klimat

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

klimat

Postautor: Quayle » 22 czerwca 2014, 22:38 - ndz

Gdzie w Japonii klimat jest najmniej dokuczliwy dla Polaka przyzwyczajonego do warunków pogodowych i klimatycznych panujących w Polsce? Mam świadomość dużej rożnicy w położeniu geograficznym Polski i Japonii oraz zauważalnym zróżnicowaniu klimatycznym w Japonii. Chodzi mi przede wszystkim myśli przede wszystkim brak olbrzymich temperatur latem. Najzimniej jest na Hokkaido, ale nie wiem na ile można tu mówić o podobieństwie klimatycznym. Zastanawia mnie też, jak wygląda sytuacja z Tohoku i niektórym iregionami górskimi.
Quayle
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:01 - ndz


Re: klimat

Postautor: markus07 » 23 czerwca 2014, 07:20 - pn

Na Hokkaido jest podobnie jak w Polsce - oczywiście to wszystko zależy do czego ten Polak jest przyzwyczajony. Niektórzy w Polsce chodzą w letnich kurtkach przy -10*C a niektórzy nie.
Zasada prosta, im wyżej na północ tym chłodniej. Średnia temperatura na Hokkaido w lato to 25*C a w zimie -5.(Polska 24*C, w zimie -4*C), a Tohoku to odpowiednio 28*C, 0*C. To duży region i między południem a północą jest około 4*C różnicy. Tokyo natomiast średnio w lato 30*C, zima 10*C. Musisz wziąć jeszcze pod uwagę opady - pory deszczowe oraz wiatr od oceanu. Czasem niby jest +10*C w zimie ale czuje się jakby było -10 - wszystko przez ten wiatr. Do tego dochodzi wilgotność , która diametralnie zmienia odczucia temperatury.
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: klimat

Postautor: Michiru-san » 25 czerwca 2014, 07:53 - śr

Nic nie dobija jak 35 stopni i wilgotność 90%..... ogólnie Tokyo jak nie lubisz upałów to latem może dobić.. co do reszty to nic nie powiem bo nigdzie poza Tokyo nie byłam dłużej niż tydzień to się nie bedę wymądrzać ;)
Awatar użytkownika
Michiru-san
 
Posty: 20
Rejestracja: 07 maja 2014, 09:37 - śr

Re: klimat

Postautor: koko_ » 07 października 2014, 21:45 - wt

Tam to jest chyba większość stref klimatycznych :)
koko_
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 października 2014, 21:40 - wt

Re: klimat

Postautor: astroman79 » 02 grudnia 2014, 15:29 - wt

koko_ pisze:Tam to jest chyba większość stref klimatycznych :)


zgadzam sie.
astroman79
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 grudnia 2014, 19:14 - pn


Wróć do Japonia obecnie