Dlaczego chciał(a)bym mieszkać w Japonii? - prośba o pomoc

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Dlaczego chciał(a)bym mieszkać w Japonii? - prośba o pomoc

Postautor: JoyJuly » 19 stycznia 2013, 12:52 - sob

Cześć,

na wstępie zaznaczę, że jestem nowa na forum i przybywam z prośbą o pomoc (mam nadzieję, że umieściłam ją w odpowiednim dziale!).

Jestem studentką drugiego roku japonistyki i właśnie mierzę się z planami napisania krótkiej pracy o powodach, dla których młodzi Polacy chcieliby mieszkać w Japonii. Chciałabym zasięgnąć opinii możliwie dużej liczby osób (fani anime, dram, ale także osoby interesujące się japońską kulturą w oderwaniu od powyższych;)).

Czy moglibyście pomóc, podsyłając mi swoje motywy? Czy chodzi tu o powiew odmiennej kultury? Innego typu społeczeństwo niż polskie? Większą tolerancję dla wszelkiego rodzaju "odmienności"? ("Japonia jako najdziwniejszy kraj świata"?). Lepszy dostęp do popkultury? A może jednak wolicie Polskę/inny kraj (dlaczego?)?

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i zaznaczam, że nie mam zamiaru wykorzystywać niczyich danych (nawet nicku na forum;)).

Yoroshiku onegai shimasu!
JoyJuly
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 stycznia 2013, 12:39 - sob


Re: Dlaczego chciał(a)bym mieszkać w Japonii? - prośba o pom

Postautor: gorgona » 20 stycznia 2013, 20:54 - ndz

jak dla mnie kreatywnośc i pomysłowość Japończyków, kultura, kuchnia
gorgona
 
Posty: 19
Rejestracja: 20 stycznia 2013, 20:46 - ndz

Re: Dlaczego chciał(a)bym mieszkać w Japonii? - prośba o pom

Postautor: Strzyga » 09 marca 2014, 19:00 - ndz

90% gimbusek, które chcą mieszkać w Japonii, chcę tam mieszkać, bo... chcą mieć chłopaka Japończyka, który będzie śliczny, kałaii i najlepiej grał w zespole dżej-rokku... plus chcą nosić kimono (podobnie jak te, co chcą mieszkać w Indiach - żeby mieć chłopaka, jak SRK, i żeby mogły nosić sarii). I najgorsze jest to, że nie żartuję. Mówię absolutnie serio. Obecna młodzież w większości jest niestety pusta, durna i nieoczytana. :(
私のブログを読んでください!
Podróżniczo: Byłem tu. Tony Halik.
Awatar użytkownika
Strzyga
 
Posty: 23
Rejestracja: 10 października 2013, 18:49 - czw
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego chciał(a)bym mieszkać w Japonii? - prośba o pom

Postautor: Strzyga » 09 marca 2014, 19:01 - ndz

gorgona pisze:jak dla mnie kreatywnośc i pomysłowość Japończyków, kultura, kuchnia

Kreatywność Japończyków?
Błagam Cię, nie rozśmieszaj mnie! Jaka kreatywność? :rofl:
私のブログを読んでください!
Podróżniczo: Byłem tu. Tony Halik.
Awatar użytkownika
Strzyga
 
Posty: 23
Rejestracja: 10 października 2013, 18:49 - czw
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego chciał(a)bym mieszkać w Japonii? - prośba o pom

Postautor: Ryuichi » 09 marca 2014, 20:12 - ndz

Strzyga pisze:90% gimbusek, które chcą mieszkać w Japonii, chcę tam mieszkać, bo... chcą mieć chłopaka Japończyka, który będzie śliczny, kałaii i najlepiej grał w zespole dżej-rokku... plus chcą nosić kimono (...)


Nie mozesz zabronic gimbusom marzyc. Zycie i tak zweryfikuje na ile realne sa to marzenia. :) A najzabawniejsze jest to, ze znam kilka, ktorym to sie udalo. :P

Jezeli chodzi o mnie to trudno powiedziec czy chcialbym tam mieszkac na stale czy nie, gdyz nigdy tam nie bylem. i na odleglosc nie jestem w stanie tego ocenic. Na pewno jednak chcialbym spedzic w Japonii troche czasu i zwiedzic co nieco. :D
豚も煽てりゃ木に登る。
Awatar użytkownika
Ryuichi
 
Posty: 140
Rejestracja: 30 marca 2009, 20:31 - pn
Lokalizacja: ビドゴシュチ

Re: Dlaczego chciał(a)bym mieszkać w Japonii? - prośba o pom

Postautor: Strzyga » 11 marca 2014, 19:46 - wt

Ja wiem, że nie chciałabym mieszkać na stałe. Pomieszkać kilka lat na kontrakcie - jak najbardziej, ale na stałe - nie. Gajdzin do końca życia, zawsze obcy, nigdy swój. Poza tym ten ich brak kreatywności, brak własnej woli, ślepe wypełnianie procedur, powtarzanie wyuczonych zachowań, bezradność i bierność, gdy nie ma procedury na daną sytuację, może po dłuższym czasie doprowadzić człowieka (z zewnątrz) do szału. No ale co kto lubi.

Zaznaczam, że ja uwielbiam porządek, zasady, jestem poniekąd służbistką, ordnung muss sein, itd., ale niejednokrotny brak możliwości załatwienia danej sprawy, bo była "spoza książeczki z procedurami" (nie żartuję!) był naprawdę frustrujący i miałam ochotę ich wszystkich kopnąć w te chude tyłki. ;)
Ale oczywiście z chęcią pojadę ponownie (na jakiś czas) :P
私のブログを読んでください!
Podróżniczo: Byłem tu. Tony Halik.
Awatar użytkownika
Strzyga
 
Posty: 23
Rejestracja: 10 października 2013, 18:49 - czw
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego chciał(a)bym mieszkać w Japonii? - prośba o pom

Postautor: Anna2 » 12 marca 2014, 15:00 - śr

Strzyga, z Twojej wypowiedzi wynika, ze tak naprawde to raczej malo wiesz o Japonczykach i o tym, jacy naprawde sa. Typowe po kilku wizytach turystycznych. Ale tak wlasnie rodza sie (zazwyczaj) durne stereotypy, ktore potem tak ochoczo sa powielane przez ludzi, ktrzy spedzili tutaj dwa/piec tygodni/miesiecy* i mysla, ze sa znawcami tematu.
No ale, jak sama twierdzisz, co kto lubi. ;-)

*) niepotrzebne skreslic

PS. Mialam bardzo podobne zdanie do Twojego zanim tu zamieszkalam. Teraz, kiedy lepiej poznalam mieszkancow tego kraju patrzac na co dzien od srodka, mam nieco inne zdanie.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: Dlaczego chciał(a)bym mieszkać w Japonii? - prośba o pom

Postautor: tolanowak » 19 marca 2014, 16:04 - śr

Ja chyba najbardziej chciałabym tam zamieszkać właśnie ze względu natą dziwność, na tą egzotykę- za którą tak tesknie mieszkając w tym nudnym jak flaki z olejem kraju. Ten powiew odmiennej kultury moim zdaniem ma w tym kontekście naprawdę duże znaczenia i na pewno jest to społeczeństwo inne niż polskie. Mnie to motywuje bardzo.
tolanowak
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 marca 2014, 16:00 - śr


Wróć do Japonia obecnie

cron