Strona 1 z 1

Slub w japonii

Post: 20 stycznia 2016, 23:58 - śr
autor: Bakayaro
Witajcie
Razem z moim partnerem chcielibysmy wyjechac do japonii i wziac tam slub. Jak wyglada cala procedura takiego slubu dla obcokrajowcow? Oraz jaki jest to koszt. Chcielibysmy rowniez zrobic mala ceremonie do tego ale nie wiemy jak sie do tego wszystkiego zabrac a w internetach nic nie piszoooo ;( prosze o jakiekolwiek informacje. Pizdrawiam wszystkich ;)

Re: Slub w japonii

Post: 29 stycznia 2016, 11:47 - pt
autor: markus07
partnerem Japończykiem ?
Koszt domu weselnego, obsługi itp jest między 1.500.000 a 6.000.000 yen. To jest tylko Show więc nic nie potrzebujesz. Płacisz i masz. Nie ma tam nic związanego z oficjalnym ślubem.

Jeśli chcesz legalnie wziąć ślub to potrzebna jest cała procedura, zaświadczenia, tłumaczenia z Polskiego na Japoński i z Japońskiego na Polski, wizyta w urzędzie.

Jeśli oboje jesteście Polakami to musicie pytać Ambasadora o zgodę i mieć także komplet dokumentów z Polski (USC).

Re: Slub w japonii

Post: 01 lutego 2016, 16:53 - pn
autor: witkacy007
Hej,
Podepnę się pod ten post. Mamy w planach z narzeczoną ślub w Japonii. Z tego co wiem są dwie drogi.
1. Przez Ambasadę RP w Tokio (500eurasów)
2. Przez urząd stanu cywilnego w Japonii (350/1400Yenów)

Druga opcja oczywiście bardziej nas interesuje z przyczyn ekonomicznych. Z tego co na chwilę obecną wyczytałem potrzebne będą z Polskiego USC:
* odpisy skrócone aktu urodzenia,
* zapewnienie o braku znajomości okoliczności uniemożliwiających zawarcie małżeństwa

Jeżeli dobrze rozumiem dokumenty te muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na japoński. Natomiast nie do końca jestem pewny czy z tymi dokumentami musimy udać się jeszcze do Ambasady by coś mieli potwierdzić? Będę wdzięczny za podpowiedź jeżeli ktoś coś wie na ten temat.

Ok, następnie musimy wypełnić Kon-in Todoke - takie żądanie zarejestrowania małżeństwa. Martwi mnie natomiast to, że musi to być wypełnione w katakanie co jest z wiadomych przyczyn niemożliwe dla nas do zrobienia. No i na koniec dwóch świadków do podpisania.

Czy jest ktoś kto może potwierdzić moje przypuszczenia? Nie obejdzie się chyba bez dwóch znajomych Japończyków do pomocy w wypełnieniu i podpisaniu jako świadków?

Będę wdzięczny za odpowiedź
Pozdrawiam

Re: Slub w japonii

Post: 11 lutego 2016, 10:24 - czw
autor: markus07
Znowu - narzeczona jest Japonką? Polką ?

Nie ma dwóch dróg - zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz aby Twoje małżeństwo było uznane za ważne w Polsce, musisz zarejestrować je w USG osobiście lub przez Ambasadę.
Jeśli chcesz by Twoje małżeństwo było uznawane za ważne w Japonii, musisz zarejestrować je w japońskim urzędzie (przeważnie miasta)

W japońskim urzędzie miasta potrzebny jest dla Japończyka koseki-tohon (wypis z rodowodu), ze strony cudzoziemca- przetłumaczone zaświadczenie o zdolności do zawarcia związku małżeńskiego i ważny paszport. Dokument o zawarciu związku małżeńskiego można wypełnić w domu, uzupełnić o podpisy dwóch świadków i ich pieczątki - jeśli są Japończykami. Jeśli są to cudzoziemcy to muszą stawić się z paszportami jak będziecie składać dokumenty. Składa się je w okienku, całą dobę. Jeśli masz wszystkie dokumenty wypełnione, a świadkami są Japończycy to nawet sama żona Japonka może iść do okienka i złożyć dokumenty. Na drugi dzień zadzwoni ktoś i powie czy potrzebne jest coś jeszcze, czy już jesteście mężem i żoną.

Dlaczego martwi Ciebie, że to musi być w katakanie? Żona Japonka nie umie pisać?

Najlepiej napisz czy zadzwoń do Ambasady i tam się wszystkiego dowiesz.


tutaj cennik z Ambasady w Japonii http://www.msz.gov.pl/pl/p/tokio_jp_a_p ... ularnych1/

Ceny w Jenach


7. Czynności w sprawach dotyczących stanu cywilnego

Przygotowanie dokumentacji dotyczącej zawarcia małżeństwa przed konsulem, zorganizowanie uroczystości w urzędzie konsularnym, przyjęcie oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński oraz oświadczeń w sprawie nazwiska małżonków i ich dzieci, sporządzenie protokołu z przyjęcia przedmiotowych oświadczeń, przekazanie dokumentacji do urzędu stanu cywilnego w kraju oraz doręczenie odpisu aktu małżeństwa 73 000

Przygotowanie dokumentacji związanej z wpisaniem zagranicznego dokumentu dotyczącego stanu cywilnego do polskich ksiąg stanu cywilnego 7 500

Wydanie zaświadczenia o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa 7 500

Przygotowanie dokumentacji związanej z wydaniem przez kierownika urzędu stanu cywilnego zaświadczenia o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa za granicą wraz z doręczeniem przedmiotowego zaświadczenia 7 500

Wykonanie innej czynności z zakresu spraw dotyczących stanu cywilnego 4 500

Przyjęcie wniosku o zmianę imienia lub nazwiska i przekazanie go do urzędu stanu cywilnego w kraju
4 500