Wyjazd do japonii, wrzesień 2013

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Wyjazd do japonii, wrzesień 2013

Postautor: TygryZZ » 30 stycznia 2013, 05:20 - śr

Witam,

widzę, że to raczej oklepany temat no ale cóż muszę i ja go oklepać po raz kolejny. A wiec dosyć realne plany na wrzesień tego roku jeśli chodzi o wyjazd do Tokyo właśnie powstają w naszej glowie (wybieram się z dziewczyna). Potrzebuje małej pomocy od ludzi którzy ogarniają temat. Mianowicie budżet jaki mogę przeznaczyć to 8 tyś zł z 500 zł zapasem (oczywiście na osobę). Wiadomo przelot około 2-2,7 tys. Zostaje mi reszta czyli około 5,5 tysiąca. Mamy zamiar żyć tam raczej oszczędnie ale bez przesady.

Czy taki budżet wystarczy na 2 tyg do Tokyo? Ewentualnie czy dało by rade zmieścić do tego jeszcze 4 dniową wycieczkę do Kyoto?

Czy w naszym wypadku opłaca się bardziej JR Pass czy Suice?

Jakieś konkretne wskazówki co do wyjazdu? Jak z pogodą we wrześniu?

Ktoś się wybiera albo będzie w tym okresie w Tokyo i poświeci dzień albo chociaż pół aby pomóc/podpowiedzieć?

Na co powinniśmy zwracać uwagę? Wiem, ze Hiragane i Katakane powinnismy poznać, ogólnie kulturę jako tako znamy, coś tam po japońsku się wygdacze, coś jeszcze?
TygryZZ
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 sierpnia 2011, 04:06 - pt


Re: Wyjazd do japonii, wrzesień 2013

Postautor: gorgona » 30 stycznia 2013, 12:46 - śr

ja polecam couchsurfing. o ile oczywiście pasuje wam taki układ. możecie dzieki temu mieć nocleg za darmo(co znaaaaaacznie obniży wam koszta!!!).Często ludzie też pokazują ciekawe miejsca, których nie ma w przewodnikach,czy oprowadzają po mieście. Dzięki couchsurfing masz mozliwość poznania codziennego życia japończyków no i kuchni japońskiej! ale przede wszystkim mozna poznać niesamowitych ludzi i przeżyć przygodę życia.
gorgona
 
Posty: 19
Rejestracja: 20 stycznia 2013, 20:46 - ndz

Re: Wyjazd do japonii, wrzesień 2013

Postautor: markus07 » 13 marca 2013, 09:04 - śr

Więc jedziemy po raz n-ty... (copy&paste)

Hotel - optymalny wybór - cena , bezpieczeństwo , lokalizacja
Tutaj to mamy wielkie pole do manewru - wszystko zależy od zasobów finansowych oraz poziomu wygody. Raczej wszystkie większe hotele wymagają rezerwacji.
Koszt zwykłego hotelu jest w okolicach 5.000 wzwyż. Czasem można także znaleźć dobre oferty promocyjne gdzie cena jest niższa ale to już nie jest takie łatwe. Średnio można przyjąć, że w samym Tokyo to cena za dobę ok 8.000 yen. Jeśli troszkę zboczymy do np Nippori czy Yokohama - ceny mogą być niższe. W centrum miasta zawsze jest drożej.
W zasadzie każdy hotel z którego w ciągu 30 min można dojechać do stacji Tokyo jest dobrym miejscem do dalszych wypadów.

Najlepszy sposób poruszania się po mieście
- To jest najdroższa część całej wycieczki. Po mieście zalecam poruszać się tylko i wyłącznie pociągami (istnieją też autobusy ale trasy są dość skomplikowane)- jest kilkunastu przewoźników - największy to JR. Nie ma jako takich biletów kilkudniowych(pomijam bilety specjalne weekendowe-strefowe). Opłaty są za dystans - ilość przejechanych stacji - przeważnie 1 stacja to koszt około 180 jenów
Ja polecam kupić w Polsce JR Pass - Dzięki niemu można podróżować każdym pociągiem w linii JR - łącznie z Narita Express po Shinkanseny - szybkie pociągi do Kyoto. Koszt JR pass zwraca się natychmiastowo gdy zamierzamy dużo podróżować - wystarczy dwa razy przejechać się Shinkansenem = np wyjazd do Kyoto - i już bilet nam się zwrócił.
JR pass można kupić także w Polsce a raczej w UK czy Czechach i odebrać go listownie w Polsce oraz trzeba to zrobić przed wylotem, Po przylocie trzeba go aktywować np na lotnisku i już można korzystać. Podróżowanie po całej Japonii Liniami JR jest za darmo - w ramach tego biletu.
Cena to około 800 zł na tydzień - ale proszę mi wierzyć to się opłaca. Obecnie od 1 kwietnia jest promocja 50% rabatu i kosztuje on 15.000 jenow - po prostu trzeba go kupić! Dla porównania jeden przejazd do Kyoto to koszt w jedną stronę około 13.000 jenów.

jak najlepiej zorganizować sobie samemu zwiedzanie Tokio i wybrane wycieczki np. do Kioto
Z biurem turystycznym będzie to dość drogie, polecam kupić przewodnik po Japonii - jest jeszcze sporo czasu i poczytać w internecie by wybrać najbardziej interesujące miejsca, zrobić mapkę oraz posprawdzać pociągi i dojazdy.
Jest parę miejsc, które trzeba odwiedzić np w Tokyo - Tokyo tower, Asakusa, Odaiba, Shinjuku, Shibuya czy Yokohama, w Kyoto oczywiście Golden Pavilon,Kiyomizudera czy Sanjusangendo.

Orientacyjna kwota niezbędna na taki pobyt ( Euro czy USD - gdzie najlepiej wymieniać ) ?
To także zależy od tego gdzie będziemy jedli oraz ile zakupów zrobimy - jeśli odpadną przejazdy myślę, że 10.000 jenów na dzień na osobę to pozwoli zasmakować każdej przygody kulinarnej oraz muzeum, świątyni itp. Oczywiście jest to kwota na wyrost bo równie dobrze można przeżyć za 3.000 jenów dziennie. Uśredniając polecam mieć te 7.000 jenów dziennie. W Kyoto minimum 2 dni z noclegiem można wydać na dwie osoby około 35.000 jenów na przejazdy, wejściówki czy jedzenie i pamiątki.
Najlepiej kupić trochę jenów w Polsce jak się uda. Dolarów obecnie się nie opłaca - polecam Euro i wymienić na lotnisku np w kantorze Travelex - bo gdy jeny zostaną można je zwrócić bezstratnie w ciągu 14 dni mając paragon. Obecnie 5,5 tyś zł to około 166.000 jenów / 7000 jenów-dziennie daje 23 dni :)
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Wyjazd do japonii, wrzesień 2013

Postautor: gorgona » 19 kwietnia 2013, 13:33 - pt

właśnie wróciłam z wyjazdu do Japonii.miałam ze sobą 3 tys zł na 2 tygodnie i było to duuuuzo kasy. spałam przez couchsurfing plus 3 noclegi po 2500 yenów w hostelach. Jedzenie na dzień to około 1000 jenów. Trzeba wiedziec gdzie zjeść żeby było tanio. Najlepiej unikać miejsc dla turystów. Reszta kosztów zależy od tego co chcesz zobaczyć. Ale ile mozna oglądać świątynie i zamki? Lepiej korzystać z japońskiej rozrywki. Spokojnie da radę zmieścić się w około 2 tysiącach na 2 tygodnie.
gorgona
 
Posty: 19
Rejestracja: 20 stycznia 2013, 20:46 - ndz


Wróć do Japonia obecnie

cron