Temat pracy

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Temat pracy

Postautor: shirokaze » 11 października 2005, 12:00 - wt

Słuchajcie, jest taka sprawa muszę w najbliższym czasie skonkretyzować temat swojej pracy magisterskiej i problem polego na tym że nie mam pomysłu jak go skrócić. Otóż obszar badawczy jest następujący:

Kulturalny obszar stosunków międzynarodowych Japonii.

konkretnie chodzi o wpływ kultury japońskiej na kulturę światową i odwrotnie, kanały transferu kultury japońskiej etc.

Będę wdzięczny za wszelkie pomysły tematu - pamiętajcie że żaden nie jest zły.
Z góry dzięki

Shiro.
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital


Re: Temat pracy

Postautor: Radek » 11 października 2005, 20:30 - wt

shirokaze pisze:Słuchajcie, jest taka sprawa muszę w najbliższym czasie skonkretyzować temat swojej pracy magisterskiej i problem polego na tym że nie mam pomysłu jak go skrócić. Otóż obszar badawczy jest następujący:

Kulturalny obszar stosunków międzynarodowych Japonii.

konkretnie chodzi o wpływ kultury japońskiej na kulturę światową i odwrotnie, kanały transferu kultury japońskiej etc.

Będę wdzięczny za wszelkie pomysły tematu - pamiętajcie że żaden nie jest zły.
Z góry dzięki

Shiro.

Może"Wpływy Japońskiego Komiksu i animacji na kulturę europejską w XX wieku"?chyba wielu grafików czerpie stąd pewne elementy?
komiks i animacja to też rodzaj kanału transferującego pewne elementy kultury Japońskiej do europy,który spowodował też wzrost zainteresowania tym krajem.
Awatar użytkownika
Radek
 
Posty: 14
Rejestracja: 28 września 2005, 21:52 - śr

Postautor: qadesh » 13 października 2005, 14:44 - czw

A wiesz - to co zaproponowałeś jest niezłe - ale lepiej to skonkretyzuj, bo taki ogólny temat nie jest zbyt ciekawy - chyba że na doktorat :) moją radą jest żebyś raczej wybrał jedną dziedzinę życia - muzykę, architekturę (chociażby wsytawa 3_2_1_ w krakowskiej manghdze), ekonomię (począwszy od nieszczęsnego kaizen na metodach zarządzania skończywszy), malarstwo, film, muzyka... zależy, co studiujesz i co Ci jest bliskie (samuraje, hehehehe :D)- bo stosunki międzynarodowe/ wpływy kulturalne stanowią zbyt duży materiał żeby można go bylo objąc w czyms takim jak magisterka. Jkbys się czegoś takiego podjął to po pól roku wytężonej pracy skończyłbyś jako frustrat z kamieniem u szyi - mówię z własnego doświadczenia :D - i zapeniam Cie że materiału Ci nie braknie :)
Awatar użytkownika
qadesh
 
Posty: 171
Rejestracja: 22 października 2004, 14:22 - pt
Lokalizacja: kraków

Postautor: shirokaze » 13 października 2005, 15:14 - czw

Dzięki :)

qadesh -> ja studiuję właśnie Stosunki Międzynarodowe i cały problem w tym że nie wiem na jaką konkretyzajcę się zdecydować, chociaż wiem napewno że ekonomia i zarządzanie odpadają (ani w ząb nie moja dziedzina) - tak na dobrą sprawę to dokładny temat zależeć będzie w głównej mierze od stanu literatury -> najprawdopodobniej w czasie ferii udam się do Was do Krakowa - konkretnie do CKJ i zrobię dokładny przegląd literatury
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: qadesh » 16 października 2005, 19:16 - ndz

to już szukaj odpowiedniego kamienia :D

uwaga z tych praktycznych - biblioteka w mandze czynna jest co drugi dzień i przez trzy godziny - więc uwaga.
natomiast najtańsze xero znajdziesz naprzeciwko akademii ekonomicznej :) 8-10 gr/s
Awatar użytkownika
qadesh
 
Posty: 171
Rejestracja: 22 października 2004, 14:22 - pt
Lokalizacja: kraków

Postautor: shirokaze » 16 października 2005, 23:43 - ndz

qadesh pisze:to już szukaj odpowiedniego kamienia :D


???... a po co mi kamień? W szyby rzucać? Nie rozumiem... :(

No i dzięki za ważne informacje. Napewno się przydadzą :)
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Sillhre » 17 października 2005, 11:54 - pn

Kamień to taka metafora, jeśli ja z kolei właściwie przedmówczynię zrozumiałam :)
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj

Postautor: Wirid_:P » 17 października 2005, 11:57 - pn

qadesh pisze:Jkbys się czegoś takiego podjął to po pól roku wytężonej pracy skończyłbyś jako frustrat z kamieniem u szyi...
Coś mi sie wydaje ze Qadesh mówił o tym kamieniu... ;)
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

Postautor: shirokaze » 17 października 2005, 12:09 - pn

... A no to być może :D faktycznie nie skojażyłem :D
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: qadesh » 17 października 2005, 15:30 - pn

Jak szanowni przedmówcy zinterpretowali dokładnie o taki kamień mi chodziło :D.
bo według sztuki zbierania kamieni /wypadło mi z głowy jak to sie nazywało/ to nie może byc pierwszy lepszy....

a co do xera - aktualnie trwa promocja i wszędzie jest po 7 gr - to juz shał w ciapki! uwielbiam wolny rynek :D
Awatar użytkownika
qadesh
 
Posty: 171
Rejestracja: 22 października 2004, 14:22 - pt
Lokalizacja: kraków


Wróć do Japonia obecnie

cron