Kompletnie nie rozumiem nowoczesnej sztuki

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Kompletnie nie rozumiem nowoczesnej sztuki

Postautor: Kelly » 08 listopada 2005, 20:21 - wt

Wczoraj odwiedzilismy wystawę nowoczesnej sztuki japońskiej organizowanej we Wrocławiu z okazji Dni Japonii w Polsce. Kilkadziesiat eksponatów, przyznam, przypominało mi ów sławny film "Nie lubie poniedziałjku" oraz wystawe nowoczesnej sztuki, gdzie wygrał pręt z wkręconymi treblinkami. Jakies bazgroły, którymi nie wiem, czy sie podniecać, czy też na odwrót. Jakiś szescian z zatopionymi w środku grudkami czegoś, jakies pięć kresek na krzyż plus parę plam. jednym czymś co pojąłem była "Plaża o zachodzie słońca (była także nazwa tej plazy"). Przynajmniej widziałem jakąś pomarańczowa kulę. Reszta jest milczeniem, aczkolwiek odkryłem, że własnie w tej galerii uruchomiono japońską restaurację, co uważam za pozytyw.
Kelly
Straż Przyboczna
 
Posty: 583
Rejestracja: 04 października 2004, 13:07 - pn
Lokalizacja: Wrocław


Postautor: Nakato » 08 listopada 2005, 20:51 - wt

Fajnie! Możesz podać adres tej wystawy, bo tak się składa, że niedługo jadę do Wrocławia i z chęcią bym poszedł do tej restauracji (przy okazji trochę pozwiedzać). Byłbym wielce wdzięczny :) .
If people were more sneezed, world would be more nicely.
Awatar użytkownika
Nakato
 
Posty: 30
Rejestracja: 31 października 2005, 00:23 - pn
Lokalizacja: Legnica

Postautor: Kelly » 08 listopada 2005, 22:18 - wt

Widać Sakura News sie nie czyta Nakato-san, tymczasem tak się staram, buuuu.
Kelly
Straż Przyboczna
 
Posty: 583
Rejestracja: 04 października 2004, 13:07 - pn
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Nakato » 08 listopada 2005, 23:38 - wt

Obiecuję, że już będę czytał zawsze :) .
If people were more sneezed, world would be more nicely.
Awatar użytkownika
Nakato
 
Posty: 30
Rejestracja: 31 października 2005, 00:23 - pn
Lokalizacja: Legnica

Postautor: Sillhre » 09 listopada 2005, 10:48 - śr

Ambiwalentne odczucia ogarniają mnie ogólnie jesli chodzi o sztuke wspołczesną tzw. nowoczesną.
:? Matko, ile ja na ten temat się nagadałam wspolnie z jedną moją znajomą Śledziem :) 8)
Kiedy sztuka jest sztuką, czy to już sztuka, czy to jest sztuką czy tamto? Jaki jest wyznacznik sztuki? Jaka definicja sztuki wspolczesnej?

W Zamku Ujazdowskim w Centrum Sztuki Wspołczesnej - gdzie btw - bywam rzadko - czasem mam okazję obejrzeć coś , co da się obejrzeć i załózmy nie oszaleć albo nie zwymitować na posadzkę galerii.
Sztuka wspolczesna - myslę, że to jakis dziw nad dziwami, nie wiadomo jak to jeść. I tak chyba jest , jesli chodzi o całą światową sztukę wspolczesną. Także i japońską.
Sedes z rozjarzoną żarówką nad nim, genitalia na krzyżu, doniczka z kwiatami z drutu kolczastego (to ostatnie akurat dało mi do myślenia i mnie zaciekawilo), kropka na płótnie albo kreska i jakiś kosmiczny tytuł...

Także, w pełni Cię, Kelly rozumiem. Ta sztuka często nie mieści się w moim osobistym kanonie piekna, harmonii, estetyki i smaku. Choc akurat , jesli chodzi o literaturę wspolczesną - to już obrazoburcze, nawiedzone teksty mi nie przeszkadzają :):D

Jej, ale sie rozgadałam...... 8)
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj

Postautor: Wirid_:P » 09 listopada 2005, 11:44 - śr

Też byłam kiedyś na wystawie sztuki współczesnej w Poznaniu, ale to bylo rok temu... Niewiele pamiętam zle wiem ze jedna rzezba mnie dobila, mianowicie z kwadratowej plyty polozonej na podlodze wystawaly takie przypominajace plemniki waciane bzdety a nazywlo sie to "duch drzewa" czy cos w ten dekiel... a tak to spoko, byla rzezba jakiejs kwadratowej kury itp... nie mialam za duzo czasu na ogladanie bo dotarlismy na wystawe 15 min przed zamknieciem, ale niektore obrazy byly swietne.
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań


Wróć do Japonia obecnie

cron