One Piece

Komiks i animacja japońska...

Moderator: Sillhre

One Piece

Postautor: Kermit » 06 grudnia 2009, 22:03 - ndz

Od jakiegoś czasu czytam mangę i nie mogę wyjść z podziwu. Niby shōnen, niby powtarzalne schematy... Ale jak to wszystko zgrabnie działa, wciąga! Już samo umiejscowienie akcji w świecie piratów i niezwykłe jego przedstawienie przez twórcę, Eiichiro Odę daje tej mandze/anime dużego plusa. Historia wydaje się być błaha - młody chłopak, Monkey D. Luffy chce zostać królem piratów i odnaleźć legendarny skarb "One Piece". Jednak zadanie okazuje się być b. trudne - samo zdobycie statku i skompletowanie załogi jest nie lada zadaniem a tu okazuje się, że na drodze Luffy'ego stanie mnóstwo innych piratów, dążących do tego samego celu oraz Marines, swoistej morskiej policji mającej na celu schwytanie piratów. Nie obędzie się więc bez efektownych walk i mnóstwa przygód.
Jak dotąd bardziej wciągnęła mnie manga, na anime skuszę się, jak będę miał więcej sił (ok 420 odcinków to na raz nie obejrzę :P ). A co mnie zachwyciło w tych niby utartych schematach?
Na pewno świetni bohaterowie główni(chara - design imho przewyższający nawet postacie pana Akiry Toriyamy - który był - obok serialu o wikingach - inspiracją dla twórcy OP). Każdy z załogi Straw Hat to złożona i ciekawa postać.
Interesujące wyspy i ich przedstawiciele. Poza tym od groma postaci pobocznych, którzy są bardzo ciekawie przedstawieni. Pomysłowość autora i bycie konsekwentnym (nie tworzenie wyssanych z palca wytłumaczeń jakiego zdarzenia czy zapominanie o ważnym wątku). No i mnóstwo dobrego humoru.
Nic tylko czytać/oglądać! 8)
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz


Re: One Piece

Postautor: Michiru » 24 stycznia 2010, 23:20 - ndz

Ja oglądam tylko anime, uważam że jest świetne. Na początku odpychała mnie kreska - przyzwyczaiłem się dopiero później do kreski, przez jakieś pierwsze 50 odcinków wszystko się powoli rozkręcało - lekko przeciągali tu i tam, potem anime wskoczyło na nowy poziom i od tej pory jest świetne xD. Jestem na najnowszym odcinku (434) i jakoś się nie nudzę :D. Bardzo to fajnie zrealizowane, niektóre schematy się powtarzają, ale ogólnie dzieje się ciągle coś nowego i za to lubię One Piece. Tak w trącę, że fillery są, ale za to bardzo dobrze przemyślane, nie wpychane w środku akcji (chyba że jakiś odcinek świąteczny i to 1 maks 2) tylko zaraz po jakimś arcu i do tego trzymają poziom mangi, człowiek nawet ich nie zauważa, dopiero na forum dowiaduje się, że tego w mandze nie było, to mi się podoba nie będę już przytaczał tych dwóch tasiemców dla przykładu, które wszyscy znają i wiedzą co tam się wyrabia jeśli chodzi o fillery ^___^. Fabuła pokrótce już została wyżej opisana. Pozdrawiam :D.

Edit: Tak swoją drogą: słyszałem od kogoś, nie wiem czy to prawda, że twórca mangi mówił że aktualnie historia jest w połowie, tak więc będzie jeszcze raz tyle chapterów mangi/odcinków anime xDD. Nie bić jak twórca tego nie mówił - nie chciało mi się sprawdzać.
Awatar użytkownika
Michiru
 
Posty: 4
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 19:42 - ndz

Re: One Piece

Postautor: senpai » 17 stycznia 2012, 20:50 - wt

Nie bez przyczyny w Japonii sprzedano 200 000 000 tomów^^
Awatar użytkownika
senpai
 
Posty: 10
Rejestracja: 14 lutego 2010, 15:29 - ndz
Lokalizacja: sieradz

Re: One Piece

Postautor: Kurocian » 22 sierpnia 2012, 12:18 - śr

One Piece to jeden z najlepiej dopracowanych shounen. Barwne lokacje, szczegółowe tła, walki na najwyższym poziomie, a ponadto sensowna i trzymająca cały czas poziom fabuła. Gdy obejrzałam pierwszy odcinek nadrobiłam je w 3 miesiące. Nie bez powodu anime ma już ponad 500 odcinków...
Awatar użytkownika
Kurocian
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 sierpnia 2012, 11:36 - śr

Re: One Piece

Postautor: walengrod » 24 marca 2014, 11:31 - pn

Co do anime, i widze ze temat stary - ale one piece twardo wychodzi :)
Anime strasznie nie dopracowane - widac ze terminy ich gonia i nadrabiają strata jakość anime. A manga to majsterszczyk, perfekt, a osoba, która ja tworzy jest geniuszem :)
walengrod
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 marca 2014, 11:21 - pn

Re: One Piece

Postautor: Grzybu » 16 grudnia 2014, 13:13 - wt

No manga nie ma sobie równych, naprawde szacunek dla Ody, że tyle lat trzyma poziom, a nawet jest coraz wyższy:) anime ostatnio troche słabsze i przeciągane. ale przyjemnie się ogląda i tak:)
Grzybu
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 13:10 - wt

Re: One Piece

Postautor: suzumiya » 17 grudnia 2014, 11:46 - śr

Od jakiegoś czasu przymierzam się do One Piece, ale nie wiem czy lepiej zacząć od mangi czy od anime. Z tego co widzę, to manga dużo lepsza, tak:)? Ja osobiście wolę wszystko w wersji anime, jakoś w mangę nie umiem się aż tak wczuć:(
suzumiya
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 listopada 2014, 20:13 - pn

Re: One Piece

Postautor: Sniegson » 07 stycznia 2015, 18:59 - śr

Manga jest lepsza, ale anime też warto oglądać, jeżeli ciężko u Ciebie z wyobraźnią to pooglądaj sobie najpierw anime, żeby posłuchać aktorów głosowych, muzykę itp a potem możesz spróbować z mangą:)
Sniegson
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 stycznia 2015, 18:23 - śr

Re: One Piece

Postautor: grajka » 05 stycznia 2016, 15:07 - wt

Dla mnie One Piece jest najlepsze! No po prostu uwielbiam! Oda-sensei jest najlepszy! Ostatnio próbowałam jakoś poukładać sobie w głowie jak to wszystko się odbywa (z marnym skutkiem) Nie mogę zliczyć ile jest tam elementów układanki, a ile jeszcze nas czeka! (jak jakieś puzzle z milionem części) Na początku myślałam, że będzie to sama walka piraci v.s. marynarka, a tu jeszcze rewolucjoniści, rybo-ludzie, sekret diabelskich owoców, Poneglyph, Gold Roger i ten pusty wiek w którym marynarka coś przeskrobała. Geniusz! Już nie mogę się doczekać dalszych przygód słomkowych! (mam tylko nadzieję, że do wiem się wszystkiego przed śmiercią) :D
Awatar użytkownika
grajka
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 stycznia 2016, 14:34 - wt

Re: One Piece

Postautor: olunia_lw » 02 marca 2016, 03:12 - śr

Strasznie ciągnie się teraz ta saga na Dresrossie i walka Luffyego z Flamingo jeśli chodzi o anime. Na dodatek emisję jednego odcinka wstrzymano w połowie i wyemitowano w całości dopiero w następnym tygodniu ze względu na rakietę wystrzeloną przez Koreę Północną, która przeleciała nad terytorium Japonii.

A tak w ogóle gdzie oglądacie anime? Ja na http://onepiece.wbijam.pl na źródle gd. Na gd nie ma reklam, jest w hd i szybko się ładuje, a jak serwery są przeciążone, to dostaję bezpośredni link do pobrania odcinka na dysk :)
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2017, 16:52 - ndz przez olunia_lw, łącznie zmieniany 1 raz
olunia_lw
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 lutego 2016, 04:09 - sob

Re: One Piece

Postautor: pompus » 27 grudnia 2016, 19:12 - wt

Super, ze dzielicie się takimi fajnymi pozycjami :)
pompus
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 grudnia 2016, 11:54 - wt
Lokalizacja: Legnica

Re: One Piece

Postautor: roman47 » 02 stycznia 2017, 21:09 - pn

Fajnie, fajnie już kilka dla siebie znalazłem :)
roman47
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 20:25 - pn
Lokalizacja: warszawa


Wróć do Manga i anime