Innowacje w szkolnictwie w Japonii

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Innowacje w szkolnictwie w Japonii

Postautor: someone » 21 grudnia 2005, 22:37 - śr

Witam serdecznie! Japonia zawsze była mi bardzo bliska, od dziecka żywiłem sympatię do tego kraju. Teraz studiuje na studiach magisterskich i stanąłem wobliczu napisania pracy z pedagogiki porownawczej na temat innowacji w szkolnictwie w tym właśnie kraju. Szukalem juz w książkach, szukałem na google, ale bardzo się zdziwiłem, gdyż materiałów jest bardz mało na ten właśnie temat. Proszę Was o pomoc, może podsuniecie mi jakieś pomysły, ja rozwinę je dalej i ubiorę w słowa. Jak narazie to mam o komputerach, że tam bardzo jest to zaawansowane, ale co dalej nie wiem, co pisać.
Z góry dziękuję Wam za pomoc,
pewnie niektórzy z Was byli w Japoni, to może będę miał informacje z pierwszej ręki...
someone
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 grudnia 2005, 22:30 - śr


Postautor: Mizukiri » 25 grudnia 2005, 15:37 - ndz

Rzeczywiście materiałów stricte o szkolnictwie jest mało ale edukacja w Japonii jest opisana w większosci ksiażek traktujacych ogólnie o tym kraju. Kolejna ciekawostka oprócz innego czasu konca i początku roku szkolnego (kwiecień) to nastawienie na dużą ilosć godzin poza lekcyjnych tka, że dziecko japonskie spędza bardzo dużo czasu w szkole, jest w tym pewna logika - nie wałęsa się po ulicy, nie wpada w złe towarzystwo :)
Mizukiri
 

Postautor: someone » 25 grudnia 2005, 22:38 - ndz

Dzięki za odp. To mam w pracy, idę jednak trochę w innym kierunku. Chcę oprzeć pracę głównie na technice nowoczesnej którą tam stosują w szkołach. Na hacking.pl ostatnio było o nowoczesnej bibliotece, takiej bardzo skomputeryzowanej. Myślałem, że może ktoś z Was wie coś np. o różnych bajerach jakie stosują tam do uczenia się. Czy np. dużo stosują techniki w procesie edukacji....
POZDRAWIAM
someone
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 grudnia 2005, 22:30 - śr

Postautor: Boruta » 25 grudnia 2005, 22:54 - ndz

Podrzuce jako pewien slad fakt ze w najslynniejszej szkole wolnosciowej, Summerhill ( http://www.summerhillschool.co.uk ) przewazaja obecnie dzieci z Japonii.
Awatar użytkownika
Boruta
 
Posty: 13
Rejestracja: 03 kwietnia 2005, 15:40 - ndz


Wróć do Japonia obecnie

cron