Pogrzeb Polaka w Japonii, Japończyka w Polsce

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Pogrzeb Polaka w Japonii, Japończyka w Polsce

Postautor: pl/jp » 03 listopada 2012, 13:30 - sob

Dwie kwestie.
1. Co się dzieje z ciałem Polaka mieszkającego w Japonii, jeśli chciał być pochowany też w Japonii? Pewnie musi być skremowany jak wszysc?. Jeśli nie jest buddystą to raczej nie życzyłby sobie gmerania w jego kościach i rozłupywania czaszki (opis tradycyjnego pogrzebu japońskiego z Internetu), tylko prochy do urny i gotowe, bez takiego koszmarnego show. Ale niektórzy piszą w Internecie, że pracownicy japońskich serwisów pogrzebowych tak robią zawsze, nawet jeśli nie ma ceremonii, wtedy sami, na zapleczu.Trochę nie chce mi się w to wierzyć.
2. Jeśli Japończyk mieszkający w Polsce umrze bez pozostawienia ostatniej woli, to co się dzieje z jego ciałem? Załóżmy, że nie ma rodziny w Polsce, która by się zajęła pogrzebem.
pl/jp
 


Re: Pogrzeb Polaka w Japonii, Japończyka w Polsce

Postautor: Anna2 » 03 listopada 2012, 15:28 - sob

My oboje z mezem mamy napisane w naszych pgrzebowych dyrektywach, ze chcemy prochy do urny i gotowe. Bylam w lecie na pogrzebie nie-buddystki i prochy do urny bez rozlupywania jak najbardziej jest mozliwe. Nie wszystkie zaklady pogrzebowe moga to zrobic, bo tu chodzi o rodzaj i temprature kremacji i nie kazdy zaklad ma odpowiedni sprzet, ze tak powiem.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: Pogrzeb Polaka w Japonii, Japończyka w Polsce

Postautor: konoyaro » 06 listopada 2012, 02:53 - wt

Anna2 pisze:My oboje z mezem mamy napisane w naszych pgrzebowych dyrektywach, ze chcemy prochy do urny i gotowe.


Dobre :).
Ale czy nie bedzie Wam wszystko jedno? :) Tak tylko pytalem.....
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Pogrzeb Polaka w Japonii, Japończyka w Polsce

Postautor: Anna2 » 06 listopada 2012, 13:52 - wt

Niby bedzie nam wszystko jedno, ale jesli mozliwe, to nie chcemy ceremonii i tego calego przedstawienia, bo po co rodzina ma kase wydawac?
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: Pogrzeb Polaka w Japonii, Japończyka w Polsce

Postautor: Playboy223 » 06 listopada 2012, 16:08 - wt

Przynajmniej jak Cię skremują, to masz pewność, że nie obudzisz się w trumnie parę metrów pod ziemią

Lekarze to dzisiaj zgonu nie potrafią dobrze rozpoznać, jak mnie będą chować to chce, żeby mi coś wstrzyknęli, tak na wszelki wypadek
Playboy223
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 15:43 - ndz

Re: Pogrzeb Polaka w Japonii, Japończyka w Polsce

Postautor: markus07 » 09 listopada 2012, 11:57 - pt

Z tego co się orientuję - kremacja w JP jest obowiązkowa. Przeważnie ceremonia jest 2 stopniowa - pierwsze kremowanie, potem rodzina wybiera pozostałości (przeważnie głowę), wkłada do pudzełeczka-urny i trzyma w domu przez miesiąc. Reszta co się nie zmieściła (przeważnie miednica, ręce, nogi, klatka piersiowa, stopy) jest kremowana ponownie w wysokiej temperaturze i znacznie dłużej niż pierwszy raz - bo około 4-6h. Podobno po tak długiej kremacji nic już nie zostaje. Dlatego później prochy są albo dosypywane do większej urny, która miała rodzina, albo nigdy już nie wracają i są w inny sposób utylizowane. Po miesiącu pudełeczko-urna trafia do grobu. To zależy jeszcze od lokalnych uroczystości i obrzędów itp.
Jeśli zmarł obcokrajowiec i nikt z rodziny nie odbierze ciała - zostanie pochowany na koszt państwa na cmentarzu komunalnym/miejskim.
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Pogrzeb Polaka w Japonii, Japończyka w Polsce

Postautor: pl/jp » 09 listopada 2012, 17:42 - pt

Czytam wszystko z zainteresowaniem i trochę w szoku. To zabieranie urny na miesiąc do domu obowiązkowe jest? Co to jest dyrektywa pogrzebowa, takie noszone przy sobie oświadczenie jak zgoda na wykorzystanie narządów, a może testament?
pl/jp
 

Re: Pogrzeb Polaka w Japonii, Japończyka w Polsce

Postautor: Anna2 » 10 listopada 2012, 08:16 - sob

Trzymanie urny przez miesiac w domu nie jest obowiazkowe. Mozna robic jak sie komu podoba z urna, mozna od razu wsadzic do grobu.
U nas w rodzinie jest tak, ze mamy miejsce na cmentarzu wykupione dla wszystkich czlonkow rodziny, w tym tez i dla mnie. I zaklad, ktory zajmuje sie naszymi rodzinnymi pogrzebami ma przygotowe intrukcje co zrobic dla kogo, zeby potem nie bylo nieporozumien.
Tak, kremacja jest obowiazkowa.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken


Wróć do Japonia obecnie

cron