Plany a Japonia.

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Plany a Japonia.

Postautor: Diger11 » 07 lipca 2012, 14:20 - sob

Witam, tak sobie czytam na forum i postanowiłem też napisać. W tym roku skończyłem liceum zdałem nieźle maturę i idę na studia. Niestety było by wszystko kolorowo gdybym nie chciał się wybrać do Japonii ;) ( zamieszkać ). Co do moich umiejętności komunikacji to angielski tyle co mam maturę i jestem w stanie się dogadać ( w miarę bez błędów po angielsku, 73 ustny 90 pisemny z podstawy ) wiem że to bardzo mało więc zamierzam chodzić na kursy języka japońskiego ( aż nie będę w stanie swobodnie rozmawiać ). Co do kierunku studiów to teoretycznie on jest kierunkiem na budowanie statków/pływanie na nich ( nie mniej po tym kierunku też mogę pracować na budowli czy fabryce ). I tutaj jest moje pierwsze pytanie: Czy jeżeli będę miał ukończone takie studia to czy będzie tak jak w Polsce że nie patrzą się na kierunek studiów ( w sensie tytuł ) a na umiejętności jakie posiadam ( będę posiadał ) i będę mógł znaleźć prace na przykład w budowlance albo w innym powiązanym kierunku?
Kolejne moje pytanie dotyczy umiejętności komunikowania, czy moja znajomość angielskiego jest wystarczająca i na jakim poziomie muszę znać język japoński ( czy takie swobodne rozmawianie wystarczy? )?
Jestem również ciekawy czy macie jakieś portale internetowe gdzie są Japończycy ( bym sobie z nimi pogadał/popisał w przyszłości dla podszkolenia ).

PS: Wiem że to oklepane pytanie ale po prostu muszę je zadać ;), czy po moim kierunku istnieje możliwość znalezienia pracy dla obcokrajowca?
Diger11
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 lipca 2012, 13:54 - sob


Re: Plany a Japonia.

Postautor: kurimon » 07 lipca 2012, 17:02 - sob

Nie.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Plany a Japonia.

Postautor: Ryuichi » 07 lipca 2012, 20:38 - sob

kurimon pisze:Nie.


jw
豚も煽てりゃ木に登る。
Awatar użytkownika
Ryuichi
 
Posty: 140
Rejestracja: 30 marca 2009, 20:31 - pn
Lokalizacja: ビドゴシュチ


Wróć do Japonia obecnie

cron