poza granicą

Postautor: kurimon » 24 lipca 2010, 02:02 - sob

wejder pisze:To ja mam takie pytanko, czy jest możliwość aby dostać się do Japonii na wymianę studencką? Ktoś z was uczestniczył e takim czymś? Jeśli tak, to jakie szkoły umożliwiają takie wyjazdy, i ogólnie jak to wygląda?


Temat przerabiany setki razy na tym forum oraz innych. Poszukaj tutaj lub uzyj google.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz


Wróć do Japonia obecnie

cron