Wyjazd do Japoni Kilka pytań

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Wyjazd do Japoni Kilka pytań

Postautor: Siviro » 03 października 2013, 17:51 - czw

Witam, jako, że wyjeżdżam w Lipcu następnego do roku do Japonii mam kilka pytań i niektóre sprawy mnie bardzo nurtują, więc bardzo proszę o pomoc.
1. Czy jeśli wyjeżdżam na 3 miesiące do znajomych i nie będę potrzebował pieniędzy na nocleg i wyżywienie To nie będzie z tym problemu przy rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym jeśli nie będę miał tyle pieniędzy żeby sam się wyżywić ? Może pomyślą , że przyjechałem pracować?
2. Jeśli przylatuje do Tokyo (chcę zostać kilka dni, znajomi pomnie przylecą) czy jeśli stały nocleg mam gdzie indziej( czyli u znajomych w Kushiro), to muszę w Tokyo przy rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym mieć bilety na lot do Kushiro ? Czy wystarczą tylko do Tokyo I z powrotem do Polski?
3. Jak i najlepiej gdzie wymienić Złote na JPY ? Lepiej tu w Polsce czy na miejscu w Japonii( Jak tak to jaką walutę wziąć ze sobą?)
4. Czy muszę dokumentować chwilowy 2-3 dniowy pobyt w Tokyo czy tylko stały w Kushiro ?
5. Czy bez problemu można wwieźć takie rzeczy jak pierścionek zaręczynowy ? Czy trzeba to zgłosić? I czy to, że wwożę taką rzecz może mieć wpływ na to czy mnie wpuszczą?

Bardzo Proszę o pomoc!
Siviro
 
Posty: 2
Rejestracja: 03 października 2013, 17:26 - czw


Re: Wyjazd do Japoni Kilka pytań

Postautor: kurimon » 03 października 2013, 18:24 - czw

1) Nie powinno.
2) Starczy ten do Tokyo.
3) Nie wiem.
4) Zadnego nie musisz.
5) Wplywu nie ma. Czy zglosic czy nie to zalezy od wartosci. Imo, ja bym sobie zglaszaniem glowy nie zawracal (chyba, ze pierscionek jest dzielem sztuki XX wieku p.n.e. lub/i jest to oprawiony w platyne 125 karatowy diament).
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Wyjazd do Japoni Kilka pytań

Postautor: Siviro » 03 października 2013, 21:50 - czw

Bardzo ci dziękuje :)
Siviro
 
Posty: 2
Rejestracja: 03 października 2013, 17:26 - czw

Re: Wyjazd do Japoni Kilka pytań

Postautor: konoyaro » 05 października 2013, 18:41 - sob

Siviro pisze:Witam, jako, że wyjeżdżam w Lipcu następnego do roku do Japonii mam kilka pytań i niektóre sprawy mnie bardzo nurtują, więc bardzo proszę o pomoc.
1. Czy jeśli wyjeżdżam na 3 miesiące do znajomych i nie będę potrzebował pieniędzy na nocleg i wyżywienie To nie będzie z tym problemu przy rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym jeśli nie będę miał tyle pieniędzy żeby sam się wyżywić ? Może pomyślą , że przyjechałem pracować?
2. Jeśli przylatuje do Tokyo (chcę zostać kilka dni, znajomi pomnie przylecą) czy jeśli stały nocleg mam gdzie indziej( czyli u znajomych w Kushiro), to muszę w Tokyo przy rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym mieć bilety na lot do Kushiro ? Czy wystarczą tylko do Tokyo I z powrotem do Polski?
3. Jak i najlepiej gdzie wymienić Złote na JPY ? Lepiej tu w Polsce czy na miejscu w Japonii( Jak tak to jaką walutę wziąć ze sobą?)
4. Czy muszę dokumentować chwilowy 2-3 dniowy pobyt w Tokyo czy tylko stały w Kushiro ?
5. Czy bez problemu można wwieźć takie rzeczy jak pierścionek zaręczynowy ? Czy trzeba to zgłosić? I czy to, że wwożę taką rzecz może mieć wpływ na to czy mnie wpuszczą?

Bardzo Proszę o pomoc!


3. W Japonii nie wiedza co to PLN, jak wymieniasz tu musisz przywiezc jakas walute wymienialna z peweksu.
5. Troszeczke bojazliwy jestes :) Pierscionka psy nie wyczuja, a jak nadal nie jestes pewien to sam go ubierz na siebie.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Wyjazd do Japoni Kilka pytań

Postautor: markus07 » 07 października 2013, 11:33 - pn

1. Raczej nikt Ciebie o gotówkę nie będzie pytał.
2. Musisz podać adres i nr telefonu w Japonii -wpisz cokolwiek, nikt tego nie sprawdzi.
3. Z doświadczenia lepszy kurs jest wymienić w kraju docelowym - polecam euro czy dolary.
4. hehe komu? jesteś na zwolnieniu warunkowym?
5. wszystko co nie przekracza wartością 1 mln jenów nie trzeba zgłaszać.
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Wyjazd do Japoni Kilka pytań

Postautor: Strzyga » 10 października 2013, 21:43 - czw

3) Wypłać po prostu z bankomatu. Prowizje nie są jakieś straszne. A skoro jedziesz aż na 3 miesiące, to warto sobie założyć konto, które oferuje wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie za darmo. Takie coś jest chyba w Deutsche Banku i na pewno w mBanku.

PS. Weź kilka monetek polskich, np. groszy - przydadzą Ci się do wrzucania do skarbonek w świątyniach ;)

@Markus. Uwielbiam Twój awatar, czyli kocie logo przewozówki Yamato. :D
私のブログを読んでください!
Podróżniczo: Byłem tu. Tony Halik.
Awatar użytkownika
Strzyga
 
Posty: 23
Rejestracja: 10 października 2013, 18:49 - czw
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyjazd do Japoni Kilka pytań

Postautor: markus07 » 11 października 2013, 07:07 - pt

ja też uwielbiam - tak głęboki przekaz w prostym logo. Poza tym prawie wszystkie firmy transportowe w JP mają jakieś zwierzęta w logo - dobrze oddaje to charakterystykę każdego przewoźnika.
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama


Wróć do Japonia obecnie

cron