Co takiego nadzwyczajnego jest w Japonii?

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Re: Co takiego nadzwyczajnego jest w Japonii?

Postautor: Norek » 28 stycznia 2011, 22:23 - pt

s_k pisze:Poznałem Japończyków, dla których najlepszym krajem na świecie jest Polska i tam chcieliby się osiedlić. (i tu pojawia się głupi uśmieszek na twarzy pewnie ponad połowy osób czytających to...) Każdy kraj może zafascynować, a że potem rzeczywistość może się okazać inna, to nic nie szkodzi. Trzeba się dostosować.


Podpisuję się pod tym obiema "ręcyma", sam znam kilka osób z różnych azjatyckich krajów którzy chcieliby mieszkać w Polsce, mnie to zatem nie dziwi.
Pod resztą postu także się podpisuję^^

Co do reszty wpisów - Anna chyba jest przewrażliwiona, bo ja rzadko ostatnio widuję takich napalonych maniaków, powiedziałbym prędzej (może osoby które fora o Japonii śledzą od lat się zgodzą), że tacy maniacy są na wymarciu - przynajmniej na poważnych forach :)
Naprawdę bardzo rzadko pojawiają się wpisy jakichś "radykalnych maniaków".

Chyba ludzie dowiadują się o tej prawdziwej Japonii coraz więcej.
YOU DON'T NEED A REASON TO HELP PEOPLE
Norek
 
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:37 - śr
Lokalizacja: Kielce


Re: Co takiego nadzwyczajnego jest w Japonii?

Postautor: Playboy223 » 29 stycznia 2011, 03:27 - sob

Przechodzac przez miasto 95% kobiet/dziewczyn ktore widzialem byly po prostu hmm.. UGLY, tak nawiazujac do tego tematu
Playboy223
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:43 - ndz

Re: Co takiego nadzwyczajnego jest w Japonii?

Postautor: Anna2 » 29 stycznia 2011, 06:08 - sob

Norek, moze jestem przewrazliwiona, ale z tego co widze to zdecydowana wiekszosc moich "followers" na Twitterze, to wlasnie tacy hard-corowi maniacy. Glownie z USA, UK, Skandynawii, chociaz Azja i Europa Wschodnia tez sie zdarza. Dla anglojezycznych mit latwej pracy w KKW jakos jeszcze nie wymarl i tak jak Kurimon pisal, to tacy wlasnie napalency, ktorzy sie tutaj pchaja.
Wiem cos o tym z pierwszej reki, bo jak sie wiesc rozniosla ze otwieramy nasza wlasna szkole to zostalam zasypana sterta CV od takich wlasnie fanatykow, ktorzy czesci ciala daliby sobie obciachac, zeby tylko moc w Japonii mieszkac. (Niestety na razie nie szukamy nauczycieli).

Polacy zakochani w Japonii sa w mniejszosci, ale objawy tego zakochania sa na calym swiecie takie same.

Jesli chodzi o cudzoziemcow zakochanych w Polsce, to tez sie zgadzam. Zawsze jest to kwestia "cudze chwalicie, swego nie znacie" i ze trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie plotu. Sama za mladu na ta dolegliwosc cierpialam. Ale czy ta trawa jest bardziej zielona? Dla niektorych tak, ale dla zdecydowanej wiekszosci - nie. Tylko niestety zdaja sobie z tego sprawe dopiero po fakcie.

Zycze milego weekendu!
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: Co takiego nadzwyczajnego jest w Japonii?

Postautor: kurimon » 29 stycznia 2011, 12:37 - sob

Anna2 pisze:Norek, moze jestem przewrazliwiona, ale z tego co widze to zdecydowana wiekszosc moich "followers" na Twitterze, to wlasnie tacy hard-corowi maniacy. Glownie z USA, UK, Skandynawii, chociaz Azja i Europa Wschodnia tez sie zdarza. Dla anglojezycznych mit latwej pracy w KKW jakos jeszcze nie wymarl i tak jak Kurimon pisal, to tacy wlasnie napalency, ktorzy sie tutaj pchaja.
Wiem cos o tym z pierwszej reki, bo jak sie wiesc rozniosla ze otwieramy nasza wlasna szkole to zostalam zasypana sterta CV od takich wlasnie fanatykow, ktorzy czesci ciala daliby sobie obciachac, zeby tylko moc w Japonii mieszkac. (Niestety na razie nie szukamy nauczycieli).



Przepraszam za offtopa ale pytanko biznesowe mam:) Jak Wam szkola sie posuwa? Jest w Tochigi popyt na takie rzeczy? Mysmy wlasnie na poczatku stycznia otworzyli wlasna (jako side business) i mozna powiedziec, ze ludzie wala drzwiami i oknami i prawde mowiac nie mamy jak wszystkich zmiescic czasowo (tylko 3 nauczycieli). Nie mowiac o tym, ze zabiera to coraz wiecej czasu i na normalna prace nie wystarcza:/
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Co takiego nadzwyczajnego jest w Japonii?

Postautor: Anna2 » 29 stycznia 2011, 18:39 - sob

Kurimon, mysmy z kolezanka zaczely w zeszlym roku, na pelen etat, bez zadnej innej pracy na boku (po co pracowac dla szefa, skoro mozna dla siebie, a normalne szkoly bokiem mi wychodzily). Idzie nam tak dobrze, ze w tym roku ide na swoje (z mezem) - kombinacja eikaiwa i juku (bo beda tez inne przedmioty: matma, fizyka, chemia, biologia po japonsku i angielski - w juku i ogolnie jako eikaiwa). Mysle ze bedzie dobrze. Lokalizacje mamy super, otwieram oficjalnie w czerwcu. Budynek sie buduje zaraz na Nikko line, daj znac jak bedziesz w okolicy. :-)
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: Co takiego nadzwyczajnego jest w Japonii?

Postautor: Playboy223 » 30 stycznia 2011, 03:53 - ndz

to odwazna jestes ;>


Zastanawiam sie czy lepiej jest zyc w stolicy czy po prostu w jakimkolwiek miescie

Tu w Anglii, jest od cholery cudzoziemcow rozwalonych po calym kraju, raczej z powodu tego ze w Londynie sa cholernie duze taxy
Playboy223
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:43 - ndz

Re: Co takiego nadzwyczajnego jest w Japonii?

Postautor: kurimon » 30 stycznia 2011, 11:12 - ndz

Anna2 pisze:Kurimon, mysmy z kolezanka zaczely w zeszlym roku, na pelen etat, bez zadnej innej pracy na boku (po co pracowac dla szefa, skoro mozna dla siebie, a normalne szkoly bokiem mi wychodzily). Idzie nam tak dobrze, ze w tym roku ide na swoje (z mezem) - kombinacja eikaiwa i juku (bo beda tez inne przedmioty: matma, fizyka, chemia, biologia po japonsku i angielski - w juku i ogolnie jako eikaiwa). Mysle ze bedzie dobrze. Lokalizacje mamy super, otwieram oficjalnie w czerwcu. Budynek sie buduje zaraz na Nikko line, daj znac jak bedziesz w okolicy. :-)


Jakbym mial meza to tez bym od razu zaczal pracowac dla siebie bo nie musialbym sie martwic o wize:)
Zycze powodzenia i na pewno dam znac jak bede tak daleko na polnocy:D
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Poprzednia

Wróć do Japonia obecnie

cron