Tak będzie wyglądać japonia w przyszłości

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...


Postautor: Samurai » 22 sierpnia 2005, 16:02 - pn

Szkoda tylko ze takie male te rysunki :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Samurai
 
Posty: 89
Rejestracja: 29 maja 2005, 18:15 - ndz
Lokalizacja: Katowice

Postautor: suzako » 29 sierpnia 2005, 09:32 - pn

CÓŻ MI OSOBIŚCIE SIĘ TO NIE PODOBA, TA JAPONIA PRZYSZŁÓŚCI :?
WIDZIAŁAM NATOMIAST, JAKIS CZAS TEMU W TV, PRZYSZLE TOKYO PODNIEBNE MIASTO BUDYNEK WYSOKI HMM NA 2 ALBO 3 KM, KTÓRY MA POMIESCIC OK 100 TYS. OSOB :!: CÓZ PLANY ROBIA NAPRAWDE WRAZENIE BO NIEDOSYC , ZE TAM BEDZIE SIE MIESZKAC, TO BEDA I POCIAGI, OGRODY......
WADA TEGO TO, ZE SA CZESTE TZRESIENIA ZIEMI, I MYSLA JAK TO ZOTIC BY TAK OGROMNY BUDYNEK NIE ZAWALIŁ SIE POPROSTU....
I WEWNATRZ TEGO BUDYNKU MA BYC OGROMNE WAHADLO KTORE BY KOORDYNOWALO CALY CIEZAR BUDYNKU, JEGO PZRECHYLENIA ITD. POD WPLYWEM SILNYCH WIATROW........
Ishikara-
semi ochiikeri
ima-no ame.
Awatar użytkownika
suzako
 
Posty: 34
Rejestracja: 27 lipca 2005, 15:21 - śr
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Sillhre » 29 sierpnia 2005, 17:17 - pn

A jak ten pociąg bedzie jezdzil? w pionie? :P chyba nie zrozumialam. Zechciej mi to wyjaśnić, droga koleżanko.
Mi też się nie podoba taka wizja jak na załączonych obrazkach. Zresztą zdecydowanie bardziej w Japonii pociąga mnie to , co bardziej tradycyjne niż ta cała supernowoczesność (co nie oznacza, że nie szanuję tego wszystkiego).
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj

Postautor: suzako » 29 sierpnia 2005, 21:06 - pn

HMM NO JAK W PIONIE HIHIHI, W POZIOMIE POCIAG BEDZIE JEŹDZIĆ A PIONOWO TO TYLKO WINDA :P
JA TAM MAM SWOJA JAPONIE W GŁOWIE 8)

DROGA KOLEŻANKO NIE ODPOWIEDZIALAS NA MOJE PYTANIE, ZADANE NA TEMACIE DOTYCZACEGO FILMU O GEJSZY...... MIGASZ MI SIE :roll:

Suzako proszę wyłącz Caps Lock'a - Vivi
Ishikara-
semi ochiikeri
ima-no ame.
Awatar użytkownika
suzako
 
Posty: 34
Rejestracja: 27 lipca 2005, 15:21 - śr
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Nanishii » 30 sierpnia 2005, 09:52 - wt

Mnie się nie podoba, jakieś to takie dziwne jest. Wolę normalną Japonię, taką, jak obecnie.
Awatar użytkownika
Nanishii
 
Posty: 58
Rejestracja: 16 lipca 2005, 22:31 - sob
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle

Postautor: Kelly » 30 sierpnia 2005, 20:53 - wt

Powiedziałbym, że to fragmenty jakiejś bazy kosmicznej. Natomiast także widziałem na discovery film, o którym wspomina Suzako-san. Budynek wysokosci kilometra. najbardziej uderzyła mnie informacja, że stali na niego trzeba bedzie tyle, ile dwunastoletnia bodaj praca dużej huty. Ciekawie wygladał i, wydaje mi sie, trohę ładniej od tajwańskiego wieżowca liczącego ponad 500 metrów, na którym częściowo, patrzac na rozwiązania techniczne, projektanci tokijskiego Podniebnego Miasta się jakis tam wzorują.
Kelly
Straż Przyboczna
 
Posty: 583
Rejestracja: 04 października 2004, 13:07 - pn
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: HebinoMetaru » 30 sierpnia 2005, 21:15 - wt

Kiedyś można było podziwiać projekty na tej stronie:

http://www.discoverychannelasia.com/extremeengineering/

jak widać zamknięta....a może przeniesiona, jak komuś się chce to może na stronce poszukać.
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: Mizukiri » 31 sierpnia 2005, 01:31 - śr

To pierwsze zdjecie podane przez Kioser san wyglada nie tylko jak baza kosmiczna ale tez i wierza babel (miejsca w ktorym wszyscy sie zgromadza tak aby nie rozproszyc sie po swiecie) ;)
Pomysl wielkich drapaczy chmur wydaje mi sie rowniez zbyt ryzykowny (jak wiemy oprocz grawitacji, podniebnemu zyciu niczym w miescie Bespin z Gwiezdnych Wojen przeszkadzaly by jeszcze trzesienia ziemi, nie mowiac juz nie daj Boze o terroryźmie...
Moja koncepcja na Japonie przyszlosci, to nie tyle nowy design budynkow i rewolucja w architekturze ale przede wszystkim inny model gospodarczy i ekonomiczny (ktory przescignalby USA i Chiny jednoczesnie sposobem nie wymuszajacym pracy bez umiaru oraz charowania biednych ludzi w fabrykach za bardzo male wynagrodzenie) - to chyba tez utopia ;) ale mam nadzieje, ze Japonia przyslzosci bedzie jeszcze bardziej otwarta na turystow i przyjazna calemu swiatu (czyli zycze sobie i wszystkim aby konflikt miedzy Taiwanem a Chinami zkaonczyl sie pokojowo, ale na korzysc Taiwanu.. do czego tez nie dojdzie wiec spekulacje na temat Japonii przyszlosci wole zostawic w spokoju :D
Mizukiri
 


Wróć do Japonia obecnie

cron