Region Tohoku

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Region Tohoku

Postautor: Quayle » 12 maja 2013, 13:10 - ndz

Mam wrażenie że należy on do mniej znanych regionów Japonii, w porównaniu do Kanto, Kansai Kiusiu czy nawet Hokkaido. Szczerze mówiąc do niedawna kojarzył mi się glównie z trzęsieniem ziemi, Z tego co czytałem na Wikipedii polskiej i angielskiej do region ten miał niegdyś głównie charakter rolniczy, o w latach sześdziesiątych zaczęła sie gwałtowna industrializacja. Z tego co czytałem to politycznie jest bastionem japońskiej lewicy. Uchodzi chyba za atrakcyjny turystycznie. Jestem ciekaw czy macie z nim jakieś doświadczenia, czy jest wart zobaczenia, jak wypada w porównaniu z resztą państwa.
Quayle
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:01 - ndz


Re: Region Tohoku

Postautor: konoyaro » 12 maja 2013, 15:18 - ndz

東北 jest wspaniale :). Nie ma tutaj wbrew pozorom tak duzo trzensien ziemi. Industrializacja polegala na tym, ze fabryki przenoszono z miast z powodu niskich plac na prowincji. Sa to glownie fabryki podwykonawcy duzych koncernow, duzo optyki i elektroniki. Stolica Tohoku jest miasto Sendai (Miyagi Pref.), bardzo przyjemne. Fukushima, Miyagi sa bardziej zindustrializowane. Yamagata to soba i gory, Iwate, Aomori to ryby i przetwory, Akita to ryz i sake. Warzywa sa w calym Tohoku - kazda prefektura uwaza ze produkuje najlepsze. Jesli chodzi o turystyke to jest tutaj troche rzeczy do zobaczenia. Ze smieszniejszych polecam CASTLE SITE w Sendai - szukalem zamku ale tam sie zwiedza tylko pusty placyk gdzie byl zamek :).
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく


Wróć do Japonia obecnie

cron