Praca w Japonii

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Praca w Japonii

Postautor: seba345 » 16 sierpnia 2012, 17:33 - czw

Witam serdecznie wiem ze było bardzo duzo takich tematow jednak nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania.
1. Czy można znaleźć pracę w Japonii będąc kucharzem (jeżeli tak to jakie arunki trzeba spelniać)
2. Slyszałem też o pracy nauczyciela j.angielskiego (czy to tej pracy potrzebny jest angielski zaawansowany czy wystarczy podstawowy) ? Jakie kursy są potrzebne szkoły itd ?
3. Czy są jakieś srony gdzie można ubiegać się o pracę w Japonii będąc jeszcze w Polsce ( mam tutaj na mysli uzykanie potem wizy pracowniczej) Jeżeli są to prosilbym o adres.
seba345
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, 17:27 - czw


Re: Praca w Japonii

Postautor: Playboy223 » 17 sierpnia 2012, 22:19 - pt

1. Wątpie, chyba że umiesz robić sushi i te inne azjatyckie wynalazki, nie słyszałem o żadnej restauracji serwującej polskie jedzenie

2. Paru członków tego forum uczy angielskiego. Pozatym Japończyk woli wziąć do pracy nativa z Australii czy Stanów a nie Polaka. Chyba że mówisz płynnie

3. Gaijinpot i inne takie. Ale to głównie posady typu: Programista, Inżynier takie techniczne sprawy


Masz już jakieś doświadczenie Kucharzu, czy tylko gdybasz..?

Poza tym żeby wyjechać na 3 miesiące trzeba mieć trochę zielonych, a na naszej Tuskolandii trudno coś odłożyć


Napisałeś temat 6 minut po założeniu konta, to rzeczywiście musiałeś się nieźle naczytać
Playboy223
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:43 - ndz

Re: Praca w Japonii

Postautor: eldrezzz » 20 sierpnia 2012, 05:54 - pn

1. Jesli znasz plynnie japonski (JLPT2 lub wyzej) w co szczerze watpie, to byc moze udaloby Ci sie gdzies zaczepic - oczywiscie pod warunkiem posiadania waznej wizy. Natomiast nie slyszalem o przypadku sponsorowanej wizy dla kucharza. Na zasadzie analogii pomysl czy kucharz np. z Peru z podstawowym nagielskim mialby szanse na prace w Polsce... Jest to pytanie z gatunku retorycznych.

2. Ech, to juz naprawde trzeba byc hmm...srednio inteligentnym zeby takie pytania zadawac... Podstawowy angielski jako nauczyciel angielskiego??? Czy Ty myslisz, ze tutaj malpy mieszkaja??? Ktore po uslyszeniu ``yyy... maj nejms is...Ajem from Poland`` wyciagnal swoje ciezko zarobione jeny i beda wrecz zabijac sie o miano ucznia takiego `senseia`???

3. Playboy udzielil wyczerpujacej odpowiedzi na to pytanie:)
eldrezzz
 
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:38 - śr

Re: Praca w Japonii

Postautor: seba345 » 20 sierpnia 2012, 17:22 - pn

[quote="Playboy223"]1. Wątpie, chyba że umiesz robić sushi i te inne azjatyckie wynalazki, nie słyszałem o żadnej restauracji serwującej polskie jedzenie

Dokładnie mam tutaj namyśli azjatyckie dania nie polskie. Czyli jest szansa na dostanie takiej pracy ?
PS : Żeby czytać posty nie trzeba być zalogowanym :)
seba345
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, 17:27 - czw

Re: Praca w Japonii

Postautor: markus07 » 22 sierpnia 2012, 07:39 - śr

Nie. Nie dostaniesz pracy jako kucharz wchodząc do restauracji z ulicy, tym bardziej nie mówiąc komunikatywnie po japońsku.

Polska restauracja jest jedna w Shibuya choć chyba już się przeprowadzili do Nihonbashi i rozwijają - to jedyna szansa by dostać pracę jako kucharz - napisz, zadzwoń do nich - nigdy nic nie wiadomo..

http://r.gnavi.co.jp/gahk600/
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Praca w Japonii

Postautor: kurimon » 30 sierpnia 2012, 13:45 - czw

markus07 pisze:Nie. Nie dostaniesz pracy jako kucharz wchodząc do restauracji z ulicy, tym bardziej nie mówiąc komunikatywnie po japońsku.

Polska restauracja jest jedna w Shibuya choć chyba już się przeprowadzili do Nihonbashi i rozwijają - to jedyna szansa by dostać pracę jako kucharz - napisz, zadzwoń do nich - nigdy nic nie wiadomo..

http://r.gnavi.co.jp/gahk600/


Dzieki za namiary:) Choc patrzac na ceny i na fakt, ze brak polskiego piwa to chyba jakos przy okazji zajrze.

seba345 pisze:Witam serdecznie wiem ze było bardzo duzo takich tematow...


Kiepsko szukales bo akurat na takie pytania to sam juz kilka razy odpowiadalem. A na dwa pierwsze molgbys sobie sam odpowiedziec zastanawiajac sie nad nimi przez chwile..
A zeby nie bylo, ze nie wnosze nic do tematu..

Ad1) Pewnie, ze mozna. Tylko trzeba spelniac warunki takie jakie ma wybrany przez Ciebie pracodawca.
Ad2) Tutaj nie ma nawet co komentowac...
Ad3) Sa.Ktos juz pare rzucil.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Praca w Japonii

Postautor: popiolhanna » 28 listopada 2013, 01:32 - czw

Na takie miejsce jest bardzo wielu chetnych wiec jesli dopiero zaczynasz przygode masz marne szanse..
popiolhanna
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 listopada 2013, 16:37 - śr

Re: Praca w Japonii

Postautor: markus07 » 28 listopada 2013, 11:53 - czw

widzę popiolhanna, że odkopujesz tematy sprzed ponad roku...

A Polska restauracja jest już przeniesiona
https://www.facebook.com/pages/Restaura ... 5404548490
http://ameblo.jp/restaurantpolska/entry ... 52094.html
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Praca w Japonii

Postautor: kurimon » 28 listopada 2013, 12:43 - czw

Tak przy okazji, markus byles? Warto?
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Praca w Japonii

Postautor: markus07 » 29 listopada 2013, 07:41 - pt

byłem...ale w niedziele nieczynne więc pocałowałem klamkę...Menu wyglądało nieźle..
Znajomi wybrali się ponownie w poniedziałek i mówili, że jest lepiej niż w shibuya ale .....

Jak pójdę to opiszę wrażenia :)
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama


Wróć do Japonia obecnie

cron