Co Ci się nie podoba w Japonii ?

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

Re: Co Ci się nie podoba w Japonii ?

Postautor: Aki-chan » 22 października 2008, 23:00 - śr

burgunda to gdzież Ty była o.O? Wogule byłaś w Japonii czy czytałaś jakiś "mądry" przewodnik online?
Nie podoba mi się:
- stosunek do kobiet i cudzoziemców;

A dokładniej co?

Kicek ma rację, ser żółty nie jest produktem japońskim więc jest drogi, tak samo jak u nas jest drogie sushi albo jakieś japońskie produkty.
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo


Re: Co Ci się nie podoba w Japonii ?

Postautor: burgunda » 24 października 2008, 11:50 - pt

burgunda to gdzież Ty była o.O? Wogule byłaś w Japonii czy czytałaś jakiś "mądry" przewodnik online?


W ogóle to nawet od kilku lat mieszkam sobie na Kiusiu :)

Kicek ma rację, ser żółty nie jest produktem japońskim więc jest drogi, tak samo jak u nas jest drogie sushi albo jakieś japońskie produkty.


Ech, kochani, najpierw trzeba czytać uważnie, a potem oponować - napisałam, że mi się nie podobają ceny produktów NIEjapońskich. To oczywiste, że takie rzeczy jak jagody są w Japonii drogie, tak jak w Polsce drogie są ośmiornice. Wcale nie zamierzam temu przeczyć. Skoro jednak mieliśmy pisać o rzeczach, które się nam nie podobają w Japonii, napisałam również o tym. Bo mnie się te wysokie ceny, choć są w pełni uzasadnione, nie podobają. Znajomej Japonce też się nie podoba, że za japońskie produkty musi w Polsce dużo płacić.

A o tym, co konkretnie nie podoba mi się w stosunku Japończyków do kobiet i cudzoziemców, to nie będę długo pisać, bo to raczej temat na oddzielną rozmowę, w dodatku dość nerwowy, a ja wcale sie nie chcę teraz spierać :). Jeśli chodzi o stosunek do cudzoziemców, to mam na myśli całą gamę zachowań, począwszy od tego, że są mieszkania, które wynajmuje się tylko Japończykom, skończywszy na tym, że znajomi Koreańczycy nie mogą wejść do niektórych restauracji na zasadzie "Koreańczyków nie obsługujemy, bo tej nacji nie lubimy". Kiedy zobaczyłam, że coś takiego ma miejsce, pomyślałam o miejscach "nur fuer Deutsche", które wprowadzili Niemcy w czasie okupacji i, nie wiedzieć czemu, jakoś mi się nastrój zważył. Jeśli zaś chodzi o traktowanie kobiet, to nie podoba mi się choćby "szklany sufit" w pracy i uznawanie kobiet za mniej inteligentne od mężczyzn. Znajoma pani doktor chemii, cudzoziemka, miała np. taki śmieszny problem, że jej współpracownicy starali się unikać jej w pracy, ponieważ przyjmowanie poleceń od kobiety-szefa było dla nich poniżające, a techniczny, który miał sprowadzać potrzebny sprzęt, nieodmiennie zamawiał inne rzeczy, niż te przez nią wskazane, ponieważ założył, że ona na pewno się nie zna.
Ostatnio zmieniony 24 października 2008, 12:15 - pt przez burgunda, łącznie zmieniany 1 raz
burgunda
 

Re: Co Ci się nie podoba w Japonii ?

Postautor: burgunda » 24 października 2008, 12:09 - pt

Architektura japońska jest ładna , ale to co opisujesz to albo pozostałości powojenne, albo bieda. A u nas to same pałace stoją?


Architektura japońska, ta tradycyjna, drewniana, mnie również się podoba, ale nie miałam na myśli zabytków, tylko kilometry zwykłych kilkupiętrowych bloków. Oita, w której mieszkam, ma 465 tys. mieszkańców i jeden pałac. Olbrzymia część miasta to zespoły "apato", które wyglądają jak zrobione z naczep, i bloki o uroku bunkrów. Jak tak człowiek jedzie przez miasto, to naprawdę ciężko znaleźć coś ładnego.

I Kicku - to, że Polska wygląda, jak wygląda, nie powinno chyba oznaczać, że jak coś mi się w Japonii nie podoba, to mam to przemilczeć przez wzgląd? ;) Przecież nie chodzi o to, żeby Japonię teraz do innych krajów porównywać.

Pozdrawiam!
:)
burgunda
 

Re: Co Ci się nie podoba w Japonii ?

Postautor: kicek » 25 października 2008, 21:12 - sob

Ja nawet nie pomyślałem o blokowiskach, bo są one w sumie na całym świecie do siebie podobne. Myślałem o faktycznych domkach z "tektury". Też pomyślałem , że nie myślisz o tradycyjnej architekturze japońskiej. Jednak właśnie patrząc na blokowiska na całym świecie , uważam że te Japońskie wcale nie są takie złe.
Byłem w Oicie i faktycznie mają trochę bunkrów. Ale w całej Japonii jest podobnie. Zresztą doszedłem do wniosku, że im dalej na północ tym brzydsze są domy. Najgorzej chyba jest na Hokkaido. Pamiętam te bloki coś na wzór socrealizmu i ciągle wrzeszczące "kołchożniki" na ulicach. Mam nadzieję, że wiesz co to jest?
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Re: Co Ci się nie podoba w Japonii ?

Postautor: YuukiX » 07 października 2012, 13:36 - ndz

Mnie nie przypadł do gustu sposób rozrywki...jak oglądałam na YT japońskie teleturnieje to aż mnie zatkało, po prostu obrzydliwe, zboczone i bez poczucia jakiegokolwiek umiaru i granic, następnie reklamy, które puszczają w telewizji, nie mówię, że wszystkie, ale niektóre delikatnie mówiąc mnie odrzucają. Następna sprawa to szkoła, które nakłada na uczniów dużą presję, a koledzy wcale nie są lepsi, wszyscy musza być jednolici, jesteś wyższy od reszty, lepiej się uczysz, jesteś gajdzinem- różnisz się od reszty i jesteś wytykany. Denerwuje mnie też to, że w szkole należy podążać za najnowszymi technologiami, słuchać tej samej muzyki itp. żeby być na czasie. Następnie dążenie do idealizacji, nie 'straceniu twarzy'. 12 godzinny czas pracy jest dla mnie bez sensu, jeśli człowiek po jakimś czasie 'wysiada', musi siedzieć w pracy to wtedy obniża się jego wydajność , także nie podoba mi się silny podział hierarchiczny.
Awatar użytkownika
YuukiX
 
Posty: 8
Rejestracja: 04 października 2012, 20:25 - czw

Re: Co Ci się nie podoba w Japonii ?

Postautor: markus07 » 13 października 2012, 11:18 - sob

odkopany temat po 4 latach....

@YuukiX - super opisałaś wszystkie stereotypy, które w 99% nie są prawdziwe :)
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Co Ci się nie podoba w Japonii ?

Postautor: YuukiX » 14 października 2012, 14:20 - ndz

markus07 pisze:odkopany temat po 4 latach....

@YuukiX - super opisałaś wszystkie stereotypy, które w 99% nie są prawdziwe :)


Oj przepraszam, moja wypowiedź jest uformowana na podstawie opinii na innych stronach, ponieważ nie byłam nigdy w Japonii :-( ehhh...czy naprawdę jestem tak zacofana, żeby nie wiedzieć jaki jest kraj który tak uwielbiam, wychodzi na to, że muszę się jeszcze sporo dowiedzieć, więc na razie nie widzę złych stron, oprócz tego, że podróż i nocleg są drogie.
Awatar użytkownika
YuukiX
 
Posty: 8
Rejestracja: 04 października 2012, 20:25 - czw

Re: Co Ci się nie podoba w Japonii ?

Postautor: markus07 » 16 października 2012, 06:01 - wt

ee to nie Twoja wina tylko treści jakie znajdujesz w sieci i przez to kształtujesz swój wizerunek. Warto sprawdzić zawsze kilka źródeł, jakieś blogi czy fora niż powielać stereotypy!

Super, że się nie poddajesz i jesteś otwarta :)

Prawda czasem potrafi zaskoczyć...
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Co Ci się nie podoba w Japonii ?

Postautor: Obsidian » 22 listopada 2012, 18:51 - czw

Toteż zapraszam na mój blog poświęcony Azji Wschodniej. Staram się, żeby artykuły nie były zapożyczone z innych źródeł i zapakowane w nowe opakowanie. http://gdziewschodzislonce.wordpress.com
Obsidian
 
Posty: 3
Rejestracja: 22 listopada 2012, 18:23 - czw
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Japonia obecnie

cron