Opinia japończyków o polakach , podejście do białych koszty.

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Opinia japończyków o polakach , podejście do białych koszty.

Postautor: Castilius » 07 stycznia 2014, 02:46 - wt

Cześć !
Od pewnego czasu interesuje się Japonią i trochę przeglądałem to forum po poleceniu go przez kolegę. I co do tego kolegi powiedział mi on o opinii Japończyków o Polakach i ogólnie o białoskórych i chciałbym się u Was upewnić jak to jest :D

Do rzeczy ...
Czy naprawdę dla Japończyków biały jest jakimś ewenementem ? po statystykach z wikipedii dowidziałem się ,że w Japonii jest 98,5 japończyków 0,5% koreańców i 0,4 chińczyków a u nas przy 94% polakow jest wielki szał (przynajmniej u mnie w mieście) jak widzi się araba / azjatę lub czarnego.

Co do następnego pytania to co Japończycy myślą o Polakach ? mają o Nas jakąś wiedzę czy jesteśmy tylko kolejnym ludem z europy o ,którym gdzieś tam słyszeli ale nic szczególnego ?

No i ostatnie pytanie (wiem ,że się często przewija)


Edit :
I jeszcze jedno pytanie ,które wpadło mi do głowy.
Jest tam popularny rap/hip-hop ? pytanie dot. muzyku i subkultury
niby coś tam szukałem na ten temat ale jeszcze nie pytałem się żadnej osoby ,która tam mieszka a dosyć mnie to interesuje :ok:

Jaki jest koszt wyprawy do Japonii ? wakacje w dużym mieście i na jakiejś mniejszej aglomeracji.
Ile musiałbym przygotować kasy by tam wyjechać i żyć ? W sensie po nauczeniu języka i znalezieniu pracy jeżeli takowa będzie dostępna.

Z góry dzięki za poświęcony czas :D
Castilius
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 stycznia 2014, 02:36 - wt


Re: Opinia japończyków o polakach , podejście do białych kos

Postautor: konoyaro » 07 stycznia 2014, 09:12 - wt

Kolega wspaniale forum polecil. Co do ewenementu - moze 20 lat temu. Teraz juz raczej nie - aczkolwiek uczniowie gimnazjum czy licealisci sie gapia. Japonczycy nic nie mysla o Polakach - o Polsce nie maja pojecia. Z Polakow znaja KYUURI FUJIN, SHOPAN oraz UARESA (nie wszyscy). Tak jak mowisz - nic szczegolnego. O rapie i hip-hopie sie nie wypowiem - nie wiem.

Koszt wyprawy - na diecie przezyjesz za 500-800 JPY dziennie. Do tego bilet samolotowy. Spanie to poszukasz sobie w google jakies hostele - mysle ok. 3000 JPY/noc (?). Jak hotele to 4000-5000 JPY wzwyz. Przejazdy sa drogie wiec albo piechota albo stopem. A jak nie - trzeba kupic JR Pass, tez wujek google odpowie za yle kszyczom.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Opinia japończyków o polakach , podejście do białych kos

Postautor: markus07 » 09 stycznia 2014, 08:41 - czw

Witaj na forum.

1. Biały nie jest ewenementem..chyba, że gdzieś głęboko na wsi..za lasami i górami..
W dużych miastach jest ich/nas bardzo dużo. Nie tylko białych..

2. Jak przedmówca - nic nie myślą bo nie kojarzą i nie znają. Ostatnio w TV przez tydzień codziennie był 15 min program pokazujący Polskę - ale chyba nic to nie zmieniło. Generalnie, gdy mówię, że jestem z Polski to pada odpowiedź Warszawa, Szopen...no i muszę tłumaczyć gdzie ten kraj leży..obok Niemiec .. Francji ... Rosji..to wtedy załapią.

3. Rap/hip-hop - japońskie odpowiedniki...ale nie aż tak popularne jak j-pop. Na top 10 nie znajdziesz.

4. Koszt wyprawy - zależy gdzie i na jak długo - między 6-20 tyś zł.

5. Ile kasy by przyjechać i żyć? To zależy ile miesięcy będziesz szukał pracy.. myślę, że około 20-50 tyś zł.
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama


Wróć do Japonia obecnie

cron