podróż do Japonii

Wszystko co związane z "obecnymi czasami"...

podróż do Japonii

Postautor: miriam » 31 marca 2007, 23:15 - sob

Planuję podróż do Japonii w maju tego roku na okres 4 tygodnii. Chciałabym kupić Japan Rail Pass. Jest tylko jeden problem - nie ma w Polsce agencji turystycznej która je sprzedaje.
Proszę o rady jak wy sobie poradziliście z nabyciem Japan Rail Pass?
miriam
 
Posty: 1
Rejestracja: 31 marca 2007, 23:06 - sob


Postautor: markus07 » 24 maja 2007, 11:58 - czw

Hej! tak odpowiem bo zafascynował mnie problem.... Niby jak chciałabyś kupić Japan Rail Pass w Polsce? to tak samo jak kupowanie biletu miesięcznego w Polsce na pociągi jeżdżące w Indiach czy USA. Chyba coś Ci się pomyliło.... Ten bilet możesz kupić na 7, 14 czy 21 dni kosztuje odpowiednio około 28.000JPN,45.000JPN,57.000JPN oczywiście dla 1 dorosłej osoby. Obowiązuje tylko w jednym regionie (jest ich w sumie 6), nie dotyczy pociągów NOZOMI oraz Tokaido i Sanyo Shinkansenów. W sumie jest to sporo kasy - nie wydaję mi się aby tyle można było wydać na przejazdy. Trzeba by na prawdę ostro się kręcić pomiędzy miastami i liniami. Kupić je można w zasadzie na każdej większej stacji JR (bo oczywiście te bilety dotyczą tylko JR) w biurach biletowych. Nie zawsze wszędzie JR jeździ to też trzeba brać pod uwagę (są dziesiątki jak nie setki innych przewoźników). Plus że można też jeździć w JR autobusach oraz na jednym promie. Ale to wyjątkowe przypadki. Ja osobiście polecam kartę SUICA. Ładuje się ją w automacie i wystarczy tylko na bramce przyłożyć - automatycznie pobierze opłatę, więc nie trzeba za każdym razem sprawdzać za ile bilet kupić. Teraz połączyła się z PASMO więc w zasadzie SUICA i PASMO są do użycia wszędzie, nie tylko w JR. Jakby były jakieś pytania- chętnie odpowiem.
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Postautor: Aki-chan » 24 maja 2007, 13:24 - czw

hmm... to ciekawe co pisze Markus, bo mój znajomy będąc w Japonii kupił JR i mówił, żę podróżował po całej Japonii (ale był on użyteczny tylko do jednego rodzaju połączeń tzn. np. kupił JR na linię XX (darujmy se nazwe bo nie pamiętam ^^") i jeździł po całej Japonii tymi właśnie liniami).
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Postautor: markus07 » 24 maja 2007, 18:30 - czw

aa przepraszam, zwracam honor. Nie doczytałem. W Japonii nie można kupić Japan Rail Pass. Jest to tylko i wyłącznie sprzedawane poza granicą i tylko i wyłącznie dla osób, które maja lub zgodnie z prawem otrzymają wizę turystyczną. Aby używać tego specjalnego biletu należy mieć ważną wizę i okazywać ją razem z biletem. Jeszcze raz bardzo przepraszam, pomyliłem ten wyjątkowy bilet z biletem wieloprzejazdowym. To prawda, że nie można kupić w Polsce. Ale można w Niemczech. Wszystko na ten temat http://www.japanrailpass.net/
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Postautor: Aki-chan » 24 maja 2007, 20:24 - czw

znajomy chyba w UK to załatwiał i za tydzień chyba 700 zł go to wyniosło. On był na jakieś 16 dni w JP i nie miał wizy a JR dostał bez problemu.
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Re: podróż do Japonii

Postautor: gosiaczek » 18 czerwca 2008, 23:46 - śr

miriam pisze:Planuję podróż do Japonii w maju tego roku na okres 4 tygodnii. Chciałabym kupić Japan Rail Pass. Jest tylko jeden problem - nie ma w Polsce agencji turystycznej która je sprzedaje.
Proszę o rady jak wy sobie poradziliście z nabyciem Japan Rail Pass?

witam,

oczywiście, że jest w Polsce agencja turystyczna sprzedająca JRP. Znajduje się w Szczecinie i jest jedynym biurem na terenie Polski sprzedającym JRP. Oto kontakt:
LOTOS TRAVEL Klub Podróżnika

ul. Kaszubska 71
70- 403 Szczecin
tel. (091) 489 37 23
tel./fax (091) 434 37 34
e-mail: biuro@klubpodroznika.pl

Serdecznie zapraszamy. :)
gosiaczek
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 czerwca 2008, 23:39 - śr

Re: podróż do Japonii

Postautor: s_k » 19 czerwca 2008, 00:25 - czw

Które to biuro dolicza sobie także prowizję, co znacząco podnosi ceny railpassu.
Lepiej, przy obecnym kursie, kupić w jakimś biurze w UK, które wysyła exchange order za granicę. Ktoś tu już gdzieś podał link.
pozdr.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt


Wróć do Japonia obecnie

cron