Bonsai

Kultura w szerokim słowa znaczeniu

Postautor: Czorny » 05 marca 2007, 00:30 - pn

No cóż...hodowla Bonsai to naprawdę fascynujące zajęcie ale naprawdę trzeba mieć dużo cierpliwości....wiem coś o tym co nieco bo jestem uczniem 3 klasy technikum leśnego :wink: ,może i szczegółów nie znam co do hodowli Bonsai ale jeśli chodzi ogólnie o hodowaniu drzewek to mogę troszkę dopomóc :wink: jak by co to piszcie śmiało...no a co do tego pytania to tak jak napisali w poprzednim poście Ficus Benjamina lub Ficus Retusa powinien być dobry na sam początek...a co do nawożenia to co dwa tygodnie wiosną i latem. Jesienią i zimą ze względu na wolniejszy przyrost nawozimy tylko co miesiąc (ale to tylko w przypadku Fikusa) , a jeśli nie chcesz Fikusa to jeszcze możesz hodować w domu np. Karmone drobnolistną , Wiąz drobnolistny lub Grubosz Drzewiasty ....dobra to może narazie tyle na ten temat.....
Awatar użytkownika
Czorny
 
Posty: 11
Rejestracja: 31 października 2006, 21:14 - wt
Lokalizacja: Wierzbie Las


Postautor: bobon » 05 marca 2007, 18:18 - pn

no a ja zamiast pujść na pierwsze 2 lekcje polazłem do empiku i znalazłem książke " bonsai" jupiii.... no i zacząłem czytać i co się okazało, że tak naprawde ludzie którzy zaczynaja zabawe z bonsai to nie mają tego kupować w ikei za 25 zł czy w innym za 100 zł tylko wziąć młode drzewko i je ztunningować :D jak poszedłem do szkoły oczywiscie wszyscy w brecht że pierdoły opowiadam, ale ludzie przeczytajcie sami, ja czytałem i teraz będe robił je na potęgo, może nawet będe sprzedawał :D jak by co to jeszcze w tym miesiącu dam filmik lub fotki jak to zrobić :D
FIGO FAGO BABCIA NAGO TEGES MAJONES I WAZELINA.... I WOGOLELE LOL xD
Awatar użytkownika
bobon
 
Posty: 297
Rejestracja: 11 lutego 2006, 11:10 - sob
Lokalizacja: warszawa

Postautor: kicek » 05 marca 2007, 21:16 - pn

no moze za rok bedziesz mial co pokazac bo po miesiacu to bedzie zal na to drzewko patrzec
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: bobon » 06 marca 2007, 18:28 - wt

ale ja go nie będe rok chodował no co ty, ja gotowe drzewko z lasu tylko ztuninguje, poczekam sobie miesiac jeszcze jak ono się zaklimatyzuje i wogóle i już :D
FIGO FAGO BABCIA NAGO TEGES MAJONES I WAZELINA.... I WOGOLELE LOL xD
Awatar użytkownika
bobon
 
Posty: 297
Rejestracja: 11 lutego 2006, 11:10 - sob
Lokalizacja: warszawa

Postautor: kicek » 06 marca 2007, 22:47 - wt

ja dobrze rozumiem o co chodzi ale pragne zwrocic uwage ze jak je juz odrestaurujesz to ono sie pochoruje i nie bedzie wygladac ciekawie dopiro po paru kolejnych postrzyzynach bedziesz mial efekt o jakim marzysz
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Czorny » 09 marca 2007, 00:14 - pt

No ale jeśli chodzi o drzewka z lasu....to bęndziesz miał nieciekawie :wink: po primo: Prawie każde drzewko z lasu (czy to sosna {pospolita,czarna,wejmutka,banksa}świerk , buk ,itd) jak już chcesz hodować to koniecznie na dworze!!! I tak jak mówił poprzednik to nie jest miesiąc....ani nawet rok jeśli chodzi o drzewka...to ci zetrwa przynajmniej z 3 lata żeby ośiągnąć jakieś ładniejsze okazy (bo na początku bęndzie nieciekawie wyglądać uwierz nam na słowo) , a jak chcesz szybko i potrenować to wypróbuj fikusa tak jak pisałem w poprzednim poście...bo można mieć już gotowego za 2 lub 3 lata i można hodować w domu...i nawet nie ma takich wymagań :roll: No ale jak tam chcesz ja ino naświetliłem sprawe jasno , może przyjmujesz polityke myślenia mojego dawnego nauczyciela informatyki ....,,Jeśli chesz nauczyć się pływać to wskocz do głębokiej wody" :wink:
Awatar użytkownika
Czorny
 
Posty: 11
Rejestracja: 31 października 2006, 21:14 - wt
Lokalizacja: Wierzbie Las

Postautor: kicek » 09 marca 2007, 14:03 - pt

Na wlasne oczy widzialem jak trzech ogrodnikow przez osiem godzin dziennie pracowalo przez trzy dni nad poltorametrowa sosenka. To nie jest tak ze raz przytniesz i ok. To trzeba po kawaleczku i bardzo dokladnie modelowac ja bym na to nie mial cierpliwosci
kicek
Awatar użytkownika
kicek
 
Posty: 666
Rejestracja: 07 września 2006, 17:35 - czw
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Czorny » 10 marca 2007, 12:58 - sob

Też kiedyś chciałem hodować Bonsai ...no ale obecnie na to czas niepozwala , kiedyś na pewno zaczne ale teraz to muszę się zająć naszymi lasami :-)
Awatar użytkownika
Czorny
 
Posty: 11
Rejestracja: 31 października 2006, 21:14 - wt
Lokalizacja: Wierzbie Las

Postautor: bobon » 14 marca 2007, 19:06 - śr

http://www.empik.com/showobject.jsp?obj ... ry=1240700
dobra zapraszam do poczytania tego leksykonu, to w 3 miechy wychoduje już coś :D
FIGO FAGO BABCIA NAGO TEGES MAJONES I WAZELINA.... I WOGOLELE LOL xD
Awatar użytkownika
bobon
 
Posty: 297
Rejestracja: 11 lutego 2006, 11:10 - sob
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Piek » 15 marca 2007, 21:39 - czw

Dostałam rok temu na urodziny drzewko. Wiąz drobnolistny. Pamiętam dobrze tą miotełkę rodem z Auchanu.
Drzewko nieiglaste, gatunek polecany dla początkujących.
To było w sierpniu. Około października w ciągu 4-5 dni zrzuciło wszystkie listki, pomyślałam - no co, jesień idzie!
Brutalna prawda dotarła do mnie jak zauważyłam że w ziemi jakieś białe dziwne glutki się poruszają.

Obecnie czekam aż wykiełkują mi nasionka klonu ^^"

A na poważnie - polecam poczekać do pełnej wiosny, wybrać się z workiem do lasu tudzież pobliskiego parku i sobie wykopać świeżą małą siewkę :P

Nie polecam gatunków które nie rosną w naszych warunkach. Z większością jest masa problemów. I fakt - drzewka iglaste są trudniejsze niż liściaste
Awatar użytkownika
Piek
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 lutego 2007, 21:57 - sob

Postautor: bobon » 17 marca 2007, 14:19 - sob

ale nie zrzuca mi listków
FIGO FAGO BABCIA NAGO TEGES MAJONES I WAZELINA.... I WOGOLELE LOL xD
Awatar użytkownika
bobon
 
Posty: 297
Rejestracja: 11 lutego 2006, 11:10 - sob
Lokalizacja: warszawa

Postautor: granttt » 18 marca 2007, 00:36 - ndz

Piek pisze:
A na poważnie - polecam poczekać do pełnej wiosny, wybrać się z workiem do lasu tudzież pobliskiego parku i sobie wykopać świeżą małą siewkę :P



Może się nie przyjąć - na początek radzę kupić drzewko, ale nie takie w promocji za 19.99 zł w hipemarkecie, ale jakimś porządnym sklepie ogrodniczym.
Awatar użytkownika
granttt
 
Posty: 22
Rejestracja: 03 sierpnia 2006, 14:35 - czw
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Czorny » 22 marca 2007, 01:45 - czw

Lub na szkółce w pobliskim Leśnictwie.....powinni mieć wszystkie gatunki w różnych kategoriach wiekowych :wink:
Awatar użytkownika
Czorny
 
Posty: 11
Rejestracja: 31 października 2006, 21:14 - wt
Lokalizacja: Wierzbie Las

Postautor: Piek » 05 kwietnia 2007, 23:01 - czw

A ja żem sobie kilka dni temu wykopała przydrożną siewkę klonika :P
Trochę to wątłe, ma dopiero 4 listki, ale moje własne! ^^"
Za kilka lat może coś z tego wyrośnie :]
I to za darmo! 8)
Awatar użytkownika
Piek
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 lutego 2007, 21:57 - sob

Postautor: Kfiatek » 31 maja 2007, 14:18 - czw

Ja dostałam bonsai na urodziny, w listopadzie. Początkowo miałam problemy z podlewaniem i drzewko co i raz traciło trochę liści.. Ale teraz jest już spoko :-D
I chociaż lubię kwiatki i w ogóle, to raczej słabo wychodzi mi opiekowanie się nimi: fikusa zasuszyłam, a kaktusa zalałam. Dlatego oprócz niesamowitego zauroczenia byłam także przerażona, gdy dostałam bonsai. Na szczęście chyba się uczę jak postępować z roślinami, skoro moje drzewko jest u mnie pół roku i żyje :wink:
Kfiatek
 
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2007, 13:00 - czw

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kultura

cron