Polska vs Japonia

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Polska vs Japonia

Postautor: Magicznyrobi » 12 marca 2013, 18:12 - wt

Moje zapytanie kieruje do osób które mieszkaja w Japonii(chociaż kto wie). A więc tak jak powszechnie woadomo Japonia pod względem ,,gospodarki'' jest na 3 miejscu,Polska na 39 bodajże.Kilka zapytań:
1.W którym z tych państw żyje sie lepiej(wiadomo ludzie,zarobki,komfort, ,,fun z życia ''itp
2.Czy Według was żyje się tam lepiej niż w państwach rozwinietych typu Niemcy,UK,Francja,Australia,USA itp
4.standard życia(przy średniej krajowej) Dobry,zły?
5.Czy polecalibyście emigrację do Japoni?(Jeśli się tym interesuje i kocha)
Z góry dziękuje za odp :ok:
Magicznyrobi
 
Posty: 15
Rejestracja: 04 listopada 2012, 12:04 - ndz
Lokalizacja: Gdańsk


Re: Polska vs Japonia

Postautor: konoyaro » 13 marca 2013, 03:13 - śr

1. Polska jest krajem dla ludzi bogatych. W Japonii mozna spokojnie zyc za srednie zarobki.
2. Niestety nie mieszkalem dlugo w tych krajach - z tego co mowia znajomi, kraje rozwiniete oferuja mniej wiecej to samo. W Australii podobno jest nudno :).
4. Bez szalenstw ale kupisz wszystko (na kredyt), pojedziesz na wakacje i zakasisz/wypijesz.
5. Kochac to nie znaczy zawsze to samo. Polecam emigracje gdziekolwiek aby podwyzszyc poziom swiadomosci :)
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Polska vs Japonia

Postautor: markus07 » 13 marca 2013, 09:39 - śr

1. Jak napisał Konoyaro - mając stałą pracę i średnie zarobki w zasadzie możesz pozwolić sobie na wszystko gdy się lekko przyoszczędzi
2. Moim zdaniem to wiąże się z pytaniem nr1. Jak masz dobrą pracę to chyba wszędzie jednakowo. Różnica może być w otoczeniu i krajobrazie. Ale moim zdaniem poziom życia będzie podobny. Japonia będzie inna ze względu na swoją egzotykę i odmianę kulturową - ale obserwując Anglię tam też niezły kocioł. Chyba brak multi-kulti jest lepszy.
3. ...
4. Dobry - jak powyżej - na kredyt kupisz prawie wszystko...
5. Wyjazd poza granicę rodzinnego kraju otwiera oczy na wiele spraw, o których nawet się nie myślało wcześniej. Bardzo ciekawe przeżycie - a Japonia jest dość extreme..ale może to właśnie tak ludzi ciągnie?
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Polska vs Japonia

Postautor: Anna2 » 13 marca 2013, 13:49 - śr

1. w Japonii
2. Tak.
3. dobry
4. zalezy od tego w jakim celu chcesz tu wyemigrowac. Samo kochanie kraju nic ci tu nie da.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: Polska vs Japonia

Postautor: kurimon » 15 marca 2013, 02:55 - pt

1) Raczej w Japonii.
2) Na pewno nie lepiej. Podobnie. Australia jest rewelacyjna!
No i nie zapominajmy o kwestiach takich jak wizy itp. W porownaniu do Australii szanse na dostanie prawa stalego pobytu w drodze innej niz zawarcie malzenstwa sa mizerne.
3) Przy sredniej jest dobry. Tylko sporo zalezy jak ta srednia bedziesz liczyc.
Kredyt sie dostanie jesli ma sie Japonczyka, ktory go podzyruje. Co prawda w kwestiach samochodow to sie powoli zmienia ale jeszcze nie slyszalem zeby gaijin na wizie pracowniczej dostal kredyt na mieszkanie/dom.
4) Jesli powodem jest tylko zainteresowanie i "milosc" to nie jestem pewien. Na pewno warto sprobowac.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Polska vs Japonia

Postautor: Magicznyrobi » 15 marca 2013, 13:37 - pt

Dziekuje wszystkim bardzo wyjasniliscie mi co nieco(*^^*)moja motywacja wzrosla dzieki waszym pzozytywnym komentarzom :PPP
Magicznyrobi
 
Posty: 15
Rejestracja: 04 listopada 2012, 12:04 - ndz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Polska vs Japonia

Postautor: magdalena2233 » 12 lutego 2014, 14:55 - śr

1. W Japoni żyje się lepiej (zarobki)
2. Nie koniecznie lepiej, ale da się tam żyć.
3. Tam jest trochę lepiej wg mnie.
4. Ja wolę jednak zostać w PL. Jednak rodzina znajomi...
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2014, 16:26 - śr przez magdalena2233, łącznie zmieniany 1 raz
magdalena2233
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 lutego 2014, 11:31 - wt

Re: Polska vs Japonia

Postautor: markus07 » 13 lutego 2014, 07:38 - czw

@magdalena2233 ostro odkopujesz stare posty sprzed kilku lat i spamujesz stopką..
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Polska vs Japonia

Postautor: gosia76 » 24 kwietnia 2014, 23:22 - czw

1.W którym z tych państw żyje sie lepiej? Myślę, że mimo wszystko w Polsce.
2.Czy Według was żyje się tam lepiej niż w państwach rozwinietych typu Niemcy,UK,Francja,Australia,USA itp? Zdecydowanie tak.
4.standard życia(przy średniej krajowej) Dobry,zły? W Japonii lepszy, ale czy to wszystko o co w życiu chodzi?
5.Czy polecalibyście emigrację do Japoni? Nie. Tutaj jest cala moja rodzina. Jestem ostatnią wnuczką- kto zadba o groby, jeśli ja odlecę tam?

Bardzo lubię Japonię, ale chyba zostanę przy tej książkowej.
gosia76
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwietnia 2014, 23:17 - czw

Re: Polska vs Japonia

Postautor: konoyaro » 25 kwietnia 2014, 12:11 - pt

gosia76 pisze:kto zadba o groby


takiego powodu jeszcze nigdy nie slyszalem :). kazdy powod jest dobry - puchar ode mnie :)
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Polska vs Japonia

Postautor: Niltinco » 25 kwietnia 2014, 14:24 - pt

Każdy powód jest dobry by tylko zareklamować farby/karmy/blachy/restaurację itd.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Polska vs Japonia

Postautor: mikus » 07 października 2014, 19:26 - wt

według mnie, nie ma jak w Polsce, chociaż wiadomo że nie jest wszystko takie jakie być powinno :)
Ostatnio zmieniony 26 marca 2015, 00:23 - czw przez mikus, łącznie zmieniany 2 razy
mikus
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 października 2014, 19:19 - wt

Re: Polska vs Japonia

Postautor: dmmmie » 09 lutego 2015, 22:19 - pn

w tym tygodniu zapraszamy na wirtualny tydzień japoński na profilu FB Zakład Azji Wschodniej UŁ https://www.facebook.com/zawwsmipul
dmmmie
 
Posty: 6
Rejestracja: 15 lipca 2014, 11:28 - wt

Re: Polska vs Japonia

Postautor: EdekBezKredek » 12 lutego 2015, 18:11 - czw

Ja uważam, że co kto lubi, i chociaż zwiedziłem już mnóstwo krajów na świecie to zawsze chętnie wracam do Polski. Japonia jest fajnym krajem, dobrze się zarabia, wysoko rozwinięty technologicznie... Ale jednak, dla tych, którzy przywiązują się do miejsc taka przeprowadzka może być mega ciężka.
EdekBezKredek
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 lutego 2015, 13:52 - czw

Re: Polska vs Japonia

Postautor: cynamonowykot » 22 lutego 2015, 11:53 - ndz

Japonia to zupełnie inny kraj niż Polska, czy nawet inne europejskie kraje. Nie ma co ich porównywać ze sobą. Jeśli planujesz emigrację to leć najpierw na trochę tam i zobacz, czy w praktyce też Ci się podoba.
cynamonowykot
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 lutego 2015, 21:34 - sob

Następna

Wróć do Japonia obecnie

cron