Dragon Ball

Komiks i animacja japońska...

Moderator: Sillhre

Postautor: SoheiMajin Gotenks » 05 maja 2008, 23:34 - pn

szogun9 pisze:"Dragonball" z bodajże 1978 roku, produkcji tajwańskiej

Produckja Hong-Kong. Znam. Zabawny jest :P

Co do DB, to mogę stwierdzić, że to ponad pół mojego dotychczasowego życia.
Gdyby nie on, to... nie byłbym tym, kim jestem.
Awatar użytkownika
SoheiMajin Gotenks
 
Posty: 40
Rejestracja: 26 maja 2007, 20:51 - sob


Re: Dragon Ball

Postautor: Usagi-chan » 29 sierpnia 2009, 22:12 - sob

Mi się to jakoś nie podoba.Wydaje mi się to dziecinne itd, ale jeśli ktoś to lubi to ok.
Ja oglądnęłam trzy pierwsze odcinki i na tym się skończyło.
Usagi-chan
 
Posty: 95
Rejestracja: 05 sierpnia 2009, 16:52 - śr

Re: Dragon Ball

Postautor: kotorii » 09 września 2009, 21:30 - śr

Jak dla mnie DB jest świetny ^^" Nigdy nie oglądałam anime (biedne dziecko bez kablówki xD) , ale przeczytałam wszystkie mangi. Nie dość że niesamowite sceny walki to jeszcze to nieziemskie poczucie humoru autora :) podobnie myślę o Dr.Slumpie xD
DB był tak jakby pierwowzorem. Na jego podstawie powstały inne tasiemcowate bijatyki takie jak Naruto czy One Piece. :) Hmmm... Każdy główny bohater tego typu serii jest trochę bądź bardzo podobny do SonGoku. ;) Każdy o dziwo ma wilczy apetyt ;P
Pozdrawiam ;P
____________________________________________________________
„Życie jest w kolorze, który ma Twoja wyobraźnia.” /Marek Aureliusz/
Awatar użytkownika
kotorii
 
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwietnia 2009, 22:22 - pt
Lokalizacja: Wieś której na mapie nie ma...

Re: Dragon Ball

Postautor: SoheiMajin Gotenks » 11 marca 2010, 14:34 - czw

kotorii pisze:Każdy o dziwo ma wilczy apetyt ;P

Każdy to nie, bo Naruto ani Ichigo nie mają. Za to mają inne cechy wspólne.

Tak czy owak, gdyby nie popularność DB, to trzy najpopularniejsze obecnie shoneny (Naruto, Bleach, One Piece) by nie powstały, a przynajmniej nie w takiej formie, jakiej istnieją, i dzięki czemu są tak popularne.

Można nie lubić, ale powinno się uszanować wkład, zwłaszcza, jeśli jest się fanem któregoś z tych shonenów.
Awatar użytkownika
SoheiMajin Gotenks
 
Posty: 40
Rejestracja: 26 maja 2007, 20:51 - sob

Re: Dragon Ball

Postautor: Rycerski » 18 czerwca 2010, 09:44 - pt

Hehe Dragon Ball, jedyne anime które wpisało kanał RTL 7 do legendy :P Jedno z moich ulubionych anime :) i w sumie nic dodać nic ująć na ten temat :) może tylko tyle, że chętnie bym sobie jeszcze raz obejrzał ^^
Awatar użytkownika
Rycerski
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 czerwca 2010, 12:34 - sob

Re: Dragon Ball

Postautor: Dengu » 21 czerwca 2010, 14:57 - pn

Dragon ball chyba pozostanie na długo w naszych umysłach-przynajmniej moim.Oglądając go 5razy mogę uznać siebie za maniaka xD
Piszę bo wychodzi DB BOX z oryginalnymi odcinkami japońskimi oraz DB online-kontynuacja Dragon Ball Z w postaci gry.
Awatar użytkownika
Dengu
 
Posty: 4
Rejestracja: 21 czerwca 2010, 14:18 - pn
Lokalizacja: Poznan

Re: Dragon Ball

Postautor: patasia1 » 09 maja 2014, 15:32 - pt

DB ciagle jest moim ulubionym anime,od tego wszystko sie zaczelo,a potem to juz polecialo tak po prostu.
Mam juz 32 latka ale DB ciagle gosci w moim serduchu i lubie do niego wracac.Tym razem z moja 8 letna corka,pokazalam jej ekipe Songoku i zarazilam ;P wlasnie zabieramy sie za kinowki.A moja ulubiona postacia byl i bedzie Piccolo<3
patasia1
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2014, 21:32 - czw

Re: Dragon Ball

Postautor: Prios » 14 maja 2014, 11:09 - śr

Dragon Ball zrodził moją miłość do Anime i po latach po powtórzeniu sobie serii wziąłem się za inne Anime(Sspice Wolf,Soul,Naruto) dzięki niemu.Dragon Ball jest Legendą znaną prawie wszystkim ;)

______________________________________________________________________________________________________________________________
Biuro Tłumaczeń Kraków
Prios
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:02 - śr

Re: Dragon Ball

Postautor: Moder_20 » 06 października 2014, 15:23 - pn

Największy sentyment mam do dragon balla pewnie z tego względu ponieważ oglądałem go gdy byłem młoody dzieciak. Jedno z najlepszych anime.
Moder_20
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 października 2014, 15:20 - pn

Re: Dragon Ball

Postautor: suzumiya » 25 listopada 2014, 17:44 - wt

U mnie także zaczęło się od DB, no i miłość do anime i Japonii rozkwitła na dobre:) Chciałabym aby znowu puścili to w tv:) Pozdrawiam wszystkich fanów DB!
suzumiya
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 listopada 2014, 20:13 - pn

Re: Dragon Ball

Postautor: iga95 » 28 maja 2015, 13:08 - czw

Dragon ball to nieśmiertelna bajka ! kiedyś jak tylko trafiło do PL to każdy oglądał
iga95
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2015, 12:59 - czw

Re: Dragon Ball

Postautor: Avariela » 08 sierpnia 2015, 22:02 - sob

Nie "bajka" tylko "anime" - wyrażaj się, jesteś u japanofilów :D Kiedyś oglądałam, ba, nawet kiedyś czytałam, ale po latach... Po latach mam uczucie ogólnego "meeh".
Avariela
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 sierpnia 2015, 19:03 - czw

Poprzednia

Wróć do Manga i anime

cron