Co jest teraz w Japonii

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Co jest teraz w Japonii

Postautor: G_U_M_A » 30 marca 2006, 18:46 - czw

Zastanawia mnie co jest teraz modne w Japonii? czym dzieci/mlodziez/dorosli sie jaraja?

Kiedys z Japonii wyplynela mania na Tamagochi. To juz dawno nie modne, ale sadze ze sa napewno jakies substytucyjne produkty, ktore sa "cool" :P
czy ktos z was sie orientuje?
To live is to suffer, but to survive is to find meaning in this suffer
Awatar użytkownika
G_U_M_A
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 września 2005, 18:40 - sob
Lokalizacja: Nowy Sącz


Postautor: Megane FECHI » 14 kwietnia 2006, 01:02 - pt

Elektroniczne gadgety zawsze będą modne w Japonii ;P. Jakiś czas temu wszyscy mieli świra na punckie ekranizacji NANY i O-zone lol
Obrazek
Awatar użytkownika
Megane FECHI
 
Posty: 71
Rejestracja: 31 grudnia 2005, 14:39 - sob
Lokalizacja: Kraków

Postautor: AgA » 14 kwietnia 2006, 15:19 - pt

Hmmm ja może powiem coś o ubraniach :D
Strasznie modne są tam Conversy - róóóóżne wzory kolory itp. :) ,styl tak zwany punk-grunge(wąskie spodnie,trampki lub glany,koszulki z ulubionym zespołem) a z drugiej strony styl taki właśnie ghotic lolita,kitty itp.
Mam takie fajne zdjęcia z jakiejś gazety z ulic Tokio ;) strasznie kolorowo i orginalnie . . . nie to co u nas 8)
And we'll all dance alone,
To the tune of your death,
We'll love again,
We'll laugh again,
And it's better off this way . . .


Obrazek
Awatar użytkownika
AgA
 
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwietnia 2006, 15:05 - pt
Lokalizacja: New Sącz =)

Postautor: HebinoMetaru » 14 kwietnia 2006, 20:29 - pt

AgA pisze:Mam takie fajne zdjęcia z jakiejś gazety z ulic Tokio ;) strasznie kolorowo i orginalnie . . . nie to co u nas 8)


Moze ja zacytuje pewną osobę:

"W Europie i Ameryce modę pokazuje się na wybiegach, a w Japonii na ulicy"

Tu jest strona ze zdjęciami ciekawych "kreacji" z dzielnic Tokyo, gorąco polecam:

http://www.style-arena.jp/english/
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: Megane FECHI » 14 kwietnia 2006, 22:52 - pt

Heh, owszem Conversy są dość 'modne' ale raczej tylko w kręgu fanów streetfashion i mniej konwnecjonalnych stylów ubierania. Wśród normlanyhc ludzi króluje Vivan Westwood ;3

BTW Dzisiaj się dowiedziałam, że panuje zajawka na sakurę... Tzn. lody o smaku sakury, kawa o zmaku sakury i... KitKat o smaku sakury.

Wcześnie wszystko było o smaku zielonej herbaty x3
Obrazek
Awatar użytkownika
Megane FECHI
 
Posty: 71
Rejestracja: 31 grudnia 2005, 14:39 - sob
Lokalizacja: Kraków

Postautor: HebinoMetaru » 14 kwietnia 2006, 23:16 - pt

Megane FECHI pisze:BTW Dzisiaj się dowiedziałam, że panuje zajawka na sakurę... Tzn. lody o smaku sakury, kawa o zmaku sakury i... KitKat o smaku sakury.

Wcześnie wszystko było o smaku zielonej herbaty x3


"Sakura to nowa zielona herbata" :D
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: Relict » 14 kwietnia 2006, 23:44 - pt

A ja dzisiaj poczytałem o e-papierze, czyli multimedialnej celulozie:P.
W Japonii podobno jest szał na elektroniczne książki, ale także cienkie niczym kartka papieru zegarki, telewizory niewidoczne, bo wyglądające jak folia. Jedna firma stworzyła nawet multimedialne pismo Breil'a (tak sie to pisze?). Ogólnie szok! Firmy prześcigają się wzajemnie w pomysłach. Na jednym elektronicznym notesie można zapisać kilka tysięcy stron, a wszystko w urządzonku wielkości A5 lub mniejszym i podłączane pod USB.
W polsce ma kosztować od 1000 do 1600 zł, ale kto wie jak to będzie.
Jeśli chodzi o to, czy się przyjmie, to narazie zapowiada się obiecująco. Poza tym to fajna sprawa móc nosić dane w malutkim notesiku zamiast stert książek.
Tutaj są linki to zdjęć zrobionych z czasopisna w którym wyczytałem o tych cudeńkach:
http://www.members.lycos.co.uk/relict11/DSC01283.jpg
http://www.members.lycos.co.uk/relict11/DSC01284.jpg
Człowiek - nic prostszego, nic bardziej skomplikowanego.
Awatar użytkownika
Relict
 
Posty: 22
Rejestracja: 16 lutego 2006, 23:14 - czw
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: AgA » 15 kwietnia 2006, 17:52 - sob

Megane FECHI pisze:Heh, owszem Conversy są dość 'modne' ale raczej tylko w kręgu fanów streetfashion i mniej konwnecjonalnych stylów ubierania. Wśród normlanyhc ludzi króluje Vivan Westwood ;3


Aha no i podobno styl na "Kate Moss",czyli luźne,ponaciągane swetry,obszerne bluzki itp. hmmm tam to się przynajmniej coś dzieje na tych ulicach a u nas jakby ktoś się tak ubrał to szok i poruszenie ;). . .( i wytykanie palcem 8) )
And we'll all dance alone,
To the tune of your death,
We'll love again,
We'll laugh again,
And it's better off this way . . .


Obrazek
Awatar użytkownika
AgA
 
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwietnia 2006, 15:05 - pt
Lokalizacja: New Sącz =)

Postautor: Megane FECHI » 15 kwietnia 2006, 20:29 - sob

Heh, nie wiem czemu każdemu się wydaje, że w Japonii to nie wiadomo ile i jakich oryginałów chodzi po ulicach. Niestety, nie jest tak. Może na Harajuku i w okolicach można i spotkać jakiś 'odmieńców' (Ale to i tak głównie w okolicach soboty, ew. jak jakiś większy koncert jest w pobliżu...), wpaść na jakąś gotycką lolitkę na stacji kolejowej... ale to na prawdę sporadyczne. Przeważają ludzie ubrani - owszem fajnie, ale modnie i podobnie do siebie [i nie mówią wcale o zawsze paradujących garniakach salary-manach]. ^^'
Obrazek
Awatar użytkownika
Megane FECHI
 
Posty: 71
Rejestracja: 31 grudnia 2005, 14:39 - sob
Lokalizacja: Kraków

Postautor: HebinoMetaru » 15 kwietnia 2006, 23:06 - sob

Megane FECHI pisze:Heh, nie wiem czemu każdemu się wydaje, że w Japonii to nie wiadomo ile i jakich oryginałów chodzi po ulicach.


To te media!
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: AgA » 16 kwietnia 2006, 12:24 - ndz

Megane FECHI pisze:Heh, nie wiem czemu każdemu się wydaje, że w Japonii to nie wiadomo ile i jakich oryginałów chodzi po ulicach. Niestety, nie jest tak. Może na Harajuku i w okolicach można i spotkać jakiś 'odmieńców' (Ale to i tak głównie w okolicach soboty, ew. jak jakiś większy koncert jest w pobliżu...), wpaść na jakąś gotycką lolitkę na stacji kolejowej... ale to na prawdę sporadyczne. Przeważają ludzie ubrani - owszem fajnie, ale modnie i podobnie do siebie [i nie mówią wcale o zawsze paradujących garniakach salary-manach]. ^^'


No,ale wiesz w porównaniu do polskiej ulicy to naprawdę nawet zwyczajnie ubranych ludzi można nazwać oryginałami . . . 8)
And we'll all dance alone,
To the tune of your death,
We'll love again,
We'll laugh again,
And it's better off this way . . .


Obrazek
Awatar użytkownika
AgA
 
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwietnia 2006, 15:05 - pt
Lokalizacja: New Sącz =)

Postautor: Megane FECHI » 18 kwietnia 2006, 00:00 - wt

Dla mnie ktoś ubrany zwyczajnie, z tym że prosto z journala nie jest nikim oryginalnym. Bo takie oczojebne FRUiTSy czy mroczne gotyckie lolity to na prawde jest rzadki widok... A to są dla mnie osoby ubrane niekonwnecjonalnie.



To te media!

Właśnie ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
Megane FECHI
 
Posty: 71
Rejestracja: 31 grudnia 2005, 14:39 - sob
Lokalizacja: Kraków

Postautor: HebinoMetaru » 18 kwietnia 2006, 10:03 - wt

Megane FECHI pisze:
To te media!

Właśnie ;P


Popatrzmy jaka Polska jest piękna i nieskazitelna w programach turystycznych (bo o wiadomościach i publicystyce możemy zapomnieć :D )

Albo wierzymy w tą maksymalną odmiennośc Japonii, bo chcemy żeby taka była. Ja nie wiem, mnie się wydaje że jednak jest więcej "oryginalnie ubranych" osób, ale jeśli Megane mówi że niekoniecznie tak wiele to ja Jej wierzę :)
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: Sillhre » 18 kwietnia 2006, 15:39 - wt

Eeee no nie przesadzajmy z tymi mediami, zwłaszcza z publicystyką. Mi się wyadaje , że więcej do gadania mają tu tzw. zwykli obywatele, którzy snują swoje teorie, fantazje itp. o innych nacjach :)
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj

Postautor: HebinoMetaru » 25 kwietnia 2006, 10:17 - wt

Sillhre pisze:Eeee no nie przesadzajmy z tymi mediami, zwłaszcza z publicystyką. Mi się wyadaje , że więcej do gadania mają tu tzw. zwykli obywatele, którzy snują swoje teorie, fantazje itp. o innych nacjach :)


I dla Ciebie też punkt, bo przecież widzimy, że na forum dużo osób ma takie właśnie wyobrażenia i może dzielą się tym także ze znajomymi i informacja idzie dalej i dalej.... zatacza koło czasem! Tak!
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk


Wróć do Japonia obecnie

cron