Japonia internet przez gniazdko

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Japonia internet przez gniazdko

Postautor: szopex » 08 września 2012, 16:13 - sob

Witam,

Mam pytanie i byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś z forumowiczów znał odpowiedź;). Otóż w Japonii internet dostępny jest również przez gniazdko elektryczne. Zakupiłem przejściówkę w polsce z EUR na JAP i sam prąd przez nią działa jednak niemożliwe jest połączenie przez tą przejściówkę internetu, czy zna może ktoś z forumowiczów rozwiązanie tego problemu?;)

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam
szopex
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 września 2012, 16:08 - sob


Re: Japonia internet przez gniazdko

Postautor: kurimon » 08 września 2012, 18:08 - sob

Pewny jestes, ze jest dostepny tam gdzie mieszkasz? Pomysl jest mi znany ale jeszcze sie nie spotkalem tutaj z taka mozliwoscia.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Japonia internet przez gniazdko

Postautor: szopex » 08 września 2012, 23:42 - sob

Japonka przy mnie podłączała swój laptop i internet śmigał. U mnie przez Polską przejściówkę tylko się ładuję. Czy zakup przejściówki w Japonii jest w stanie rozwiązać ten problem?
szopex
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 września 2012, 16:08 - sob

Re: Japonia internet przez gniazdko

Postautor: s_k » 09 września 2012, 00:29 - ndz

Tzn. ja nie bardzo rozumiem, czemu potrzebujesz przejściówki. Co ty tam podłączasz? Kabel zasilający od laptopa? Czy masz polski adapter (w co wątpię)?
Ja znam ten sposób dostarczania internetu, ale nie do końca rozumiem, jak ty się z nim łączysz i po co ci przejściówka...
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Japonia internet przez gniazdko

Postautor: markus07 » 12 września 2012, 08:31 - śr

widzę, że spamujesz wszystkie fora o Japonii z tym idiotycznym pytaniem...

więc i ja będę spamował tą samą odpowiedź....

hehe dobre dobre.... wiedza informatyczna przeciętnego studenta czy studentki jest bliska zeru - i na 99%, na uczelni dostali karteczkę-manual jak skonfigurować WiFi i tak zrobili dawno temu i zapomnieli.

A owa koleżanka zapewne ma oszczędzanie baterii - i gdy nie jest podpięta do gniazdka notebook wyłącza wifi - ot i cała tajemnica.

W Japonii nie dostarcza się komercyjnie internetu do domu za pośrednictwem lini elektrycznych, związane jest to z infrastrukturą elektryczną. Obecnie najpopularniejsze są sieci bezprzewodowe LTE czy światłowody do domu.
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Japonia internet przez gniazdko

Postautor: pl/jp » 12 września 2012, 09:09 - śr

@markus07, jesteś typowym przykładem zarozumialca z japońskiego forum, którego wypowiedzi zniechęcają do aktywizowania się, co wpływa na to, że fora umierają lub ledwo dyszą. Co idiotycznego widzisz w sytuacji, gdy komuś pilnie potrzebna jest odpowiedź i prosi o nią w znanych sobie, potencjalnie pomocnych miejscach?
pl/jp
 

Re: Japonia internet przez gniazdko

Postautor: markus07 » 12 września 2012, 09:28 - śr

@pl/jp zarozumialca? hmm....jakbyś poczytał(a) moje posty to byś zrozumiał(a), że ja jestem cierpliwą osobą i odpowiadam na każde pytania. Po prostu bezmyślność należy tępić bo fora umierają właśnie przez takie głupie pytania - skoro pisze "Japonka przy mnie podłączała swój laptop i internet śmigał." no to weź się jej spytaj jak to zrobiła, a nie spamuje każde forum o Japonii a my mamy zgadywać co/gdzie/jak to działa? I jak zauważysz nie tylko na tym forum, że szopex, który Twoim zdaniem tak bardzo potrzebował odpowiedzi, już dalej nie śledzi wątku... Ja mówiłem o idiotycznym pytaniu a nie o idiotycznej sytuacji. Było parę razy tak, że ktoś szukał tłumaczenia bodajże do tytułów mang. Także spamował różne fora w różnych tematach..ale potem wracał i pisał, że tu i tu dostał odpowiedź i więcej już nie zaśmiecał.
Jakbyś pobył(a) dłużej na różnych forach to byś odkrył(a), że przeważnie te same osoby się udzielają..niektóre tak jak np ja używają tego samego nickname a inne nie.

btw. możesz podać mi jeszcze kilku innych zarozumialców z japońskiego forum ?
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Japonia internet przez gniazdko

Postautor: pl/jp » 12 września 2012, 10:03 - śr

@markus07, wybacz, że tak zostałeś przeze mnie odebrany - ale ja piszę z innej pozycji niż Ty, który japońskie zagwozdki poznał od podszewki. I od kiedy szukam informacji na japońskich forach zauważam, że "zieloni" często dostają najpierw (albo tylko) prztyczka w nos i z góry jest im przypisywana etykietka bezmyślnych właśnie, leniwych w przeszukiwaniu forum przed zadaniem pytania itp., co nie zawsze jest zgodne z prawdą (wiem po sobie) i zniechęca do dalszej wymiany uwag. Takich "ustawiaczy" jest spore grono, kto bywa, ten wie, nie wyciągajmy poza plecami. Sorry, że akurat trafiło na Ciebie, no ale w końcu mi się zagotowało, tutaj właśnie. Moim życzeniem byłoby, aby osoby na japońskich forach, które są niewątpliwymi autorytetami, były bardziej wyrozumiałe i choćby na początku powstrzymywały się przed dołującymi uwagami, a raczej stawiały do pionu, ale w sposób, który nie wyśmiewa danego forumowicza.
Dziękuję za odpowiedź. Przyznaję, że zaskoczyła mnie łagodnym tonem. Czyli nie zawsze taki diabeł straszny, jak sam siebie maluje ;). Peace.
pl/jp
 

Re: Japonia internet przez gniazdko

Postautor: markus07 » 12 września 2012, 10:31 - śr

hehe...jak wpiszesz w szukaj "praca w Japonii" albo "wyjazd do Japonii" to przekonasz się, jak nie tylko ja -ale i kilku innych stałych wyjadaczy reagowało na nowe posty i pytania... Na początku przez pierwsze kilka a może kilkanaście postów odpowiadaliśmy, później to już było może bardziej w ostrym tonie, ale głównie po to by nie zaśmiecać forum tymi samymi pytaniami i odpowiedziami. Ja rozumiem doskonale te podniecenie i szukanie odpowiedzi. Sam tak czasem mam. Wracając do szopexa - odpowiedziałem mu na innym forum, dlatego tutaj mogło to wyglądać na "zarozumiałe" podejście - ale nie miałem takiego zamiaru ani nastawienia. Jak zawszę służę pomocą na temat codziennego życia w Kraju Kwitnącej Wiśni..
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Japonia internet przez gniazdko

Postautor: Niltinco » 12 września 2012, 12:52 - śr

pl/jp pisze:I od kiedy szukam informacji na japońskich forach zauważam, że "zieloni" często dostają najpierw (albo tylko) prztyczka w nos i z góry jest im przypisywana etykietka bezmyślnych właśnie, leniwych w przeszukiwaniu forum przed zadaniem pytania itp., co nie zawsze jest zgodne z prawdą

Może nie zawsze jest prawdą, ale często jednak właśnie można się spotkać z totalnym lenistwem, gdzie komuś nie chciało się przeczytać parę tematów pod nowo założonym, w których były odpowiedzi na wszystkie pytania. Od kiedy przewijam się na różnych forach to zauważyłam, że takie sytuacje zdarzają się coraz częściej,a coraz mniej jest tematów zupełnie świeżych.
Ja obecnie gdy widzę po raz kolejny to samo pytanie to już po prostu ignoruję temat. Najpierw odpowiadałam, podsyłałam linki, gdzie już była wyjaśniona sprawa, ale z upływem kolejnych lat jestem już tym zmęczona i daję sobie spokój.

Ten konkretny temat o ile można zaliczyć do "świeżaków" to również podchodzi pod kategorię "zamieszczę go w tylu miejscach w sieci ile się da i zobaczę co będzie". To niestety też drażni zwłaszcza, że mało jest for zupełnie odizolowanych, z użytkownikami, którzy siedzą tylko na tym jednym jedynym. Większość "starych wyjadaczy" właśnie funkcjonuje na kilku forach i widząc takie akcje, ciężko nie pomyśleć że to zwykły spam, dlatego rozumiem reakcję Markusa.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze


Wróć do Japonia obecnie