Visual Kei

Japońska muzyka

Postautor: Aki-chan » 18 marca 2007, 22:34 - ndz

Visual to jedna z nieliczych rzeczy która mi się nie podoba w Japońskiej muzyce. Niedość że ci kolesie wyglądają poprostu okropnie to jeszce (jak bym się nie interesowała Japonią i ich muzyką) to bym dała se rękę uciąć, że to są kobiety, a faceci wygladający jak kobiedy cholernie mi sie nie podobają. Co do muzyki... kompletnie nie pasuje do ich wizerunku, pozatym wokaliści z visualowych bandów mają (jak dla mnie) beznadziejny wokal.
Podsumowując powoem że visual poprostu mnie odrzuca na 100 km XD
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo


Postautor: Kiyokoterachi » 19 marca 2007, 18:45 - pn

Dziewczynko chyba podeszłaś do tego tematu mało profesjonalnie. Jeśli uważasz, że ich wokal jest kiepski to spróbuj chociażby zaśpiewac Umbrella, Child prey autorstwa Dir en Grey. Wątpię, że dałabyś radę. Ci Panowie mają tak wyrobioną skalę głosu, że Ci się to w głowie nie mieści. Nie rozumiem Twojej postawy.
Druga sprawa. Muzyka i styl nie pasują do siebie ? Mylisz się. Nie zgłębiasz tekstów danego artysty, skąd wiesz co chciał przekazac poprzeza aranżację danej piosenki ?
Awatar użytkownika
Kiyokoterachi
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 lutego 2007, 20:08 - ndz
Lokalizacja: Dzierzgoń

Postautor: Aki-chan » 19 marca 2007, 22:02 - pn

dlaczego odrazu mało profesjonalnie?
poprostu nie odpowiada mi ich muzyka, wokal, image itp.
a co do ich tekstów to nie jest to żadne jakieś cudo, zwykłe są.
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Postautor: Kiyokoterachi » 19 marca 2007, 22:14 - pn

Moim zdaniem nie są zwykłe. Ile przeczytałaś prawidłowych tj.polskich tłumaczeń tekstów Kyo ? Bo ja bardzo wiele, nie sądzę, że są zwykłe, skoro skłaniają do tak wielu refleksji. Zwykłe teksty nie wywołują takich reakcji.
Awatar użytkownika
Kiyokoterachi
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 lutego 2007, 20:08 - ndz
Lokalizacja: Dzierzgoń

Postautor: Aki-chan » 19 marca 2007, 22:27 - pn

nie czytałam polskich tłumaczeń, zrozumiałam o co w nich tak mniej więcej chodzi czytając je po japońsku, dodatkowo mój znajomy Japończyk (który od kilku lat jest w Polsce) szczególowo mi na polski je przekladał jak i inne texty, artkuły po japońsku itp
No tak, słaniają do refleksji, ale te texty, dla mnie, jako osoby, która od zawsze zajmowała się muzyką, to zamało.
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Postautor: Kiyokoterachi » 19 marca 2007, 22:45 - pn

A więc widocznie po prostu różnią nas poglądy muzyczne ^^ Dzięki za fajną dyskusję w te ponure dni ^^
Awatar użytkownika
Kiyokoterachi
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 lutego 2007, 20:08 - ndz
Lokalizacja: Dzierzgoń

Re: Visual Kei

Postautor: Cheeky_Doll » 30 lipca 2007, 10:03 - pn

Sillhre pisze:Hehe. Osoba z boku może mieć kłopoty z odróżnieniem męzczyzny od kobiety (vide Mana z Malice Mizer :-D , ś.p. Hideto z X-Japan ).


Ja sama NIGDY niemiałam z tym problemu ...
jak pierwszy raz zobaczyłam Manę to od razu jakoś
było widać że to facet ... po rysach twarzy ...
po prostu ... nawiasem mówiąc Mana bez makijażu
i tej całej stylizacji wygląda jak zupełnie inna
osoba ... w życiu bym nie pomyślała, że to on :P

Sillhre pisze:Albo się lubi, albo nie. Jakie jest Wasze zdanie? Ja z poczatku byłam zaskoczona, choc było to przyjemne zaskoczenie (horror show na scenie i te barwne sceniczne fatałaszki albo panowie-> Kagerou w kabaretkach :-D ). Ot, ciekawostka.


Oj ... ja już od ponad roku siedzę w tych klimatach
i cały czas się edukuje łapiąc coraz to nowe odmiany
muzyki VK ... Wszystko zaczęło się od mojej znajomej
która w niemieckiej gazecie zobaczyła zdjęcie zespołu
12012 (jeden z moich ulubionych zespołów VK ...
ogólnie mniej znani ...) i poprosiła mnie, abym jej
sprawdziła w necie co to jest "bo fajnie wyglądają" ...
na oficjalnej stronie leciała piosenka "HERMIT" ...
Milenie się nie spodobało, a ja od razu ściągnęłam płytę
"Play Dolls" i od tej pory zaczęłam słuchać muzyki VK :P
Awatar użytkownika
Cheeky_Doll
 
Posty: 4
Rejestracja: 30 lipca 2007, 09:19 - pn
Lokalizacja: Kluczbork

Postautor: sakurako » 04 września 2007, 15:20 - wt

Kiyokoterachi pisze:Moim zdaniem nie są zwykłe. Ile przeczytałaś prawidłowych tj.polskich tłumaczeń tekstów Kyo ? Bo ja bardzo wiele, nie sądzę, że są zwykłe, skoro skłaniają do tak wielu refleksji. Zwykłe teksty nie wywołują takich reakcji.


Właśnie gdzie mogę przeczytać tłumaczenia. Byłabym bardzo wdzięczna za linki np. :)

Możecie polecić jakieś zespoły VS. Jak na razie znam tylko Dir en Grey i Kagrra i to co widzę i słyszę bardzo mi sie podoba.
sakurako
 
Posty: 5
Rejestracja: 04 września 2007, 14:41 - wt
Lokalizacja: Elbląg

Re: Visual Kei

Postautor: Kyoko » 23 października 2009, 21:04 - pt

Tlumaczenia piosenek sa na przyklad na tekstwo.pl ale najlespiej przynajmniej dla mnie wpisac nazwe piosenki, tlumaczenie na google

a co do poczatku tematu cukierkowe postacie nie pasujace do muzyki... czy ja wiem VK potrafia sie ubierac zarownie "cukierkowo" jak i "mrocznie" z tym ze nie pasuje do muzyki uwazam ze zalezy od piosenki np. an cafe nori nori nori w porownaniu do saku czy child prey Dei en Grey... roznica jest xDDD
Awatar użytkownika
Kyoko
 
Posty: 10
Rejestracja: 22 października 2009, 20:01 - czw
Lokalizacja: Tokio, Berlin

Re: Visual Kei

Postautor: YuukiX » 07 października 2012, 13:59 - ndz

Ahhh uwielbiam visual kei. To dla mnie coś niesamowitego i fascynującego, taka odskocznia od szarej rzeczywistości. Całymi dniami mogłabym słuchać tej muzyki i oglądać prześlicznie wystrojonych i cudnie wymalowanych wykonawców. Muzyka to sens mojego życia i nie zniosłabym jeśli ktoś by mi ją odebrał.
VK to nie tylko puste brzmienie, ale głęboki przekaz poważnych tematów i nie tylko. W Polsce to się nie przyjmie, bo ludzie mają uprzedzenia i są nietolerancyjni, jeśli chodzi o większość.
Awatar użytkownika
YuukiX
 
Posty: 8
Rejestracja: 04 października 2012, 20:25 - czw

Poprzednia

Wróć do J-music

cron