Zagubienie dokumentow

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Zagubienie dokumentow

Postautor: eldrezzz » 17 lipca 2012, 08:03 - wt

No i tradycji stalo sie zadosc... Zgubilem portfel. W Japonii. W Tokio. Po prostu cuuudnie.
Olac forse, 6000 JPY to nie majatek, ale - dowod osobisty, polska karta platnicza (na szczescie konto wyczyscilem przed wyjazdem) i karta EURO26 z ubezpieczeniem przepadla.

Portfel musial wypasc mi z kieszeni podczas jazdy rowerem, w okolicy automatu z napojami przy parkingu/warsztacie samochodowym, gdzie widzialem go ostatni raz w moim posiadaniu. Kupilem napoj, portfel do kieszeni i ruszylem do domu. Po 10 minutach zorientowalem sie ze go nie ma. Oczywiscie szukalem zguby na trasie, ale nic z tego. Bylem tez na policji, wypelnilem oswiadczenie, ale na razie cisza (5 dni).

Czy mge zrobic cos jeszcze? Czy jest szansa ze sie znajdzie? Czy raczej w Japonii albo znajduje sie od razu albo w ogole? Dodam, ze okolica jest spokojna, przedmiescia Tokio, prawie brak obcokrajowcow...
eldrezzz
 
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:38 - śr


Re: Zagubienie dokumentow

Postautor: kurimon » 17 lipca 2012, 17:32 - wt

Jak ktos znalazl to masz spore szanse na odzyskanie. Jak wpadl do jakiejs dziury, itp. to po nim.

No i nie wiem czy ten rejestr policyjny da cos w Twoim wypadku. W koncu nie masz stalego adresu tutaj a watpie zeby komus sie chcialo zalatwiac taka drobnostke przez ambasade. Ale kto wie?
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Zagubienie dokumentow

Postautor: eldrezzz » 17 lipca 2012, 18:28 - wt

Bardziej chodzilo o to, zeby zglosic na policje, aby w razie odnalezienia sie mogli do mnie zadzwonic... A co do dowodu, to czwarty zgubiony przeze mnie w ciagu 7 lat. FACEPALM. Dobrze, ze chociaz paszport sie ostal...
eldrezzz
 
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:38 - śr

Re: Zagubienie dokumentow

Postautor: markus07 » 20 lipca 2012, 04:32 - pt

nie znajdzie się raczej... mój znajomy zostawił na stoliku w starbucksie i po 20 min jak wrócił spytać to nie było..przepadło tak samo masa dokumentów i kart kredytowych.
Inny znajomy zostawił torbę z notebookiem i portfelem w pociągu...i odnalazło się..pociąg przejechał prawie 2h aż zjechał na stację końcową i nikt torby nie zabrał.

A jakie to przedmieścia Tokio ?
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Zagubienie dokumentow

Postautor: eldrezzz » 20 lipca 2012, 05:02 - pt

No to po jablkach, minorowe wiesci przynosisz... A co do przedmiesc - Higashikurume:)
eldrezzz
 
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:38 - śr

Re: Zagubienie dokumentow

Postautor: kurimon » 20 lipca 2012, 08:39 - pt

Ja kiedys zostawilem portfel na stoliku w knajpie ok 2 w nocy. Wrocilem po godzinie i portfel lezal tak jak go zostawilem..
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz


Wróć do Japonia obecnie

cron