WYRPAWA DO JAPONII - SAMOCHODEM

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

WYRPAWA DO JAPONII - SAMOCHODEM

Postautor: Grzegorz11 » 02 maja 2012, 00:34 - śr

Witam,

Szukam 2 chętnych osób na samochodową wyprawę z Polski do Japonii. Planowana trasa (może ulec drobnym korektom) Kraków – Wilno – Ryga – Tallin – Petersburg – Moskwa – Ufa – Omsk – Krasnojarsk – Irkuck – Czyta – Chabarowsk – Władywostok (tutaj przeprawa promowa) – Tokio – Osaka – Hiroszima (trasa po Japonii będzie do uzgodnienia). Powrót również samochodem, tym razem przez Ukrainę.

Transport: Volkswagen T4. Samochód niestety trzeba kupić, przewidywany koszt to około 8 tys. W tej chwili udział w wyprawie zadeklarowało 6 osób, czyli wychodzi około 1000 na głowę. Samochód musi być zakupiony do połowy maja, trzeba będzie zrobić kilka niezbędnych przeróbek, więc deadline zgłoszeń to połowa maja.

Termin : 1 sierpnia – 2 połowa września

Koszt: Trudno dokładnie oszacować koszty, ale mam nadzieję, że zamkniemy się w około 5 tysiącach. Śpimy za darmo u znajomych lub w namiotach. Paliwo w Rosji jest 2 razy tańsze niż w Polsce.

Szczegółowe info: bulls200@gmail.com
Grzegorz11
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2012, 00:31 - śr


Re: WYRPAWA DO JAPONII - SAMOCHODEM

Postautor: s_k » 02 maja 2012, 01:38 - śr

Pomysł ciekawy, naprawdę.

Ale zastanawia mnie oszacowanie kosztów - chcesz się zamknąć w kwocie 5000 zł za osobę na łebka za sam dojazd, czy za całość? Bo jeśli za całość, to sorry ale nie ma opcji.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: WYRPAWA DO JAPONII - SAMOCHODEM

Postautor: konoyaro » 02 maja 2012, 07:28 - śr

Niestety nie wjedziesz samochodem do Japonii. Po Japonii nie jest dozwolone poruszanie sie na zagranicznych numerach. Chyba, ze po tych wojazach na rosyjskiej ropie beda Cie wozic na lawecie - chociaz obstawiam ze "igla" za 8 tysiecy stanie gdzies miedzy Nowosybirskiem a Krasnojarskiem w szczerym polu i zakonczy podroz.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: WYRPAWA DO JAPONII - SAMOCHODEM

Postautor: Anna2 » 02 maja 2012, 15:19 - śr

kono, jest mozliwe, juz gosciowi odpowiadalam na innym forum. Potrzebuja Carnet de Passages en Douane (CPD) i depozyt w postaci 100% rynkowej wartosci samochodu, japonskie ubezpieczenie samochodowe na czas pobytu auta na japonskich drogach i mozliwe, ze shaken (zalezy jak stary ten samochod jest). I miedzynarodowe prawo jazdy wydane w kraju innym niz Polska. Inaczej im z tego promu w ogole nie pozwola zjechac.
Czyli, w praktyce, praktycznie niewykonalne.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: WYRPAWA DO JAPONII - SAMOCHODEM

Postautor: kurimon » 02 maja 2012, 18:19 - śr

No wlasnie bo tak sie zastanawialem czy to w ogole mozliwe a nie chcialo mi sie szukac na necie:) Pomysl faktycznie ciekawy choc podejscie wybitnie "amatorskie". Autem innym niz terenowe i starszym niz kilka lat balbym sie wyjezdzac poza Ural:)

Do autora..

To lepiej dojedzcie sobie tym autem do Wladywostoku. Ostawcie toto gdzies i juz promem do Japonii. W Rosji paliwo jest tanie ale (zakladajac ze by sie udalo) jazda po Japonii wyszla by Wam drozej niz caly wyjazd.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: WYRPAWA DO JAPONII - SAMOCHODEM

Postautor: Anna2 » 03 maja 2012, 02:49 - czw

kurimon, mialam znajoma ktora to przerabiala. Sciagala tutaj tymaczasowo swoje specjalne auto (dla sprawnych inaczej), i droga przez meke to byla. Ale ona miala meza tu na miejscu i on wszystko zalatwial, do JAFu latal z dokumentami, itp, itd.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: WYRPAWA DO JAPONII - SAMOCHODEM

Postautor: konoyaro » 03 maja 2012, 14:25 - czw

Auto tak jak mowicie musi miec SHAKEN - czyli defacto musi byc zarejestrowane w Japonii - dostanie japonskie tablice. Wtedy jest to oczywiscie mozliwe. Ja sie kompletnie nie znam na tym, czy mozna zalatwic taki shaken tymczasowo - normalnie jest to rok lub dwa lata w przypadku uzywanego samochodu. Nigdy nie widzialem tutaj zadnego samochodu na obcej rejestracji.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: WYRPAWA DO JAPONII - SAMOCHODEM

Postautor: Anna2 » 03 maja 2012, 14:33 - czw

Nie musi byc zarejestrowane w JP, jesli jest tu na tymczasowym imporcie (do jednego roku) i na tym carnecie thingy. Ale to skomplikowany proces i trzeba go tu przez oddzial JAFu osobiscie na miejscu zalatwiac, wiec nie wiem jak pan Grzegorz planuje to zrobic.

Ja widzialam tylko jeden samochod na obcych tablicach - australijskich, auto mojej znajomej, mam gdzies zdjecia.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: WYRPAWA DO JAPONII - SAMOCHODEM

Postautor: Grzegorz11 » 04 maja 2012, 13:18 - pt

To nie byłaby pierwsza tego typu wyprawa http://passion4travel.pl/index.php/samo ... i-czesc-1/
Na pewno trzeba trochę szczęścia, ale się da.
Grzegorz11
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2012, 00:31 - śr

Re: WYRPAWA DO JAPONII - SAMOCHODEM

Postautor: konoyaro » 04 maja 2012, 17:06 - pt

ooo, ciekawe ciekawe - czyli jednak sie da wjechac na zagranicznych blachach - zatem nie pozostaje mi nic innego jak tylko zyczyc szczescia i wspanialej podrozy!
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: WYRPAWA DO JAPONII - SAMOCHODEM

Postautor: Anna2 » 04 maja 2012, 18:31 - pt

tyle tylko, ze oni robili to jakies 6 lat temu i przepisy sie od tego czasu zmienily.
No ale dla chcacego nic trudnego. Powodzenia!
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: WYRPAWA DO JAPONII - SAMOCHODEM

Postautor: calmaterra » 28 maja 2012, 19:41 - pn

Ciekawe jest to, co piszecie. Wybieramy się we troje do Japonii autem za miesiąc, z początkiem lipca. Wcześniej Korea - promem z Władywostoku. Martwi mnie ta informacja, że nie można de facto wjechać do Japonii swoim wozem. Czytałem tę relację ludzi sprzed 6 lat i chętnie bym ich dopytał, jak to zrobili - napisali, że chyba trzy dni ich wóz nie mógł zjechać z promu bo czekali na jakieś pozwolenia. jeśli ktoś ma jakieś nowe info, to wdzięczny będę za wiadomości. maciek.
calmaterra
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2012, 19:34 - pn


Wróć do Japonia obecnie

cron