Tolerancja w Japonii.

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Tolerancja w Japonii.

Postautor: Katonnie » 30 października 2015, 22:08 - pt

Hej, jestem nowa na forum więc jeśli w złym miejscu coś dodaje to przepraszam :) Interesuję sie Azją a co za tym idzie ciekawi mnie jak wyglądałoby tam życie Polaka. Kiedy czytałam o Korei Południowej osłabłam...według mnie wypraszanie obcokrajowców z restauracji czy sauny jest przegięciem, zasmuciło mnie to trochę bo uwielbiam ten kraj i kulturę której jak widać trochę im brakuje :roll: w pracy podobno jest jeszcze gorzej, i chciej tu sobie gdzieś wyjechać! Zastanawiam się, czy w Japonii też zdarzają się takie sytuacje. Chciałabym to wiedzieć, chociażby dla spokoju ducha :)
Katonnie
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 października 2015, 21:50 - pt


Re: Tolerancja w Japonii.

Postautor: klimi » 30 listopada 2015, 22:46 - pn

Po 2 tygodniach spędzonych w Japonii (delegacja z pracy) sama zastanawiam się nad przeniesieniem się tam z całym moim życiem ;)

Byłam mile zaskoczona dobrocią jaką Japończycy pałali do turystów, a szczególnie, jak się później okazało, do Polaków. Zaskoczyli mnie najbardziej tym, że znali polskie disco polo. Uwielbiają tą muzykę bo jest dla nich radosna i idealna do tańczenia :O
Zauważyłam także, że wśród nich nie da się zaliczyć żadnej wpadki. Mówią z pełnymi ustami - dzieci jak i starsi, a jedzenie wypada im z ust, ale wszystko jest w porządku, wszyscy się śmieją... O głośnych bąkach jak i bekaniu już nie wspominając ;P
klimi
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 listopada 2015, 22:38 - pn
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tolerancja w Japonii.

Postautor: Damianoo » 09 stycznia 2016, 04:12 - sob

Bardzo radośni ludzie i sam myślałem o zamieszkaniu w kraju kwitnącej wiśni :) Uwielbiam ten klimat i radość :) Wpadek można zaliczyć sporo jak często gościsz u japończyków. Obowiązuje tam odpowiednia hierarchia i zasady w rodzinie. No chyba, że mieszkasz sam wtedy bez problemów :ok:
Damianoo
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 stycznia 2016, 04:07 - sob

Re: Tolerancja w Japonii.

Postautor: markus07 » 19 stycznia 2016, 10:14 - wt

Dwa tygodnie czy nawet 3 miesiące nie dadzą pełnego obrazu.
Generalnie jeśli się dostosujesz do zasad to nie ma najmniejszego problemu z niczym.

poczytaj sobie czy zdaj pytanie, ciągle pojawiają się odpowiedzi

www.wykop.pl/link/909761/ama-prawda-o-j ... a-i-sciemy
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama


Wróć do Japonia obecnie